42LG5000 odblokowanie portu USB

demonseba

New member
Witam kolegów mam o to taki tv 42LG5000ZA.AEUHLJG i chciał bym odblokować USB serwisowe jak mam to zrobić widzę że sporo osób tu pisz na ten temat z góry dziękuję mam tu zdjęcie
 

Attachments

  • DSCF0198.jpg
    DSCF0198.jpg
    966,6 KB · Wyś: 468

Piorun2002

New member
Udało mi się znaleźć w necie chyba ostatni soft dla seri xxLGxxxx z 2008 roku czyli 3.51.01 taki mam w moim 32LG5700 w hexedytorze podejrzałem, że istnieje TOOL OPTION 2 które my nie widzimy po menu+menu. Są także wpisy JPEG i MP3 ale nie ma nic o DIVX. Także jest ukryta jeszcze opcja w menu serwisowym :p
Ja mam wrzucony 3.53.01 do 52LG5000 - i nie ma option 1 i option 2.
W menu serwisowe wchodze z pilota ('nauczylem' Harmony 555)
 

kolec64

New member
@Piorun2002 i @demonseba. Nie ma szans w tych modelach na odblokowanie USB.TV nie ma MPEG4 !!!! Nie grzebcie w menu serwisowym, bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów
 
Ostatnia edycja:

demonseba

New member
Piorun2002 i kolec64 Bardzo wam dziękuje tak i tak musiałem troszkę pogrzebać hehe ale tylko soft zmieniłem na nowszy na całe szczęście wszystko działa jak należy jak to wyszło tu macie fotke pozdrawiam :eek:k:
 

Attachments

  • DSCF0011.jpg
    DSCF0011.jpg
    790,2 KB · Wyś: 817

Piorun2002

New member
> na całe szczęście wszystko działa jak należy jak to wyszło tu macie fotke pozdrawiam :eek:k:a jak dokladnie wchodzisz w to menu ?
Ja swojego pilota nauczylem kodu sewisowego, ale wchodze w menu gdzie moge zmieniac ustawienia barw i wlaczyc test matrycy (blu, white, red ...) ale nie mam Option 1
 

demonseba

New member
Kolego Piorun2002 ja akurat w tym przypadku czyli 42LG5000 wciskam najpierw menu na tv i potem na pilocie przez 9 sekund i wyskakuje menu serwisowe sporo czytałem na ten temat usb po innych stronach ale tylko do tego doszedłem widocznie się nie da i tyle w tym modelu tak jak mi to uświadomiliście dzięki pozdrawiam
 

Piorun2002

New member
>wciskam najpierw menu na tv i potem na pilocie przez 9 sekund i wyskakuje menu serwisowe

Dzieki za wyjasnienie juz 'zlapalem' o co chodzi z trybami serwisowymi (ja znam teraz trzy):

EZ Adjust:
Tryb pozwala robic korekcje kolorow i wyswietlac tlo testowe red/blue/green/wait/black
Nie wiem co wcisnac na pilocie/TV - wchodze poprzez pilota nauczonego tego kodu

In-Start:
Menu opisane ponizej przez @demonseba + Menu Hotelowe

In-Stop:
robi kompletny reset TV, po starcie jest pytanie czy TV jest w domu czy w sklepie :)
Nie wiem co wcisnac na pilocie/TV - wchodze poprzez pilota nauczonego tego kodu

Tak czy inaczej w zadnym menu nie mam dostepu do 'TOOL Option 2' o ktorym pisal wczesniej @Surveyor
 
Ostatnia edycja:

gumkas77

Member
Lg 37lg5000

Witam koledzy co to sa za ustawienie ,meni servisowe , i jak odpalic te usb na jpg i mp3

tool options1 :9296
module : LPL
inche : 37,
tool : LG5000
intel czuj: 1
srs hd: 1
module vesr: 0

przy zmianie tego trybu Module: zmianiaja sie one LPL 9296,CMO 9297,AUO 9298,SHARP 9299,WCG 9300,AUO VC 9301 co to sa za tryby i co zmieniaja ?

s/w ver: v3.53.1 aha a czy jest nowszy jakis ?

pozdro All Team:bober:
 

Yamato

New member
witam, moze mi ktos podpowiedziec gdzie moge aktualnie znalezsc nowy soft do tv lg 42lg5000? szukalem po linkach, ktore podawaliscie ale nie ma tam nigdzie softu do sciagniecia :>

moj aktualny soft to 3.45.1
 
Ostatnia edycja:

speedybike

New member
Witam.
Chciałbym , jeśli to możliwe odblokować USB serwisowe w 32LG3000, pobrałem ze strony LG najnowsze oprogramowanie: Software_File%28Version_03.55.01%29.
Wgrałem to oprogramowanie do TV, w sumie to nie wiem co się zmieniło ,bo nie ma informacji jakie zmiany zostały wprowadzone wraz z nowsza wersją oprogramowania...
Myslałem ze może z najnowsza wersją oprogramowania, łaskawie sami odblokują port USB , ale niestety....

CO mam zrobić żeby to USB odblokować?
 

tdx

New member
Bez reklam
pilot serwisowy i ogień albo wgrać stare oprogramowanie normalnym pilotem wejść w menu serwisowe włączyć odtwarzanie filmów i wgrać znów najnowszy soft
 

speedybike

New member
pilot serwisowy i ogień albo wgrać stare oprogramowanie normalnym pilotem wejść w menu serwisowe włączyć odtwarzanie filmów i wgrać znów najnowszy soft
Nie mam starego oprogramowania, mam je może ktoś?
Jeśli tak, to poproszę....
Albo namiar na kody serwisowe do pilota (ponoć są)
 

tdx

New member
Bez reklam
ja korzystam ze starego pilota uniwersalnego thomsona i bez problemu odblokowałem dziesiątki tych modeli :) jak jesteś z okolic to daj znać
Jak nie podaj maila to Ci wyśle :) wraz z opisem na prv
 
Do góry