42lg5000 Firmware Upgrade

raptorm

New member
Witam.

Kto wie jak zrobić uaktualnienie firmwaru w LG5000, skąd wziąć nowy soft itd?

W obecnym sofcie jest wiele niedoskonałości, miedzy innymi ZOOM1 i 2, który jest nieporozumieniem w polskich warunkach.

Może jest jakis nowy poprawiony soft do tych TV.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
firmware

NIestety, ale firma LG cos slabo dwa o aktualizacje do naszych telewizorkow (mam lg427000). Na zagranicznym forum wyczytalem, ze serwisanci wgrywaja nowe oprogramowanie, ale oczywisice pod warunkiem, ze jest, oraz ze cos sie z TV stało.
Pozdrawiam
Adam Kwidzynski
 

raptorm

New member
na moim TV na tabliczce znamionowej pisze ze wyprodukowany w styczniu 2009 wiec pewnie i tak mogę zapomnieć na razie o nowszym sofcie niż mam
 

jaffa22

New member
Re

akwidzynski napisał:
NIestety, ale firma LG cos slabo dwa o aktualizacje do naszych telewizorkow (mam lg427000). Na zagranicznym forum wyczytalem, ze serwisanci wgrywaja nowe oprogramowanie, ale oczywisice pod warunkiem, ze jest, oraz ze cos sie z TV stało.
Pozdrawiam
Adam Kwidzynski

Witam, tak włąsnie robią. Jak ja miałem problem z jasną plamą na matrycy to wgrali nowy frimware i niby miało pomoc. Lepiej chodzi chyba dynamiczny kontrast i bardziej sciemnia co spowodowało ze zamiast jedej plamy miałem bardzo dużo małych jajek.
I po 2 wizycie w serwisie LG wymieniło na nowy egzemplarz
pozdro
 

raptorm

New member
Ma ktoś może jakiś patent na ZOOM1 i ZOOM2, aby ustawione parametry tego powikszenia były zachowywane na stałe?
Bo wsztystko co zmienimy w ustawieniach ZOOM wraca do fabrycznych ustawień nawet po zmianie kanału. A fabryczne ustawienia tych zoomów sa bez sensu, albo za bardzo rociaga obraz albo rozciaga tylko do góry
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
lg

Dokladnie ZOOM to maja zwalone, ale niestety nie znalazlem zadnego rozwiazania. Jedyne rozwiazanie tak zrobilem to kupilem platforme cyfrowa w moim przypadku wybor padl na "n" ale kazdy inny dekoder ma mozliwosci powiekszania, rozciagania obrazu. Napisz do LG moze maja nowe firmware i jakis serwisant podjedize do Ciebie to wgrac.
 

raptorm

New member
Napisałem takie zapytanie do LG


Witam.

Mam pytanie odnośnie 42LG5000

Przy zmianie "proporcji ekranu" na "Zoom1" lub "Zoom2", i zmianie w nich "Ustawienia Zoom" na własne, tzn przesuniecie wyświetlanego obrazu w dół "przesuń", zmniejszenie "Zoom" itd, Ustawienie to nie zostaje zapamiętane. Wystarczy zmiana kanału, lub wybranie innego ustawienia "proporcji ekranu" aby ustawiania własne "Zoom1" i "Zoom2" wróciły do fabrycznych, które nie są optymalne dla kanałów nadawanych w Polsce.

Jest to bardzo uciążliwe, gdyż zmusza do każdorazowej ingerencji w ustawienia "Zoom" po zmianie kanału.

Proszę o odpowiedź w tej sprawie, czy jest to normalne zachowanie tego modelu, czy jest to wina oprogramowania które można zmienić, czy może TV musi odwiedzić wasz serwis.

Więcej można poczytać na temat tego problemu tutaj.


Czekam na odpowiedź
Pozdrawiam




Ciekawe co odpiszą


A może ktoś już o to pytał?
 

raptorm

New member
Dostałem już odpowiedź od LG Polska

"Odpowiedź na zapytanie klienta------------

Szanowny Panie, informujemy, iż powyższe, opisane przez Pana zjawisko, jest prawidłowością, zgodną ze specyfikacją urządzenia. Z Powaąaniem, LG Electronics Polska. "


No i co z tym fantem zrobić??

Pewnie tylko czekać na nowy soft, o ile wyjdzie, lub czekać na nadawanie w 16x9
 

accent

New member
Na 47LG5000 to samo. Tragedia !! wiem juz przynajmniej ze nie mam co pisac do serwisu bo wlasnie sie za to zabieralem :(
 

accent

New member
...dopisze jeszcze (bo już nie moge edytować) że może o zachowywaniu ustawień ZOOM nic nie ma w dokumentacji, to zachowanie trybu ZOOM2 nie jest na pewno z nią zgodne. W Instrukcji widać ze obraz powinien rozciagnąć sie maksymalnie na szerokość i rownomiernie przyciąć z góry i z dołu. Jednak z dołu przycina znacznie mniej obrazu niż góry. W efekcie często na dole zostaje kawalek czarnego paska, a głowy są poucinane. Moim zdaniem jest to powód do reklamacji.
 

kris615

Member
Lg7000

Cytat z instrukcji obsługi:
"! UWAGA
Opcje 4:3, 16:9 (Szerokoekranowy), 14:9 i Zoom1/ 2 można wybrać tylko w trybach Component i HDMI.
Opcje 4:3 i 16:9 (Szerokoekranowy) można wybrać tylko w trybie RGB.
W trybie HDMI/Component (ponad 720p) dostępna jest funkcja 1:1 Piksel."
Czy to wszystko tłumaczy?
Pozdrawiam
 

viera

New member
42lg5000 ustawienia obrazu

jeżeli tak pisze w instrukcji ,to w przypadku nieuzywania trybu component lub hdmi to tryb zoom2 powinien byc niedostepny byc moze i zoom 1 i nikt by nie miał pretensji ,a tak to wyglada w tv lg ze ten tryb to wielka pomylka ...
 

kris615

Member
Lg7000

Najprawdopodobniej masz rację chyba, że inżynierowie z LG złe działenie zoomu tłumaczą niedostępnąścią funkcji w większości trybów dostarczania sygnału:)
Mogę dodać, że pisalem do LG oraz dzwonilem do serwisu i jak poprzednicy otrzymałem informację, że tak ma być. Tak jest najłatwiej. Chociaż skoro w wersji 5000 występuje ten problem to do wersji 7000 zdązyliby zareagiwać.
Pozdrawiam.
 

meo14

New member
Witam mam takie pytanie w menu serwisowym tego modelu g5000 jest opcja TOOL OPTION 1, -9488 ,czy wy tez macie taka wartość bo coś nacisnąłem i mi się zmieniło i teraz nie wiem czy dobrze powróciłem do tego ustawienia [ 9488 ] ,moze ktos sprawdzic ?
 

SZCZUPAK00

New member
Potwierdzam, mam 45lg5000, ten, zoom1, zoom2, to porażka, wada straszna. Jeżeli nie jest to do ustawienia,żeby nie obcinało tak strasznie obrazu, będę reklamował, i żądał wymiany lub zwrotu gotówki.

A powiedzcie, czy jest możliwość żeby serwis Lg, to skorygował.......?? To jest wada tragiczna, nie da się oglądać !!!


i jeszcze jedno, dlaczego nie mam aktywnego profilu ekranu: piksel 1:1, może to rozwiąże problemy z zoomem.......?? oczywiście mam podłączone przez kabel HDMI.....tylko to jest nie aktywne

mam to nieaktywne , co trzeba zrobić żeby to działało !!!



dzięki
 
Ostatnia edycja:

viera

New member
42lg5000 firmware upgrade

jezeli mas kable hdmi i wersja 1.3 i sygnal hd /1080 / to piksel 1:1 funkja winna byc aktywna..
 

Volant

New member
Jak mozna zwrrócic TV

SZCZUPAK00 napisał:
oddałem tv, te zoomy, dla mnie to koszmar, nie da sie ogladac, teraz kupuje panasonic, tam zoomy, są perfekcyjne !!!!

Jak to oddałeś, gdzie kupowałeś ten telewizor, że mogłes go zwrócić?
Bo to jest ciekawy pomysł. Ja mam tez LG 5000, ale mi najbardziej brakuje 100 HZ.
 
Ostatnia edycja:

Kawabonga

New member
Ja mam model 32LG5700 firmware w wersji 3.35.1 i te same problemy co inni użytkownicy tz. nie zapamiętywane ustawienia Zoom 1 i 2 , zbyt ciemny obraz w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu przy inteligentnym czujniku.

Może ktoś testował już ustawienia menu serwisowego i spróbuje opisać funkcje ?
Ja od siebie mogę dodać że można sobie ustawić Tryb dźwięku ze zwykłego SRS TrueSurround na SRS TrueSurround HD :) Reszty jeszcze nie testowałem

A co do upgrade firmware to znalazłem coś takiego jak "Instalation menu ver. 2.0" w menu serwisowym i tam jest taka opcja ja "TV Link-loader", po wejsciu w tą opcje pokazuje sie napis "Ready to Download..." Moze to tu sie wgrywa firmware ? Tylko z kąd go wziąć ?
 
Ostatnia edycja:

lllDRClll

New member
Kawabonga - To co znalazłeś to menu dla Hoteli. A ta funkcja służy do przesyłania zapamiętanych parametrów z jednego telewizora do innych tej samej serii.

Ja mam TV LG 32LH5000 i zoom nadal nie zapamiętuje ustawień a czujnik ściemnia do przesady.

Wygląda na to że LG się nie postarało. Swoją drogą polski serwis LG daje krótkie i zniechęcające do dalszej korespondencji odpowiedzi. Powiedziałbym że na odczepnego. Tak ma być i koniec. Nie ładnie.
 
Do góry