42pj550 napisy - problem

lukciu25

New member
Hej, dopiero co zakupilem w/w tv i nie ukrywam, że przy wyborze zalezalo mi bardzo na funkcji odtwarzania filmow z pena.

Tu pojawia sie problem o którym wczesniej nie wiedzialem, tv ma problemy z wyswielaniem napisów, gubi sie, albo w ogole ich nie wyswietla.

Ktos pisal wczesniej o subtitles workshop i dopasowaniu formatu napisow..? na jaki..?

jakie macie na to sposoby?

ps. czy ktos probowal odtwarzac filmy z dysku zewnetrznego pod usb? jesli rozwiaze problem napisow pomysle o zakupie takiego dysku pod filmoteke.
 

bigxlx

New member
1) subtitles workshop i zapisz swoje napisy w formacie z instrukcji TV (nie pamietam ale moze sub, smi, etc.)

2) filmy z dysku zewnetrznego pod usb odtwarzaja sie bez najmnijszego problemu
 

lukciu25

New member
jeden film udało mi sie wlaczyc z napisami, mozliwe ze byl poprawny format, jednak nie byly one dobrze zsynchronizowane, a korekta pomagala tylko na chwile. Nie wiem czy tak jest zawsze, jescze nie formatowalem tych napisow. Pobawie sie jak bede mial troszke czasu.
 

bigxlx

New member
Jesli chodzi o napisy to:
1) pliki z sieci sa lepsze i gorsze tak wiec wszystko zalezy jak ktos sie przylozyl do tlumaczenia (mam na mysli problem rozsynchronizowania) - napisy musza byc pod konkretny plik filmu a nie jedynie tytul filmu!
2) format formatowi nie jest rowny i plik z tym samym rozszerzeniem np. txt moze wystepowac w 20!!!!! roznych domianach (pogoogluj to sie przekonasz), a TV czyta tylko wybrane formaty z danego rozszerzenia, bo tak zalozyl producent i tego trzeba sie trzymac.
 
Ostatnia edycja:

Gray73

New member
Witam,
Telewizor obsługuje bez problemu format SubRip (.srt). W subtitle workshop wybieramy język polski w ustawieniach programu. . Z menu plik wybieramy otwórz plik napisówi. Jeżeli plik z filmem jest w tej lokalizacji i ma taką samą nazwę otwiera się automatycznie i można sprawdzić poprawność napisów. Jeżeli nie ma polskich liter zmieniamy kodowanie po lewej stronie ekranu z ANSI na EastEurope. Z menu plik wybieramy zapisz jako, z listy przez dwuklik wybieramy format SubRip. Zapisujemy i mamy działające napisy :D
Pozdrawiam
 

lukaszt2006

New member
Tego wlasnie szukalem :). Wahlem sie miedzy pj350 a pj550. Teraz wiem ze szkoda kasy na pj550 :). Lepiej kupic pj350 i do tego Asus o!play hd za roznice w cenie i nie bedzie zadnych problemow :)
 
Do góry