42b530

ellah

New member
42b430/ 42b450

Witam!

Czy ktos juz sie spotkał badź też jest użytkownikiem tego modelu i mógłby sie podzielić swoja opinią? Dane techniczne w necie są mętne, każdy sklep sie różni w opisie, więc zależałoby mi na rzetelnej informacji uzytkowników.
 
Ostatnia edycja:

msmyla

New member
Ostatnia edycja:

ellah

New member
Dziekuje bardzo za linki, ale 2 opinie amerykanskich fanow nie czyni tego telewizora jeszcze rewelacyjnym.

Moze ktos z Polski juz kupil badz zamierza? Jaka ma przewage nad nowym panasem 42x20E oprocz tunera mpeg4?
 

msmyla

New member
Jasne, miałem na myśli 'wypadają rewelacyjnie' w opiniach :D

Ale przecież to, że ktoś jest Amerykaninem, nie znaczy że jego opinia jest do niczego (wręcz przeciwnie, bo standardy mają tam wyższe niż w Polsce). Poza tym było ich chyba sześciu.

Nieważne, w innym wątku wypowiadał się barburian, on ma PS50B451 i też bardzo zachwalał ten telewizor.
No i kupiłem 50B451 , ja dla mnie rewelacja , dociera sie obecnie , wykonanie chyba kapke lepiej od serii A , miałem 50A451 ale oddałem i zamieniłem na Serie B. Jedyna wada jaka widze jak narazie to slaba powloka antyreflex. ale tak mają wszystkie Samsungi i LG. Generalnie Polecam ten TV, kupiłem za 3,5 tysa i styka jak na warunki domowe i ogladanie z 4 m.
Napisałem do niego wiadomość, żeby się wypowiedział na temat swojego TV (tutaj;)).
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
50b451

Koledzy SAM.. jeszcze sie dociera, narazie wada to słaba powłoka antyreflex.
Zalety dobrze wykonana obudowa, obraz moim zdaniem lepszy niz na 50X10 ,
czerń lepsza, wszystko zależy od ustawień. Jesli ktoś zna serię A451 to wie doskonale ile to zabawy. Uważam że SAM ma bardziej klarowny obraz i mniejszą ziarnistość obrazu niż W Panas. X10 ,czy PV80 ,Panas moim zdaniem ma bardziej widoczne piksele na kanałach SD. Mam w pokoju obok Panas. PV80 wiec mam dość dobre porównanie. SAM... ma 100Hz/600Hz , wiele polepszaczy obrazu z których można korzystać lub nie jak kto woli. SAM... B451 nie ma chyba obsługi
24Hz/1080/24p a 50B450 posiada, tak wiec lepiej chyba kupić B450 jeśli ktoś ma Blu-Ray . Mi to nie robiło róznicy . Nie moge się doszukać gdzie sie Wł lub Wył DNIe - no chyba że Seria B ma Wł. ten systemik na stałe bez mozliwości ingerencji. Polecam ten PDP z całego serducha - mi taki obraz styka ,bez wodotrysków PDP i jest OKi. Jak ktoś ma więcej kasy niech dołozy 800 zł i kupi
wychodzący model 50A656 - za 4400,00 zł warto z tą kase....
 

ellah

New member
barburian- wielkie dzieki za twego recka

Pare pytan - mowisz ze B451 nie ma 24Hz/1080/24p a 50B450 - to to nie sa te same modele tylko z malym 1 na koncu? Chodzilo mi konkretnie o model 42B430(50) - tam chyba jest 18p, nieprawdaz? Czy sa jakies roznice w tym samym modelu miedzy wersja 42 a 50 cali?

Czy z tymi ustawieniami czerni bawiles sie sam, czy kalibrowales to jakos profesjonalnie?


Jak to jest z tym zlaczem USB - czy jest to zlacze do wykorzystania czy tez tylko dla servisu?

Z gory dziekuje za odpowiedz
 

msmyla

New member
Ja też dziękuję barburian :eek:k:

W takim razie chyba już dziś zamówię PS50B450 :D

Jeśli chodzi o port USB, to on chyba niestety nie jest do oglądania zdjęć, filmów itp...

I tak wiem, że w najnowszych LCD Samsunga to USB się najlepiej nie sprawuje, a dokładniej - lista problemów z napisami się nie kończy.

Myślę, że lepiej jest kupić DVD za 300-400zł, które ma port USB, które jest zgodne ze wszystkimi formatami filmów, a z napisami nie ma też problemów i może odtwarzać płyty DVD i więcej itd. Poza tym, nie musisz wówczas łączyć amplitunera z TV np. kablem optycznym.
 

ellah

New member
Jasne, tak też myslalem co do tego USB.

Szukam jakis porownan parametrow (kontrast, obsluga 24p, gwarancja zywotnosci panela itp) co do panasa 42x10E i jakos ciezko mi dokladnie cos znalezc co do tego sama...

Czym sie rozni 42B450 od 42B451? Jak to jest z ta zywotnascia panela?Panas daje 100tys godzin niby, jak to jest z samem?

Najciekawiej jest tez z cena - 42x10e mozna dostac za 2700 teraz i jest bez mpeg4, natomiast ten 42b450 jest o 250zl tanszy...
 

msmyla

New member
Szczerze, to na temat Panasoniców się nie wypowiadam, bo za dużo na ich temat nie wiem.

Jeśli chodzi o Samsungi, to B450 od B451 różni się kolorem (a w zasadzie samym tym delikatnym odcieniem na dole). B450 ma ten głupkowaty czerwony/bordowy pasek/cień na dole (też, że taką ohydę muszą pchać do tych telewizorów i jeszcze wmawiać klientom, że to stylowe), ale aż tak chyba tego nie widać, trzeba się przyjrzeć, a B451 jest chyba normalny, ale jeśli nie jest cały czarny na dole, bo nie jestem pewien, to ten cień jest taki grafitowy, także da się przeżyć.
 

Vivien

New member
Witam. Zamierzam kupić plazmę 42 cale. Byłam praktycznie zdecydowana na Panasonica X10e, ale oto wpadłam gdzieś na tym forum na Samsunga B450. I jako, żem kobita, to właśnie to czerwone podświetlenie bardzo mi do gustu przypadło (ciekawe co na to mąż).:mrgreen:
Wizualnie o wiele ładniejszy Samsung (no, ale wiadomo, że nie to najważniejsze) no i to nieszczęsne mpeg4 posiada. Co prawda korzystam z Polsatu cyfrowego, ale niech już sobie będzie, bo na dobrą sprawę to nie wiadomo jak to z tym naziemnym HD będzie.
Czekam na opinie posiadaczy, bo cena bardzo kusząca. Przydałoby się jakieś porównanie B450 z X10e.
 

ellah

New member
Jestem w takiej samej sytuacji Vivien, tez czekam na jakis rzeczowy test by mnie popchnal w strone Sama. Bylem juz zdecydowany na panasa ale wlasnie cena, mpeg4 i opinie kilku uzytkownikow powaznie mnie zaciekawily.

Daj znac prosze co wybralas :)?
 

bc_leszcz

New member
Zasadnicza różnica między PS42-B450 a PS50-B450 to rozdzielczość:

PS42-B450 1024x768
PS50-B450 1360x768

z powyższego względu według mnie model 42" można uznać za nieatrakcyjny, bo i ile Full-HD można sobie faktycznie na dziś odpuścić to zrezygnowanie z obsługi rozdzielczości 1360x768 przy 42" to już błąd.

Mam przez pomyłkę model PS50-B450 (pomyłka bo chciałem mieć Full-HD)
 

goto

New member
To nie czerwone podświetlenie, tylko po prostu pasek plastiku w innym kolorze ;)
Wieczorem tego zupełnie nie widać (no chyba że specjalnie zaświecisz w ekran) a w dzień wygląda ja bordowy cień pod TV.
M.in. właśnie dzięki temu "cieniowi" pasującemu do otoczenia, udobruchałem małżonkę przerażoną wielkością 42" ;)
 

Vivien

New member
Ellah, dołączam się do Twojej prośby.:grin:

Byłam ostatnio w jednym łódzkim sklepie, gdzie wisiały sobie niemalże obok siebie plazmy Panasonic 42x10e i Samsung 42b450. Wygląd zewnętrzny (dla pań to też ważne;)) zdecydowanie na korzyść Samsunga. Obraz (nie wiem czy wszystko było tak samo poustawiane) też moim niefachowym okiem bardzo przyzwoity na jednym i drugim tv. Cena powalająca - oba tv w tej samej cenie 3499 zł.
Pan sprzedawca pogadał (w sumie nic czego bym nie wiedziała) a spytany o swoją opinię powiedział, że pomimo, że oba tv są z tej "trochę wyższej półki" to on by zdecydowanie (kilkakrotnie podkreślał zdecydowanie) stawiał na Panasa. Samsung, jak to ujął jakoś sobie tam kuleje w tych plazmach, a Panas to prawdziwy mistrz. No i Samsung nie podaje konkretów. Chociażby żywotność - cisza od producenta Sama, Panas do 10000 godz. Dalej ten kontrast dynamiczny. Mega kontrast w Samie, ale nikt nie wie do końca ile to dokładnie. Generalnie facet stwierdził, że nic do Samsunga nie ma, ale nie ufa po prostu. I dodał na koniec, że jak kupiłby Panasa, to by wiedział, że kupuje "Majbacha", a Samsung to taki "Mercedes".

Czyli nie jest źle, nie ma się czego czepić, tylko nadal masa niepewności z Samsungiem. Chyba jednak się zdecydujemy z mężem na Panasa 42x10e.
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
Hej Vivien,

Dzieki za uwagi. Panas rzeczywiscie jest bardziej konkretny, te 100 tys godzin zywotnosci panela u panasa robi wrazenie, choc tak naprawde za 3-4 lata wyjda takie nowosci, ze kazdy bedzie chcial zmiany i nowego TV.

Samsung teraz jest tanszy srednio o 200zl. Jesli chodzi o mnie to pozostaje tylko kwestia mpeg4 i jako ze mieszkam w Gdyni to i tak nie mialbym mozliwosci odbioru hd a za 2 latka tunery mpeg 4 beda juz tak tanie, ze mysle iz kazdego bedzie stac.

Chyba tak jak Ty nie zaryzykuje z Samem, choc szkoda...
 
Ostatnia edycja:

Vivien

New member
ellah napisał:
Chyba tak jak Ty nie zaryzykuje z Samem, choc szkoda...
No ja też trochę żałuję, bo jakoś tak sercem byłam za Samsungiem (oczami też). No, ale ten sprzęt ma grać i działać dobrze. Dla nas to dość spory wydatek i chcielibyśmy mieć pewność, że to dobrze zainwestowane pieniądze. Tunerem mpeg4 też się nie przejmuję, bo mam cyfrowy polsat.
Chociaż jeszcze decyzji ostatecznie nie podjeliśmy. Jakby się sypnęło nagle 50 stron pochwał dla b450, to jestem gotowa go jeszcze przywrócić do łask.

Ten czerwony pasek w Samie to nie podświetlenie rzeczywiście. Ot, taki bajer, prawie niewidoczny.;)
 
Do góry