42ST60E czy 42GT50E czy może 42GT60E? Warto dopłacić- dostanę lepszy obraz??

Robby Naish

New member
42ST60E czy 42GT50E czy może 42GT60E?
Czy zauważę różnicę pomiędzy tymi 3 modelami powyżej - oglądanie filmów, TV z NC, żadnych gier, 3D itp - tylko zwykłe oglądanie Telewizji i filmów - oczywiście "wykupię" tez kalibrację
Czym różnią sie GT50i 60 że jest aż tak duża różnica w cenie?
Gadżetami, czy będzie też różnica w obrazie??
Bardzo dziękuję za porady
(poprzedni TV to był kineskop sony, więc każdy z w/w będzie pewnie lepszy :)
Pozdrawiam!
 

digitalus

Banned
Witam
W GT60 jest bardziej wydajny procesor niz st60 . W gt60 jest taki sam procesor jak w najwyzszym modelu zt60.W gt60 jest mozliwosc nagrywania programow przez usb,tuner satelitarny,tryb THX,sterowanie glosem,dwie pary okularow.
Jesli zdecydujesz sie na st60 to tez bedziesz zadowolony bo jakosc obrazu taka sama jak w plazmie pioneer kuro.Moze nawet lepsza , kliknij na link nizej
Official Pioneer Kuro Pictures Thread....... - Page 205
Jesli nagrywanie programow i tuner satelitarny nie jest potrzebny to st60 na pewno spelni oczekiwania.
czarny jest czarny.,Na zdjeciu st60
st60-pana_nnrpnxa.JPG
 
Ostatnia edycja:

piecykpp

New member
Witaj,

starego modelu nie bierz, jak już kupujesz to tylko 60. Obraz jest podobno sporo lepszy w porównaniu ze starym modelem 50. A różnicę między ST a GT już ci kolega wyżej napisał. Jeszcze nie dodał że input lag do gier jest mniejszy dużo w GT ale ty podobno nie grasz.

Jak dysponujesz kwotą w granicach 4tys kup 50ST60 :) czym większy to lepszy na pewno nie będziesz żałować. Ja sam się przesiadam z 55 na 65.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Teraz zauwazylem ze wymieniles model 50 calowy st60 a gt60 42 calowy.Jesli tuner satelitarny i nagrywanie przez usb nie jest potrzebne to lepiej kupic wiekszy czyli st60.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Hej,przymierzam się do zakupu ST60 w 42"-50"
lub może lepiej dopłacić do wyższego modelu 42GT60?

Który proponujecie ?

Jak w nich działa przeglądarka z flash player?
Jeśli będzie to ST60 i do tego dokupię Samsung BD-F6500

a jak działa Smart + flash player na 42GT60?
 

kruchy27

New member
Witam,
Z gory przepraszam za delikatny offtop chociaz moze koledze tez pomogłem :)
jestem tutaj nowy i nie wiem jak zalozyc wlasny watek, ale chyba trzeba wykupic konto premium (chetnie zaloze jak ktos mi powie czy jest to do tego wymagane)

stoje przed podobnym wyborem co kolega:
zastanawiam sie nad dwoma modelami panasonica mianowicie P42ST60E i P42GT50E. roznica w cenie jest okolo 600-700 zł wiec zastanawiam sie czy warto jest doplacic do wersji GT tą sumę, zaznacze ze priorytetem dla mnie jest ogladanie głównie sportu na platformie NC+ oraz gra na konsoli PS4 (bedzie to głównie FIFA14). Czytałem na wielu innych forach o sprawie wysokiego input laga w wersji ST60, czy grajac na konsoli w takie gry jak fifa opoznienie bedzie mocno odczuwalne miedzy wersją ST60 i GT50.
Ostatnia sprawa to sam obrazu czy w bogatszej wersji GT50 roznica w jakosci i plynnosci obrazu jest tak BARDZO oczuwalna ze warto zainwestowac kilkaset złotych więcej kosztem ST60?

co do kolegi to sprawa jest chyba latwiejsza bo jezeli tv ma sluzyc tylko do ogladania filmów to chyba nie warto doplacac az tak dużą sumę do wersji GT60.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
GT50 to bardzo dobry telewizor ale to model z ubieglego roku.Jesli telewizor jest nowy ,nie stal na wystawie to warto go kupic.
W linku nizej test modelu st50 to nizszy model od gt50
Recenzja telewizora plazmowego Panasonic TX-P42ST50: ideał dla graczy i kinomaniaków - TommiK - 13 stycznia 2013
Jesli chodzi o gry to sa gracze o bardzo wysokich wymaganiach .
W linkach nizej jest ciekawe porownanie. Nowego modelu st60 i st30(st30 to jeszcze starszy model z 2011roku).Nie zauwazylem zadnej roznicy ale moze gracze dostrzegaja.
Panasonic ST60 vs. ST30 Input Lag God of War Ascension and Soeldner X - YouTube
Panasonic ST60 Input Lag Killzone 3 - YouTube
 
Ostatnia edycja:

kruchy27

New member
dzięki wielkie, jestem sklonny zaryzykowac z ST60 ale dowiem sie dopiero po fakcie czy decyzja byla sluszna :)

mam jeszcze jedna zagwostkę apropo wbudowanego tunera satelitarnego w GT50, wyczytałem gdzies na forum ze jakos wyswietlanego obrazu z wbudowanego tunera przewyzsza wszystkie inne dekodery zewnetrzne (np. PACE 500GB z NC+), wiesz moze ile w tym jest prawdy?
to jest jeden z dwóch argumentów oprócz input laga ktory moglby miec znaczenie w mysleniu o modelu GT50 bo brak nagrywania nie stanowi problemu.
no i jak to jest z tą jakoscią obrazu miedzy ST60 i GT50, zauwazylem ze w gt jest 2 razy wiekszy poziom gradacji - 24.576, jak to wplywa na obraz ??
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Z st60 mozna uzyskac bardzo dobra jakosc obrazu.link do porownania jakosci obrazu z st60 i plazmy pioneer kuro.
http://www.avsforum.com/t/920011/official-pioneer-kuro-pictures-thread/6120

Jesli jakosc obrazu ma byc jeszcze lepsza to wybierz gt60.Zalezy od wymagan i jaka sume mozesz przeznaczyc na telewizor.

Jesli chodzi o gt60 to w tym telewizorze jest bardziej wydajny procesor.Dla wymagajacych graczy.
http://www.hdtv.com.pl/forum/985734-post6.html
Jesli chodzi o jakosc obrazu z tunera satelitarnego to w duzym stopniu zalezy od chipsetu ktory jest w tunerze.Tuner pace 500 to nie jest najnowszy model, pojawil sie w 2009 roku .Bedziesz mial mozliwosc porownania jakosci obrazu z zewnetrznego tunera i wbudowanego w telewizorze.
To bedzie dobry przyklad, porownanie jakosci obrazu z manty i fergusona
W tunerze manta bardzo dobry chipset zoran supra xd180 amerykanskiej firmy zoran corporation.Ten tuner kupilem wlasnie ze wzgledu na chipset bo jakosc obrazu jest bardzo dobra , na logo na tunerze nie zwracam uwagi:)Aby bylo ciekawiej to taka sama plyta glowna jest w innych zagranicznych tunerach.Jest tylko inne logo.
http://www.manta.info.pl/forum/tunery-tv-sat/manta-hd8000-3245/
 
Ostatnia edycja:

kruchy27

New member
zupelnie nie rozwazam kupna GT60 ze wzgledu na koszty :)
wybór dotyczy tylko dwóch egzemplarzy ST60 i GT50,
jak mozesz to daj znac jak z tymi moimi zapytaniami z komentarza wcześniej :)
 

xeo151

New member
Bez reklam
Jesli zdecydujesz sie na st60 to tez bedziesz zadowolony bo jakosc obrazu taka sama jak w plazmie pioneer kuro

Nie powiedziałbym dopiero ZT60 bije Kuro pod tym względem, ale po tylu latach i za tą cenę to nie powinno dziwić.


Bierz ST60 dobry TV.
 
Do góry