42LE5300 LED - czy warto kupić za 2550zl ? (TV tygodniowy)

mn10

New member
Witam wszystkich !

To mój 1-wszy posta na forum i stąd prosił bym o pordę.
Zamierzam kupić telewizor w granicach 40-42" i znalazłem na Allegro (nr. aukcji : 1291763806) pewną ofertę sprzedaży tygodniowego TV (LG42LE5300) za 2550zł - czy warto go kupić i czy to w miarę przyzwoity telewizor ? Wiem że za tą kwotę ciężko kupić super wypasiony TV ale myślę że ten powinien mi wystarczyć. Dzwoniłem juz do goscia i z nim gadałem (TV na gwarancji, kupiony w PL w ELECTRO WORLD) także nie ma się chyba do czego przyczepić.
Ja mieszkam także w pobliżu łodzi więc mógł bym podjechać osobiście po Tv. A że nie jestem oblatany w temacie telewizorów stąd pytam się i proszę o radę bardziej doświadczonych na tym forum.
 

squibosh

New member
Jest tu kilka osob z tym tv. Poszukaj w tematach ponizej i pogadaj z nimi. najlepiej na priw, tam odpowiedzi sa zawsze wyczerpujace :)
 
Ostatnia edycja:

jahuu

New member
moim zdaniem nie. roznica miedzy nowym sklepowym a aukcja jest nie wielka, jak ja cos jest nie tak np pixele padniete czy cos takiego i prawdanie sie potem czy obudowa peknieta zwalanie na kuriera, moim zdaniem szkoda zachodu
 

mn10

New member
jahuu - pisałem że odbiorę go osobiście, także odnosnie popękanej obudowy, pixeli itp. nie biorę tego wogóle pod uwagę - bo wszystko będę widział. Chodzi mi tylko czy TV w miarę OK się sprawuje i takie tam jeśli chodzi o obraz. A co do ceny to jeśli mam wydać 200zł więcej za to ze sprzet sam rozpakuję, a 200zł mniej za to że ma ok. tygodnia to w tych czasach przynajmniej ja oglądam każdą złotówkę i 2 stówki mniej jest dla mnie OK. bo mogę za nie kupić już jakiegoś playerka HD do nowego tv
 

konrado9

New member
Led sa dopiero poczatki jakos nie wierze w nie , a nie lepiej plazma ? nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz lubc LCD jakis ale , jesli ci zalerzy na jakosc i cena to plazma , a jak bajery usb itd to samsung lcd
 

mn10

New member
Plazma zdecydowanie i na wstępie już odpada gdyż w dużej mierze na TV będzie działać konsola X360, a nie zamierzam później martwić się o jakieś powidoki itp. które występują na plazmach od statycznych obrazów. Z tego co orientowałem się (ale zaznaczam że w temacie TV jestem raczej laikiem i mogę się mylić) to LED a LCD to praktycznie to samo tylko inne podświetlenie matrycy (bardziej kontrastowe w LEDzie) dlatego skłaniam się raczej ku wyborze LEDa gdyż pokój mam dosyć dobrze nasłoneczniony i ten wysoki kontrast na pewno się przyda w słoneczne dni.
 

Sweet Lou

New member
Parę osób posiada ten model na tym forum i pisało ze nie jest on jakiś super.Moim zdaniem nie warto ponieważ z wpisów osób które go posiadają wynika iż SMUŻY!!!Więc nie polecam Ci go ani nowego ani używanego.Za te pieniądze kup sobie Samsung 40C650 lub Sony EX-500 i bedziesz zadowolony,oprócz tego że nie bedzie problemu ze smużeniem bedzie na pewno lepsza czern.Jak chcesz leda to Toshibe 40SL733,ale to ok 3000zl.Pozdrawiam
 

maxoff

New member
Sam mam taki model i po zakupie trochę się podłamałem gdyż faktycznie tv smużł i obraz nie miał płynności.
Jednak po dobrym ustawieniu smużenie jest raczej nieakceptowalne tylko i wyłącznie przy słabej jakości sygnale SD. Przy filmie w HD lub grach da sie przeżyć gdyż występuje już wtedy sporadycznie.
Nie sądzę też by Samsung czy Sony w tym przedziale cenowym nie smużył przy słabym sygnale SD także nie wprowadzajcie go w błąd gdyż w tej cenie nie znajdzie się chyba LCD/LED który nie smuży wogóle.... Wcześniej jeszcze miałem problem gdyż TV nie miał płynności przy odtwarzaniu filmów z playera HD. Ale zostałem naprowadzony na problem (przez kolegów z forum) i problem był po stronie odtwarzacza, a nie telewizora. Trzeba było ustawić w odtwarzaczu tryb 1080p. 24Hz i teraz TV sam automatycznie przełącza się na ten tryb 24Hz i każdy film mam odtwarzany płynnie nawet przy ustwieniu TRUMOTION na MAX. Także moje zdanie jeśli obraz ci sie w nim podoba (LG ma jak dla mnie ciut przejaskrawione kolory - co mi osobiście akurat się podoba, a tobie nie musi) to kup. Wszak telewizor który ma zaledwie tydzień jest praktycznie nowy i gdbym ja kupował swojego i miał taki sam jak ty do kupienia to takze wolał bym te 200zl przeznaczyć na coś ciekawszego niż kupić nówkę w sklepie (jak ja to zrobiłem).
Aha jeszcze jedno odnośnie czerni - owszem jest ona "średnia na jeża" (czytaj mniej czarna ;-) ) ale w zamian tv oferuje naprawdę wysoki kontrast więc albo w tym przedziale cenowym wybierzesz telewizor który będzie miał dobrą czerń, albo taki który będzie miał ją gorszą ale za to na jasnych, kontrastowych i kolorowych scenach zaprezentuje naprawdę super obraz. Przez 6 lat miałem plazmy gdzie czerń naprawdę była dobra, ale brakowało mi jednak tego "kopa" przy kontrastowych obrazach. Teraz mam gorszą czerń, a lepsze kolory i kontrast i wg. mnie z dwojga złego lepiej mieć wyższy kontrast.
 
Ostatnia edycja:

Hal9000

New member
Szczerze mówiąc jak kupujesz LCD to najlepiej bierz już te z podświetleniem diodami LED. Zasadniczo mają o wiele lepszą jakość obrazu niż LCD z klasycznym podświetleniem, lepszy poziom czerni oraz zużywają mniej prądu.
 

maxoff

New member
Ziom i jak kupiłeś już ten TV od tamtego gościa ???
Daj znać bo jak nie to mogę opchnąć Ci swój LG42LE5300 - także prawie nówka i sprzedam Ci go za 2450zl !
Jak coś to atakuj na PRIVA
 
Do góry