42S10E i problem z kablem zasilania

cristoo

New member
Witam,

To mój pierwszy post na forum. Jestem aktywnym przeglądającym i czytającym - znalazłem tu mnóstwo porad i ciekawych informacji i m.in dzięki temu forum stałem się posiadaczem plazmy 42S10E - na razie super wrażenia (i nawet nic nie buczy).
Chcę ten TV powieścić na ścianie i natrafiłem na dość prozaiczny problem - org. kabel zasilania jest za krotki - potrzebuje ok 3 m (mam zatopiony peszt w ścianie).
Dzwoniłem na inforlinię Panasa, tam odesłali mnie do serwisu gdzie miły Pan powiedział że nie ma innych kabli zasilająych i trzeba sobe radzić samemu - albo przerobić org przewód albo zrobić taki sam tylko dłuższy.
Z kolei w innym serwisie już mniej miły Pan stwierdził że właściwie pasuje każdy przewód to TV/Monitora LCD z uziemnieniem i żebym nie robił scen.

Proszę o poragę - jaki kabel zastosować tak aby nie narobić sobie kłopoty (i spalić tv lub zrobić inna szkodę).

Szukałem na forum odp i nie znalazłem, stąd post, natomiast jeśli gdzieś temat był poruszany przepraszam za zamieszania i proszę o wskazanie wątku z odpowiedzią.

pozdrawiam

Krzysiek
 

cristoo

New member
Dziękuje motobartcompany za pomoc.

Rozumiem, że tak naprawdę zgodnie z info jednego z serwisów można zastosować kabel zasilania od np. monitora LCD. Czy dobrze rozumiem ? (tak wynika z podanych linków)

Czy lepiej jest nie robic zamieszania i połaczyć wtyczki org zasilanie-przedlużacz z tylu telewizora (oczywiscie upinajac przewody np. na wieszaku) i dlugi kabel przedłużacza puścić spokojnie pesztem czy jednak zastosować inny, dłuższy kabel zasilania bez przedłużki ?

jestem z tych przewrażliwionych ludzi i boje się np. iskry/przepiecia z tylu tel na laczeniu przewodów.

Które rozwiązanie jest lepsze ?

Z góry dziekuje za pomoc
 

gporwol50@gmail

New member
Kabel zasilający

Kabel zasilający do plazmy powinien być w całości ze względu na to że
telewizory plazmowe pobierają dość duży prąd , zobacz na tabliczce z tyłu
telewizora jaką pobiera moc ,jest to zapewne kilkaset watów ok.200W lub
więcej. dlatego odradzam stosowanie przedłużaczy.
Kable różnych długości widziałem w marketach ze sprzętem RTV np.
Media Markt lub w sklepach elektronicznych.Pozdrawiam i życzę owocnych
poszukiwań.;)
 

mm5266

New member
gporwol50@gmail napisał:
est to zapewne kilkaset watów ok.200W lub
więcej. dlatego odradzam stosowanie przedłużaczy.

nie przesadzajmy 200W to żadne obciążenie, jak włączasz żelazko do przedłużacza 1000-2000W coś złego się dzieje? ;) jak kupisz jakiś przewód zasilający 3x1,5mm2 to będzie super, wystrzegaj się tylko najtańszych chińskich przewodów, bo w niektórych prawie nie ma miedzi. Przepięciami też się nie martw, jeżeli masz dobrze zaprojektowaną instalację elektryczną to wszystko będzie OK, jeżeli instalacja ma naście, dzieści lat, to w przypadku bliskiego uderzenia pioruna i tak nic ci nie pomoże, nawet listwa zasilająca wyposażona w niewiadomo jakie cuda ;) wyłączenie wtyczki z gniazdka jest chyba nadal najlepszym zabezpieczeniem.
 
Do góry