42LF25 menu serwisowe

jarzeniowa

New member
Witam
Posiadam LCD wymienione w temacie z nowym firmware 3.24
Z tego co znalazłem na zagranicznych stronach przy tym sofcie LG zablokowało wejście do menu serwisowego poprzez kombinację klawiszy menu+menu.
Potrzebuję dostać się do serwisówki, ale jedyny znany mi sposób to zmiana firmware na wersję 3.15 ...i tu zaczynaja się schody- nie mogę znaleźć na stronie tego oprogramowania do mojego TV, jest, ale do wersji 42LF2500 (ja posiadam 42LF2510).
Czy zna ktoś już sposób na dostanie się do nowego menu serwisowego ?
Czy zna ktoś może jakiś odnosnik pod którym znajdę firmware 3.15 do mojego modelu TV (z polskim językiem) ?

Dzieki za zainteresowanie się tematem i wszystkie sugestie
 
Ostatnia edycja:
Soft 3.15 do 32LF2500 37LF2500 42LF2500 jest na polskiej stronie LGE. Czy będzie pasował do Twojego? Zadzwoń do serwisu LG. 0801 54 54 54
022 454 54 54. Wiem że inny model gdy miał inną końcówkę w oznaczeniu to różnił się tylko kolorem obudowy.
 

jarzeniowa

New member
Właśnie rozmawiałem z konsultantem, nie powinno byc problemu ze zmianą na ten z 2500. Choć powiem, że wolał bym poczekać na rozwiazanie jak rozgryźc ten nowszy bo szkoda zmieniać z nowszego na starszy.
 
Znalazłem takie sposoby:
1. Jak już go włączysz- bedziesz widział obraz - przytrzymaj menu na pilocie i menu na telewizorze jednodcześnie przez jakieś 5-10s wtedy zobaczysz menu serwisowe.
2. Przy wyłączonym z pilota tv nacisnąć i przytrzymać (5sek) jednocześnie OK (lub MENU) w tv i pilocie
3. Wcisnąć Menu na tv i przycisnieciu 3,4 razy Menu na pilocie pojawia sie male menu
Może coś z tego Ci się przyda.
 

jarzeniowa

New member
Niestety żaden z tych sposobów nie działa przy tym f-w.
Ja znalazłem jeszcze sposób ze strzałką na telewizorze+menu na pilocie, ale niestety też nie lata. Dziś chyba jeszcze podmienię soft.

No i "nowy- stary firmware wgrany"- telewizor wzbogacił się o obsługę USB, DiviX, przeglądarkę zdjęć i muzyki :)

Moje świecidełko ma niestety jeszcze obsługę nazw kanałów do 5 znaków- czy wie ktoś który wpis w MS odpowiada za to (wiem, że max jest w stanie obsłużyć 9 znaków)
 
Ostatnia edycja:

peleksg

New member
37lf2500

Witam posiadam LG37LF2500 wgralem softa 3.15 ale niewiem jak wejsc w menu serwisowe poniewaz niemam na tv guzika menu i ok.Prosze o pomoc:(
 

aremil

New member
u mnie wszystko poszło ok soft zmieniony i usb działa. powiedzcie tylko jak jest z gwarancją bo jedni pisza ze przepada a inni ze nadal jest
 

Gelip

New member
Na stronie producenta do 42LF2510 dostępny jest tylko soft 3.37 który usuwa trzaski w kanałach telewizji kablowej. 3.15 nie ma do tego modelu albo słabo szukałem :). Zdaje się że jeśli wgramy 3.37 to gwarancję nadal mamy a jak ten 3.15 (zapewne od innego modelu) to wtedy chyba po gwarancji bo mimo iż pasuje to oficjalnie nie jest to aktualizacja konkretnego modelu 42LF2510
 

jarzeniowa

New member
Obsługa USB siedzi u mnie od dłuższego czasu, ale mam kilka pytań:

Czy podczas oglądania filmów działa wam stop/pause/play ?
Może coś namieszałem, ale u mnie jedynym sposobem na zatrzymanie jest wyjście z filmu, a poźniej trzeba odpalać od nowa.

Przewijanie działa, ale jest baaardzo ułomne, ale da się z tym przeżyć.
 

Gelip

New member
Podejrzewam że tak nie dzieje się z każdym filmem DivX. Według mnie wszystko zależy od filmu i:
- rozdzielczości filmu SD lub HD
- max bitrate 20 Mbps
- pliki zakodowane z GMC mogą nie być odtwarzane
- formatu i wersji kodeka DivX, Xvid, x264, H264, WMV9HD
- od profilu użytego do kodowania np. film zakodowany Level 4.1 lub wyższy H.264/AVC może nie być odtwarzany płynnie
- formatu dźwięku Dolby czy 2Ch Stereo
- wersji USB pendrive, dysku, na 1.1 może nie wyrabiać

Zresztą pisze w instrukcji TV

Sprawdź kilka różnych filmów.

SD jakiś zakodowany DivX 5 w formacie 16:9 np. 608x336 z dźwiękiem MP3 2Ch Stereo 41100 lub 48000 kHz

HD jakiś zakodowany x264, potem H264 oraz WMV9 HD

Czy na każdym filmie masz takie same objawy?
 
Ostatnia edycja:

jarzeniowa

New member
Gelip napisał:
Podejrzewam że tak nie dzieje się z każdym filmem DivX. Według mnie wszystko zależy od filmu i:
- rozdzielczości filmu SD lub HD
- max bitrate 20 Mbps
- pliki zakodowane z GMC mogą nie być odtwarzane
- formatu i wersji kodeka DivX, Xvid, x264, H264, WMV9HD
- od profilu użytego do kodowania np. film zakodowany Level 4.1 lub wyższy H.264/AVC może nie być odtwarzany płynnie
- formatu dźwięku Dolby czy 2Ch Stereo
- wersji USB pendrive, dysku, na 1.1 może nie wyrabiać

Zresztą pisze w instrukcji TV

Sprawdź kilka różnych filmów.


SD jakiś zakodowany DivX 5 w formacie 16:9 np. 608x336 z dźwiękiem MP3 2Ch Stereo 41100 lub 48000 kHz

HD jakiś zakodowany x264, potem H264 oraz WMV9 HD

Czy na każdym filmie masz takie same objawy?

brak pauzy i stopu mam na każdym filmie, przewijanie rzeczywiście działa na jednych bardziej płynnie na innych skokowo. Mogłem coś namieszać z ustawieniami w MS bo swego czasu trochę tam grzebałem i stąd może być lipa z ww.
 

Gelip

New member
Podejrzewam, że z napisami jest tak samo jak z kodekami. Po mojemu bez sprawdzania najlepszy format napisów dla sprzętowych odtwarzaczy to MicroDVD klatkowy z rozszerzeniem .sub

Pokombinuj z programem np. Subtitle Workshop lub innym albo użyj NapiProjekt który dopasuje sam napisy o ile ma w bazie. Powinno być dobrze nawet z domyślnym rozszerzeniem .txt dopasowanego pliku ale lepiej zamienić na .sub

Zresztą patrz instrukcja strona 90 pisze wszystko jak trzeba
 
Ostatnia edycja:

jarzeniowa

New member
Tomcio-Paluszek napisał:
Od samego początku. Taki efekt występuje na PC gdy napisy mają inny framerate niż film, no ale jednak w tym przypadku na PC odtwarza się ok, a na TV nie.

W menu pod czerwonym przyciskiem masz synchronizację napisów, może to pomoże.
 
Do góry