42pj350

Majtas

New member
Witam.

Chciałem się dowiedzieć dlaczego gdy podłączam usb pod telewizor z wrzuconym filmem to nie wykrywa w ogóle filmu na telewizorze. Co trzeba zrobić by móc oglądać filmy poprzez podłączenie usb pod TV?
 

newcomer

New member
PJ550 jest identyczny jak PJ350 z tym wyjątkiem że ten pierwszy ma więcej możliwości "już" aktywnych, a w PJ 350 myślę że należało by je dopiero uaktywnić w menu serwisowym
 

dbartek

New member
witam
nie zna ktos sposobu jak odblokowac divx w tym modelu?
probowalem sposobami z inych modeli ale nie daje rady..
moze jakis wlasciciek 42pj550 podzieli sie z nami swoimi ustawieniami z m.serwisowego?
 

manius55555

New member
Witam
Jestem w fazie poszukiwania tv i wpadl mi w oko wlasnie ten model Co mozna o nim powiedziec jakos obzu czy warto kupowac czy moze lepiej nad innym sie zastanowic. Nie wiem czy 42 czy 50 do pokoju 4x4. Martwie sie tez czy jest on awaryjny.
 

bigxlx

New member
Witam
Jestem w fazie poszukiwania tv i wpadl mi w oko wlasnie ten model Co mozna o nim powiedziec jakos obzu czy warto kupowac czy moze lepiej nad innym sie zastanowic. Nie wiem czy 42 czy 50 do pokoju 4x4. Martwie sie tez czy jest on awaryjny.

W MM masz go za 1599!!!

Ale przy kubaturze pomieszczenia pomysl moze o 50" FHD (50PK350 lub 50PK550) cena w stosunku do 42" co prawda troche wieksza ale duzo wieksza frajda z ogladania. Co do drugiej czesci pytania to sa nowe modele o przyzwoitej konsumpcji pradu (LCD moze to jeszcze nie jest ale za to jakosc obrazu super - takze SD) i praktycznie bezproblemowe.
 

madock

New member
Witam

Ja jeśli coś mogę doradzić od siebie to jak 50" to tylko full hd, warto bo już są w naprawdę przystępnych cenach. a jak 42 to może być hd ready.
 

varnar

New member
Witam, kupiłem ten TV kilka dni temu (z zamiarem zamontowania go w sypialni). Dodam, że posiadam już od Grudnia 2008 Panasonica 42PV80.
LG fajny, dużo funkcji do ustawienia, wygląd OK (slim). W zasadzie kupiłem go tylko ze względu na cenę/cale a jakoś nie znoszę LCD/LED. W bezpośrednim porównaniu LG blado wypada na tle z Panasonic-iem pod względem obrazu (może to kwestia braku konfiguracji).
Dodaje, że szukałem TV jedynie do sypialni (oglądam tam tylko kronikę lub fakty i na nockę puszczam de lux music)

Na tak:
- CENA
- 42"
- 600Hz
- dużo opcji ustawiania obrazu
- digital (optical) out (mój Panas tego nie ma) a głównie na tym mi zależało
- Tuner cyfrowej naziemnej.
- możliwość wyłączenia samej matrycy (np. podczas słuchania MTV w nocy)


Na nie (jak dla mnie):
- matryca dość jasna/blada (może w porównaniu z Panasem)
- kolory Panasa mi się bardziej podobają (może to kwestia ustawień)
- Brak wyjścia na słuchawki lub analog Audio out (lub jestem ślepy i jeszcze nie zauważyłem)
- wtyczki na sztorc (ciężko zawiesić na płaskim wieszaku)

Na dziś to może tyle.. Jeżeli coś znajdę nowego ciekawego lub coś co denerwuje - dodam info.
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie po czesku a po chorwacku. Film na 11 stronie pokazuje kompletny brak powłoki antyrefleksyjnej, widać odbicie gościa nawet na jasnym tle.
 

varnar

New member
Z tą powłoka to fakt - strasznie się wszystko odbija jak się światło świeci wieczorem przed TV, ale ja oglądam w ciemności więc mi to zupełnie nie przeszkadza.

Jeżeli ktoś chce kupić taki TV - to najlepiej iść i oglądnąć w sklepie. Na grupach zazwyczaj albo ktoś bardzo chwali swój wybór albo bardzo narzeka a prawda jest taka, że jak się już kupi TV to się zapomina o temacie. Działa i tyle.

Ja kupiłem ten TV jako "przejściówkę" tani i duży i tyle.
Niestety dziś nadają taki śmietnik (różne rozdzielczości, HD nie HD, panorama, 4:3)
Generalnie zanim się to w kraju wszystko nie ustatkuje to plazma jest dobrym wyborem - radzi sobie z SD i HD, nie bierze już mitycznych ilości kilowatów, ma stosunkowo dobre parametry do ceny, a kupowanie dziś TV na lata to parodia.

pozdrawiam :)
 

digitalus

Banned
witam
mam bardzo dobre rozwiazanie ktore elmiinuje w duzym stopniu odblaski.
jesli ogladamy telewizje wieczorem to wystarczy obok telewizora postawic mala lampe nocna i odblaskow nie bedzie.
we wszystkich telewizorach crt tez byly odblaski .niektore lcd tez maja szybe lub cos podobnego do szyby i tez sa odblaski:-D
 

vortexx

Member
witam
mam bardzo dobre rozwiazanie ktore elmiinuje w duzym stopniu odblaski.
jesli ogladamy telewizje wieczorem to wystarczy obok telewizora postawic mala lampe nocna i odblaskow nie bedzie.
we wszystkich telewizorach crt tez byly odblaski .niektore lcd tez maja szybe lub cos podobnego do szyby i tez sa odblaski:-D



Digitalus czy nie lepiej byłoby umieścić tę lampkę za TV.Jeśli masz możliwość to zrób fotki z lampką z boku i za tv byłbym bardzo wdzięczny za umieszczenie tych fotek i możliwość porównania.
vortexx.
 

zbych1916

New member
Witam dostałem ten model tv w pracy jako nagrodę,mam problem z pilotem
raz działa raz nie a jak działa to tylko na wprost tv i z bliskiej odległości 30-40 cmm. Baterie wymieniłem na nowe problem bardzo irytujący został.Jestem laikiem w tych tematach może coś muszę poprzestawiać czy tylko serwis zostaje? Proszę o radę
 

slawko1077

New member
PJ 350 nie odtwarza filmów (przynajmniej narazie)
Mam ten TV od miesiąca, kupiony W media za 1650 zeta. Widziałem w akcji (obraz SD) różne TV nawet słynny G20 Panasonica,różnica żadna. Co do HD się nie wypowiadam ale ten LG radzi sobie bardzo dobrze, MŚ w w HD ---- rewelacja. Jeśli ktoś twierdzi dalej że kineskopy dalej są lepsze niech idzie do okulisty. Na dzień dzisiejszy sens zakupu TV Full HD to nieporozumienie, więc po co przepłacać za Full HD, lepiej tą różnicę odłożyć i za 3-4 lata kupić sobie nowy TV już Full HD który będzie na pewno lepszy niż obecne.
A zamiast szukać TV z obsługą filmów przez USB kupcie sobie odtwarzacz HD np. Asus O!Play (350zł), do tego jakieś dobre kino domowe za 2 tysiaki, filmy wiadomo skąd i macie przepis na Super rozrywkę w HD, a ci co wydają 5 tysiaków na TV i nic więcej nie dokupią bo kasy nie starczyło nie oglądają sobie dalej kablówkę w SD.
 

manius55555

New member
Witam zauwazylem ze obraz w tym modelu klatkuje tak po za tym w nim wszystko ok.
Chcialem sie dowiedziec cZy da sie cos z tym zrobic czy nie. Niby jest 600Hz ale nie wiem czy chodzi o odswiezanie czy jakis filtr.
 

digitalus

Banned
witam
w panasonicu g20 i VT20 tez czasami jest klatkowanie obrazu.pomaga wylaczenie 600hz.
jesli chodzi o plazme LG PJ 350, 550 to zrobila na mnie dobre wrazenie.
 

digitalus

Banned
jesli telewizor jest w odpowiednim miejscu to prawie nie widac odblaskow.

YouTube - Teste USB - Plasma LG 42PJ350
przegladalem internet , znalazlem informacje ze mozna odblokowac odczyt plikow divx hd,avi, mkv w 42PJ350 jesli w telewizorze jest firmware 3.09 lub 3.12 .oczywiscie kazdy sam robi to na własna odpowiedzialnosc, takie zmiany to utrata gwarancji lub uszkodzenie telewizora
informacje na ten temat w jezyku rosyjskim.
 

Attachments

  • 3.09.jpeg
    3.09.jpeg
    94,9 KB · Wyś: 1677
Ostatnia edycja:

kelo1

New member
witam !!

Chciałem podłączyć się do tego tematu, otóż po przeczytaniu dośc pokaźniej cześci tego forum, po wizycie w sklepie, po wielu innych kombinacjach jestem prawie przekonany na ten model TV.

Mam jednak pytanie w moim laptopie mam wyjście "d-sub" i chciałem zapytać bardziej zorientowanych w temacie, czy ten TV mozna podłaczyć za pomocą tego wyjścia?? (wg specyfikacji podobno jest złącze 15-pinowe d-sub).

ewentualnie drugie pytanie: czy jest możliwość oglądania (z karty SD; USB; dysk twardy) plików .mkv ??.
Bardzo proszę o odpowiedź, pewnie później będę miał dodatkowe pytania :)
 
Do góry