42PFL7603D/12 podlaczenie komputera

Arras

New member
Czy ten TVzorek na prawde nie ma mozliwosci wyswietlenia grafiki full HD z komputera? Zalamalem sie po prostu - przed zakupem sprawdzalem instrukcje:
- mozliwosc podlaczenia komputera po DVI i HDMI - jest
- oslugiwane formaty komputerowe: 1920 x 1080 60Hz - jest

Kupilem, podlaczam i kicha. Wyswietla sie tylko 1280x1024. Jezeli probuje ustawic w kompie 1920x1080 na tv otrzymuje info "nieobslugiwany format obrazu". To jakas paranoja zeby tv ktory jest full hd mogl wyswietlic tylko rozdzielczosc 1280x1024. Dlaczego nie moge uzywac reszty ekranu ??

Myslalem ze to wina polaczenia ale wyczytalem tu na forum w jakims innym watku ze max rozdzielczosc tego modelu to 1024x768 co jak widac w moim przypadku nie jest prawda bo 1280x1024 dziala. Czy to koniec mozliwosci czy jest jakas sztuczka zeby moc skorzystac z Full HD? Do Philipsa niestety nie zadzwonie w ciagu paru nastepnych dni. Ale chyba czeka mnie zwrot TV :(

Sa moze tutaj posiadacze tego modelu? Moze jest na to jakas rada?
 

Arras

New member
Tak, przypisalem do wejscia HDMI, ktorym podlaczalym tryb PC. Niestety nie pomoglo.

Kurcze tak mi sie podoba ten TVzorek ale chcialbym wyswietlac material HD z komputera a tu nie ma jak :(
 

pixelangel

New member
Trzeba ustawic w kompie drugi wyswietlacz jako osobny ,a nie kopia tego co jest wyswietlane na monitorze komputera czy laptopa . Wlasnie odpalalem swojego nowego laptopa z tv 47pfl7603D i wszystko smiga pieknie ,jest fullhd 1080p (wg info z tv), tylko jedno jeszcze zbadam bo widze przy ruchu obiektow interpolacje.
 

tejot

New member
obaj (czyli 47PFL7603 oraz 42PFL7603) obsluzycie w trybie komputerowym max. tryb 1920 x 1080i @60 Hz. Podkreslam jedak wyraznie to "i" - czyli z przeplotem, wiec troche szkoda, ze nie pelne...
Pozdrawiam
 

smolik1

New member
Witam forumowiczów,jest to mój pierwszy post tu na forum. Ja też mam problem z 42PFL7603D/12, także kupiłem go, aby odtwarzać z komputera materiał w full hd i...

... i mogę, ale nie do końca. Telewizor mam podpięty przez DVI/HDMI, rozdzielczość ustawiona jest na 1920x1080p (tak przynajmniej pokazuje telewizor, jak i sama karta graficzna), ale na ekranie występuje migotanie obrazu podczas ruchu np. kursorem myszki. Jeśli na ekranie wyświetlany jest statyczny obraz pulpitu z komputera, to migotania nie ma. Nie wygląda to jak opcja przeplotu, bo przeplot nie miga (są tylko widoczne "paski"), a u mnie właśnie jest migotanie najbardziej widoczne na literach, obwódkach okienek jak i na stronach internetowcy gdzie coś się wyświetla,zmienia położenie itp. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Ja zmieniłem nawet karte graficzną, zmieniałem odświerzanie ekranu,ale bez skutku....
 

tejot

New member
sparametryzuj wykorzystywane zlacze HDMI jako PC
u mnie jest to tutaj:
menu telew/instalacja/polaczenia/
tu wybierasz Twoje lacze np. HDMI 2 i z pozniej PC
pzdrv!
 

smolik1

New member
Dzięki wielkie tejot za pomoc, faktycznie obraz teraz nie migocze :eek:k: Ogladajac film w full hd z komputera muszę powracać do trybu pierwotnych ustawień złącza hdmi żeby nie było przeplotu,ale to nie jest jakiś szczególny problem :cool:
 

leevin

New member
Podepnę się pod temat...
Chodzi o to że, po podłączeniu kompa pod TV połączenie raz działa raz nie działa ( przeważnie nie działa ) kombinuje jak koń pod górę i nic.
Myślałem że to wina grafy ale sprawdziłem na 3 różnych
Wczoraj wieczorem wszystko cykało a dziś rano "brak sygnału"
Może ktoś ma jakiś pomysł ....

Pozdro...
 

liszaj26

New member
Możę ja Ci pomogę, przerabiałem ten temat z tv Philips 32pfl9613 i robiłem generalnie wszystko z ustawieniami, dzwonilem do servislandu Philipsa i nie potrafili mi odpowiedzieć co jest grane.Pierwszą rzecz jaką zrobilem po przerobieniu już wszystkich ustawień było włożenie innej karty graficznej(miałem Palit 8800Gt), po włożeniu 9600gt poszło od ręki i wszystkie komunikaty i migający obraz znikneły A więc moja propozycja spróbuj z inną kartą graficzną.
 

smolik1

New member
Panowie ja mam kolejny (lub ciągle ten sam) problem z tym telewiozrem (42pfl7603d) i podłączeniem do komputera: przy włączonej opcji HD Natural Motion czy to na minimum, czy maksimum obraz w filmach np. w formacie mkv (HD, czy też Full HD) przycina mi się co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund i wiem, że jest za to odpowiedzialne ustawienie odświeżania w karcie graficznej. Np. jeśli ustawię odświeżanie na 23Hz, to obraz przycina mi się równo co 47 sekund dosyć mocno, jeśli ustawie na 24Hz obraz przycina mi się minimalnie słabiej, ale za to troszke częściej, to samo jest w przypadku 29,30,50,59 i 60Hz. Wraz ze wzrostem Hz na karcie graficznej obraz przycina się mniej (słabiej), ale za to coraz częściej i nie można tego wyeliminować. Czy ktoś wie co z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc, bo jest to strasznie denerwujące (wiem, że mogę wyłączyć HD Natural Motion, ale przecież nie po to kupowałem ten TV, żeby to wyłączać), Komputer mam dosyć mocny, AMD Phenom X4, 4GB RAM, GeForce 9600GT.... Połączenie idzie przez HDMI, a TV ma najnowszy firmware

PS. Czy to może być spowodowane, że ten firmware ma jakieś wady? Może ktoś ma starsze wersje firmware do tego TV i może mi je przesłać na maila??
 
Ostatnia edycja:

smolik1

New member
Odpowiadam sam sobie, ale może moje rozwiązanie komuś zaoszczędzi nerwów ;) Znalazłem problem owego przycinania się filmów. Otóż większość filmów HD, czy FULL HD (w mkv) nagrywana jest z prędkością klatek na poziomie 23,976, czyli 23,976Hz. Kiedy ustawimy telewizor na częstotliwość 24Hz powstaje niewielka różnica, której HD Natural Motion nie może skompensować i widzimy przycinanie na filmach. Metodą na to jest przekonwertowanie filmu jakimś dobrym programem do konwersji HD z 23,976 na 24 klatki i po problemie :)
 
Do góry