42pfl9803 - a teraz co dalej

RA_DAREK

New member
Niestety mój ulubiony TV zakończył swój żywot :(
Stoję przed wyborem godnego nastęcy - jakość obrazu to podstawa.
Podpowiecie w którym kierunku się udać ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Rozumiem że tv ma być większy? Najlepszym rozwiązaniem było by zostać przy pełnym podświetleniu strefowym - tj. najwyższe modele serii UHD. Kwestia kwoty tylko.
Uzależniony jesteś od ambilight?
 

RA_DAREK

New member
podświetlenie blokowe/strefowe czy jak bu je nazwać jest OK - to dzieki niemu czarne było czarne :)
wielkość 46/47 max
Ambilight - fajna sprawa acz nie kluczowa
kasa -fak ważna sprawa - za 9803 wydałem fortunę :) w 2009 - 9tyś
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ok. Zobacz tak
Toshiba 47L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
Najtańszy z full ledów, który paroma kwestiami się wyróżnia nawet przy dużo droższych tv.
~4000zł
Panasonic 47AS800 - tu już drożej, ale jest to model full ledowy z większą iloscią stref, mocniejszy multimedialnie, lepiej wykonany. Z tym że kwestia czasu aż sie pojawi w sklepach, a nie tylko sample przedprodukcyjne.
~6000zł

Philips 48PFS8109 - android, podświetlenie tylne, ale z tego co pamiętam bez stref. Model pojawi się dopiero za jakiś czas, nie dotykałem nawet sampli przedprodukcyjnych etc.
Cena zagadka, ale pewnie ~5500zł
 

MatteBlack

New member
Proponuje Sama 48HU7500 mimo, iż jest to cal wiecej niż zakładałeś. Wysoka rozdzielczość uhd, więc jak najbardziej przyszłościowo. Zabójczy multimedialnie, z perspektywa dalszego rozwoju dzięki możliwości unowocześniania. Pełen test modelu jest na avforum :szukaj:.
 
Ostatnia edycja:

RA_DAREK

New member
dzięki za tych kilka podpowiedzi - oczywiście czekam na więcej :)
Kiki - myślałem o 7-8 tyś ale jeśli masz jakiegoś asa w rękawie to jeszcze coś wyskrobię
 

RA_DAREK

New member
i jeszcze kilka myśli niepoukładanych :)
- nie jestem fanem multimediów - nie ciągnie mnie do przeglądania internetu w TV
- 4K - wg mnie to zabawka - może za 4-5 lat faktycznie na codzień będzie można w 100% się z tego cieszyć
- bardzo dobry obraz z BD DVD to podstawa (zródło to BDP9600)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
As by się znalazł. I najlepsza będzie prezentacja telewizorów w domu.
Masz info na PW
 

jenson

Banned
xxx7 to już stary model, w który nie warto się pchać, raz że błędy wciąż są nie poprawione, dwa że już na poprawę nie ma co liczyć
 
Do góry