42PFL9603 a 47PFL7603

Wyspa120

New member
Tak jak w opisie, chodzi mi o te 2 modele tv , jak myslicie lepiej kupic mniejszy telewizor z ( bajerami ) czy wiekszy bez niektórych z nich , w tym przypadku ten mniejszy ma ambilight spectra 2 a ten wiekszy sam ambilight , moze to nie jest takie wazne , ale chodzi mi tez o te (ulepszacze) . Co wy na to ??
 

StaniB

New member
Wyspa120,a z jakiej odleglosci bedziesz ogladac...??? i jak duzy jest Twoj salon????(m2), bo jak nie za duzy....?! to smialo kup 42.Pozdrawiam
 

StaniB

New member
oj........ ja kupilem 47 7603 ,(mam dostac w sobote)bo moj salon ma okolo 38 m2,dlatego u mnie 42 jakos zamaly jest.:grin:
 

StaniB

New member
Dokladnie tak,a tak naprawde miedzy nami to i ten 47 jest za maly.Ale zobaczymy jak to bedzie.I oczywiscie jaki bedzie obraz w 7603.U siebie odbieram przez satke a receiver mam Philips DSR 9005.
 

jarek12345

New member
a czy to wazne w jakim metrazu macie salon ? przeciez mozna miec pokoj 60 m/kw a kanape (z takich czy innych wzgledow) ustawiona 3 metry od sciany na ktorej wisi LCD :) moim zdaniem zakupy LCD 47 i wyzej troche mijaja sie z celem .przy takich calowkach chyba lepiej spisuje sie plazma . gdybym natomiast kupowal plazme to bardzo powaznie zainteresowalbym sie pionkiem :) oczywiscie wazne jest rowniesz to z jakiego sygnalu bedziecie korzystac oraz to jaka kasa bedziecie dysponowac bo kury w wiekszych panelach raczej do tanich nie naleza .pozdr


.
 

StaniB

New member
jarek12345,na drugiej stronie pokoju mamy jadalnie i wlasnie wtedy ogladam duzo TV(bo poprostu juz tak mam...) i naprawde wielkosc wtedy gra role.Idealnie by bylo od 52,ale nie chce inwestowac tak duzo kasy,chyba ze 47 7603 bedzie kicha,to wtedy zobacze(bedzie rozmowa z zonka,raczej przekonywanie zony:D )W koncu moge do 14 dni oddac lub zamienic TV.
 

Wyspa120

New member
StaniB to jak dojdzie do ciebie ten lcd to napisz cos o nim - twoje pierwsze wrazenia . Jeśli ktoś juz go ma niech o nim cos napisze.
 

StaniB

New member
Wyspa120,tu na forum maja juz ten LCD,ale cos jak dla mnie to za malo informacji!!!! Byly tez obiecane fotki z tego modelu......... a tu do tej pory nic!!!!! (pustynia).Obiecuje ze jak bedzie ten LCD juz u mnie i znajde troche czasu to zrobie tescik!!! cos ala Kiki,oczywiscie nie bedzie az tak prowesionalny jak u Kikiego, ale wydam z siebie wszystko :eek:k: .
 

Wyspa120

New member
Powiedzcie który z tych dwóch modeli mogłby być lepszy do ps3 , mam na myśli opóznienie glosu itp.?? albo czy i jaki inny model byscie polecali?
 

StaniB

New member
Witam
Wyspa120 ,wiesz juz chyba od trzech miesiecy szukalem odpowiedniego dla siebie TV.Sledzilem ten forum jak wsciekly,kupowalem gazety z testami(sterta gazet juz w domku jest ).Pytalem sie o rade zgromadzonych na tym Forum ludzi.No i oczywiscie chodzilem po MM i saturnach(niekiedy godzinami przygladalem sie jak graja LCD czy tez Plasmy.W kwietniu kupilem Panasonica 46PZ85 i w dniu dostawy jego, zmienilem zdanie bo pare dni przed dostawa Panasonika bylem z zona w MM i Saturnie i strasznie podobal sie nam ten nowy Philips 42 7603!!! Poprostu wyglad rewelacja no i postanowilismy ze wezmiemy tego Philipsa LCD.A ze nie mieli 47 w magazynie czekalem wiernie az do soboty.W piatek wpadlem jeszcze do takiego sklepu z RTV i tam mieli wlasnie tez tego Philipsa 7603 jako 47,no i wtedy lecial na nim na Eurosport mecz w tenisa,sygnal nie byl taki dobry i co sie okazalo!!!! Szok!!!! zalal mnie zimny pot......!!!!Widzialem poprostu dwie pilki tenisowe kolo siebie!!!!Odrazu zapytalem sie dlaczego tak jest????,ten mily pan wytlumaczyl mi ze pilka tenisowa leci okolo 200km/h i przy slabym sygnale wlasnie LCD to maja!!
Swiat mi sie zawalil!!!! jutro czyli w sobote ma przyjsc nasz 47 7603 a tu takie cos!!!!Los chcial ze przy tym Philipsie stala Plasma i przy tym samym sygnale pilka tenisowa byla tylko jedna!!! (co raczej w tenisie tak powinno byc)I obraz byl poprostu lepszy(oczywiscie moim zdaniem) ,no i stalo sie w sobote nie odebralem tego Philipsa tylko kupilem Plasme 50,nie chcialem wydac wiecej kasy na TV,ale stwierdzilem ze TV kupuje sie na lata i warto troszke wiecej wydac.Sorry ze nie zrobie tego testu z Philipsem 7603.Mam nadzieje ze zrozumiesz to i w koncu po tylu testach i chodzenia po sklepach wybralem wlasnie Plasme,mysle ze zrobilem o.k i bede naprawde zadowolony.Pozdrawiam.:eek:k:
 

jarek12345

New member
StaniB napisał:
Witam
Wyspa120 ,wiesz juz chyba od trzech miesiecy szukalem odpowiedniego dla siebie TV.Sledzilem ten forum jak wsciekly,kupowalem gazety z testami(sterta gazet juz w domku jest ).Pytalem sie o rade zgromadzonych na tym Forum ludzi.No i oczywiscie chodzilem po MM i saturnach(niekiedy godzinami przygladalem sie jak graja LCD czy tez Plasmy.W kwietniu kupilem Panasonica 46PZ85 i w dniu dostawy jego, zmienilem zdanie bo pare dni przed dostawa Panasonika bylem z zona w MM i Saturnie i strasznie podobal sie nam ten nowy Philips 42 7603!!! Poprostu wyglad rewelacja no i postanowilismy ze wezmiemy tego Philipsa LCD.A ze nie mieli 47 w magazynie czekalem wiernie az do soboty.W piatek wpadlem jeszcze do takiego sklepu z RTV i tam mieli wlasnie tez tego Philipsa 7603 jako 47,no i wtedy lecial na nim na Eurosport mecz w tenisa,sygnal nie byl taki dobry i co sie okazalo!!!! Szok!!!! zalal mnie zimny pot......!!!!Widzialem poprostu dwie pilki tenisowe kolo siebie!!!!Odrazu zapytalem sie dlaczego tak jest????,ten mily pan wytlumaczyl mi ze pilka tenisowa leci okolo 200km/h i przy slabym sygnale wlasnie LCD to maja!!
Swiat mi sie zawalil!!!! jutro czyli w sobote ma przyjsc nasz 47 7603 a tu takie cos!!!!Los chcial ze przy tym Philipsie stala Plasma i przy tym samym sygnale pilka tenisowa byla tylko jedna!!! (co raczej w tenisie tak powinno byc)I obraz byl poprostu lepszy(oczywiscie moim zdaniem) ,no i stalo sie w sobote nie odebralem tego Philipsa tylko kupilem Plasme 50,nie chcialem wydac wiecej kasy na TV,ale stwierdzilem ze TV kupuje sie na lata i warto troszke wiecej wydac.Sorry ze nie zrobie tego testu z Philipsem 7603.Mam nadzieje ze zrozumiesz to i w koncu po tylu testach i chodzenia po sklepach wybralem wlasnie Plasme,mysle ze zrobilem o.k i bede naprawde zadowolony.Pozdrawiam.:eek:k:



StaniB po pierwsze efekt smuzenia ( np podczas transmisji gry w tenisa -szybka akcja, pilka ma po prostu ogon jak kometa -wiekszy lub mniejszy :) przy szybko zmieniajacym sie obrazie jest elementem charakterystycznym dla kazdego LCD pod warunkiem oczywiscie ze mamy pod LCD podpiety slabszy sygnal np SD .przy sygnale z platformy cyfrowej np N lub sygnalu HD tego typu rzeczy nie maja miejsca .po drugie pisalem juz kiedys ze kupujac TV z matryca wieksza niz 42" bardzo powaznie zastanowilbym sie nad plazma (np pionki ze swoimi kurami sa bdb tylko ta cena troche zaporowa :(. jesli juz zamawiales 47" filipa z serii 7 a masz aktualnie slabszy sygnal (bo z tego co piszesz to tego smuzenia sie obawiales) w lokalu to ja bym kupowal nie model 7603 ale 7403 poniewaz ten model ma 100 Hz a co jak co to jednak ten element bylby tutaj bardzo pomocny.pozdr



.
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Przed chwilą skończył się mecz tenisa na eurosporcie Serena Williams - Sara Errani . Żadnych komet nie widziałem tylko piłeczkę . Oglądam z N-ki na 37PFL9603 . Nie ma smużenia chociaż eurosport wcale nie ma tak mocnego sygnału . Pod koniec miesiąca będzie eurosport HD i wtedy dopiero będzie wypas :p
 

StaniB

New member
Panowie
To nie byly komety,tylko widzialem dwie pilki tenisowe,jedna wyrazna a druga jak by szary cien od pierwszej.Szkoda ze nie nagralem tego na komorke.Pokazal bym wam bo to bylo naprawde ciekawe zjawisko.I jestem pewien ze ktos z tego forum przy slabym sygnale ogladajac tenis musial tez to kiedys widziec.Pozdrowienia.
 

Agrescik

New member
StaniB napisał:
Panowie
To nie byly komety,tylko widzialem dwie pilki tenisowe,jedna wyrazna a druga jak by szary cien od pierwszej.Szkoda ze nie nagralem tego na komorke.Pokazal bym wam bo to bylo naprawde ciekawe zjawisko.I jestem pewien ze ktos z tego forum przy slabym sygnale ogladajac tenis musial tez to kiedys widziec.Pozdrowienia.

Klasyczny przyklad odbic sygnalu. Zle dolaczony sygnal. To ze na innym bylo dobrze nie swiadczy o zlej pracy TV. Po prostu sygnal akurat w tym TV byl zly (moze jakies zaklocenia jakies byly na tym podlaczeniu akurat) Na wielu odbiornikach to widzialem :/ Bo sklepy sobie podlaczaja byle jaki sygnal i struktura okablowania to tez temat Pana Kazia ktory ja wykonywal :/
 

jarek12345

New member
Agrescik napisał:
Klasyczny przyklad odbic sygnalu. Zle dolaczony sygnal. To ze na innym bylo dobrze nie swiadczy o zlej pracy TV. Po prostu sygnal akurat w tym TV byl zly (moze jakies zaklocenia jakies byly na tym podlaczeniu akurat) Na wielu odbiornikach to widzialem :/ Bo sklepy sobie podlaczaja byle jaki sygnal i struktura okablowania to tez temat Pana Kazia ktory ja wykonywal :/


no coz ale StaniB pisze o dwoch pilkach podczas szybkiej akcji a nie o dwoch graczach odbijajacych ta pilke po jednej stronie boiska :) gdyby to bylo odbicie sygnalu to obraz odbity bylby na calym ekranie .moim zdaniem byla to kwestia zlego (slabego) sygnalu podpietego pod lcd a takze braku 100Hz ktore to rozwiazanie pomaga gdy mamy do czynienia ze smuzeniem na ekranie podczas szybkiej akcji na ekranie. niestety jest to jak na razie norma jesli chodzi o lcd dlatego tez przy duzych panelach i slabym sygnale wejsciowym bardziej oplaca sie kupic plazme niz krysztaly .jesli natomiast mamy sygnal cyfrowy np z platformy N lub HD to juz jest zupelnie inna bajka . pozdr



.
 
Do góry