42PFL7423H Philips z MPEG4 w Polsce

marianin

New member
Cześć

Mimo wcześniejszych informacji, że Philips wprowadzi telewizory z MPEG4 dopiero pod koniec roku, dziś ukazała się informacja o wprowadzeniu na nasz rynek telewizora z takim właśnie tunerem DVB-T:
42PFL7423H
ma on też system 100 Hz więc będzie to dość ciekawy produkt :)

info z: nowetrendy
 

wlodpe

New member
MPEG-2 i MPEG4

Modele zgodne z naszymi standardami nadawania powinny mieć końcówkę nazwy w postaci /10.
Dla odbiorników z DVB-T Philips stosuje w oznaczeniu literki:
D - MPEG2
H - MPEG4

Na przykład 32PFL9603D/10 lub 32PFL9603H/10

Aktualnie chyba jeszcze nie ma w sprzedaży krajowej modeli (przynajmniej ja w sklepach nie spotkałem) - podobno mają być dostępne pod koniec roku.
Jeśli chcesz kupić już (i załapać się na promocję - 4 lata gwarancji) to można kupić model z gniazdem CAM i dokupić odpowiedni moduł dekodera MPEG-4 na MPEG-2. (ok. 200 zł.)
Pytałem o takie rozwiązanie w serwisie Philips Polska i odpowiedzieli, że jest jest jak najbardziej właściwe, lecz nie chcieli polecić konkretnego modelu dekodera (wiadomo - nie mogą promować nie swoich produktów).
Poszukaj na forum i na Allegro. Wydaje się, że model NP4 Viaccess cam DVBT powinien być dobry, ale nie próbowałem
W.
 

marianin

New member
Z literkami D i H nie ma reguły - bo Tunery DVB-T MPEG 4 mają:
42PFL5603H
42PFL7403H
42PFL7423H
42PFL7603H
42PFL9642D
42PFL9603H
42PFL9742D
42PFL9703H i inne

Na polskiej stronie Philipsa jest tak samo dużo modeli oznaczonych /10 jak i /12. Co do modułu to już tu pisałem, że niczego nie rozwiązuje, bo nie obsługuje HD!
 

urad

New member
...ale mowisz o modułach wklądanych w slot CI, czy o wbudowanym tunerze Mpeg4? bo jesli nawet wbudowane nie obsługują sygnału HD to lipa na maxa :(
 

marianin

New member
urad napisał:
...ale mowisz o modułach wklądanych w slot CI, czy o wbudowanym tunerze Mpeg4? bo jesli nawet wbudowane nie obsługują sygnału HD to lipa na maxa :(

Tak oczywiście pisałem o modułach wkładanych do CI.

Szczerze mówiąc to polityka Panasonica i Philipsa zaczyna mnie irytować
ten pierwszy w ogóle nie planuje w tym roku sprzedawać telewizorów z MPEG4 (przynajmniej mi tak odpisali) a ten drugi coś kręci, bo na stronie www Philipsa zniknął model 42PFL7423H z głównej wyszukiwarki z opisami.
Została tylko polska instrukcja obsługi.
 

simon_ttp

New member
Jest pewien sposób (moja prywatna opinia, nie sprawdzałem) aby nabyć model philipsa z wbudowanym DVB-T MPEG-4. Tak jak napisane powyżej MPEG-4 mają modele H (może nie tylko one, ale one na pewno). Są one sprzedawane (wg strony "support" philipsa) w następujących krajach: Dania, Hiszpania, Finlandia, Francja, Norwegia, Szwecja - przynajmniej tak jest dla 42PFL9603H (którego poszukuję :???:).
Teraz potrzebujemy sklep internetowy w tym kraju, który wysyła towar w Europie. Szczęśliwie się składa, że jeden sklep internetowy z siedzibą we Francji prowadzi oddziały w wielu krajach europejskich w tym w Polsce - jest to pixmania. Jak tam zaglądnąć to zobaczycie, że są modele w wersjach "H". Co do cen - to różnie - ogólnie modele "H" są droższe, ale np. model 42PFL7603H jest droższy od wersji "D" o 3zł.
Sam już bym do nich dzwonił upewniając się, czy na 200% przyślą do Polski model "H", ale w moim przypadku jest drobny problem - nie mają w ofercie modelu, który poszukuję. Jeśli ktoś szuka innego, to proponuje zaglądnąć - może akurat trafi. Mają np. 5603H oraz 7603H.

Bardzo proszę o informację, gdyby ktoś się zdecydował na zakup w tym sklepie. Jestem niezmiernie ciekaw, czy to faktycznie sposób na stanie się posiadaczem modelu "H" i na odbiór (na razie emisji testowych) naszych rodzimych multiplexów DVB-T (które będą w MPEG-4 gdyby ktoś nie wiedział).

P.S.
Nie jestem na 100% pewny, że aktualne modele "H" będą prawidłowo odbierać transmisję DVB-T w Polsce, choć wg mnie jest to wysoce prawdopodobne (a może ktoś już miał okazję to sprawdzić?). Ja jestem skłonny dorzucić max. 200zł do telewizora aby mieć dekoder MPEG-4. Więcej się raczej nie opłaca, gdyż na pewno będą dostępne zewnętrze tunery DVB-T w takiej mniej więcej cenie (niemniej jednak znacznie wygodniej używać tunera wbudowanego w telewizor).

A może ktoś zna jakiś sposób na zakup modelu 42PFL9603H w Polsce (jakiś sklep internetowy)?
 
Ostatnia edycja:

pixelangel

New member
Nie polecam pixmanii , mozna sie niezle wtopic z zakupem ,sporo trzeba zaplacic za transport telewizora idącego z francji ,a co dopiero z czasem trwania procedur reklamacyjnych.
 
Do góry