42le5500

Wilga

New member
Przymierzam się do zakupu LCD około 42 cali i batdzo spodobał mi się LG 42LE5500
Seria le ma bardzo pozytywne recycnzje - model 42LE8500. Oglądałem ten telewizor w sklepie i ma bardzo ładny obraz - zwłasza jeśli chodzi o kąty widzenia.
Jest to nowa seria z podświetleniem segmentowym.
Czy ktośż ma ten model - jakie są wasze opinie
 

Wilga

New member
Led Plus spot control

Co zatem kryje się pod opisem LED plus spot control?

Bez względu na rodzaj podświetlenie w sklepie ten model robi duże wrażenie
Zwracałem szczególną uwagę na kąty i w porównaniu do 42sl9000 wg mnie kąty są znacznie lepsze. A porównanie miałem bo te dwa modele wisiały obok siebie
Proszę o wasze zdanie
 

Picuszek

New member
LED Plus to zapewne lekko ulepszone zwykłe podświetlenie LED. Ale na pewno nie jest to Full LED. A co do kątów oglądania to ci oczywiście wierzę, matryce IPS są w tym aspekcie zdecydowanie najlepsze.
 

DeepSilence

New member
Widziałem w sklepie obok siebie 42le8500 i 42le5500.
Zdecydowanie wybrałbym le5500. Ma bardzo dobrą czerń mimo, że nie ma podświetlenia full LED jak le8500, tylko LED krawędziowe. Poza tym, ma matowo wykończoną matrycę, a nie "szklaną" jak le8500, co powoduje w tym ostatnim odbicie na ekranie elementów otoczenia znajdujących się przed ekranem telewizora. Dodatkowo w momencie wyświetlania białych napisów na czarnym tle nie pojawia się wokół nich biała poświata, jak to się dzieje w modelu le8500 z włączoną opcją lokalnego wygaszania diód LED.
No i jest tańszy.
 

Picuszek

New member
Widziałem w sklepie obok siebie 42le8500 i 42le5500.
Zdecydowanie wybrałbym le5500. Ma bardzo dobrą czerń mimo, że nie ma podświetlenia full LED jak le8500, tylko LED krawędziowe. Poza tym, ma matowo wykończoną matrycę, a nie "szklaną" jak le8500, co powoduje w tym ostatnim odbicie na ekranie elementów otoczenia znajdujących się przed ekranem telewizora. Dodatkowo w momencie wyświetlania białych napisów na czarnym tle nie pojawia się wokół nich biała poświata, jak to się dzieje w modelu le8500 z włączoną opcją lokalnego wygaszania diód LED.
No i jest tańszy.
Uważam dokładnie tak samo :D LE8500 wcale nie jest taki fajny jak go malują, też bym wolał ten niższy model.
 

wujaszek

New member
Kupiłem LE5500 i jestem bardzo zadowolony! Tylko jeszcze nie znalazłem idelanej nastawy kolorów :D Za dużo ustawień :D A wbudowany konfigurator jest dość średni, nie daje takich opcji jak Philips - trudniej dobrać coś pod własne oko. Ale opcji w menu pełno. Ciąglę porównuję obazy z róznymi opcjami i nie mogę do końca zdecydować jak wolę :D
 

viera

New member
lg 5500

dokonałeś dobrego zakupu ... dobrze ,ze nie sugerowałeś się wyzszą liczbą w innym modelu lg.
 

wujaszek

New member
le5500 opinia użytkownika

dokonałeś dobrego zakupu ... dobrze ,ze nie sugerowałeś się wyzszą liczbą w innym modelu lg.

Już od lat wiem, co to jest ''hłyt martetindody'' :) Zajęło mi sporo czasu zapamiętanie czym się różnią modele LE LH SL czy inne 7604 5607 Philipsa albo lx ex ev itp. sharpa :)

A co do TV to podłączenie laptopa hdmi działa bez problemu, odtwarzanie filmów w ten sposób fantastyczne - nawet starych low-res czy 720p jest b.dobrej jakości! FullHD bajka, zero problemów. Teraz jakis dobry BR player trzeba dobrać :)

TV cyfrowa od multimedii bardzo dobrze działa - bez rewelacji, bo tylko 3 kanały hd mam, ale standartowe sd obrazki dobrej jakości - lepszej niż widziałem w sklepie na 75% modeli, także jestem zadowolony!
 

radam5

New member
Byłem zdecydowany na 42SL9500 ale ten LE5500 jest nie wiele droższy. Tylko nie wiem czy się opłaca?
Oba maja podświetlenie led krawędziowe, tak?
LE ma 2x usb (nie istotne) oraz wifi zamiast bt co też jest nie istotne bo użyje tego na początku dla sprawdzenia.

Więc czemu powinienem dopłacać te 500-600zł ?
 

radam5

New member
Tv będzie służył tylko do filmów. Obecnie ze zwykłej cyfry a z czasem może coś HD.
No i divx sporo.
W takim przypadku który będzie miał lepszy obraz?
Który polecacie?
 

wujaszek

New member
Tv będzie służył tylko do filmów. Obecnie ze zwykłej cyfry a z czasem może coś HD.
No i divx sporo.
W takim przypadku który będzie miał lepszy obraz?
Który polecacie?

Porównywałem te modele i lepszy obraz według mnie był na LE5500 - oraz taki istotny fakt, iż LS9500 ma szklaną szybę przed matrycą co w warunkach tak oświetlonego pokoju jak mój oraz ustawienia TV absolutnie dyskwalifikuje taki ekran. LE5500 jest matowy i sprawdza się to w 100%! Sieci jeszcze nie podłączyłem, ale jakoś wifi nie znalazłem w podstawowych opcjach ;p
 
Do góry