42+ TV do salonu maks 3k

dch9

New member
Poszukuje uniwersalnego tv do salony najlepiej ok 46 cali

Podstawowa na ktorej mi zalezy:
w miare szybkie przelaczanie programow, filmy mkv najlepiej z DTS odtwarzana z DLNA/USB/SD card

1. Odległość od ekranu? 3 m kanapa
2. Jak słońce świeci w pokoju? od ok 12 do 16 tej bezposrednio na tv, rolety na oknach
3. Jak duży jest pokój: ~ 24m2
4. Preferowana technologia: nie mam typu
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE37B650
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport 20%, filmy 40% reszta 40% czyt bajki/seriale/newsy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: godziny popoludniowe + wieczor
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? slabe/bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? zalezy od pory dnia, wieczorem lagodny - w sporcie raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa, teraz mam blyszczaca i sa chwile kiedy to przeszkadza
11. Preferowana wielkość telewizora? 46
12. Preferowana marka? po zapoznaniu sie z forum raczej panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolnego oprogramowania/"bzyczenia" tv/ plywania obazu szczegolnie na filmach w ciemnych scenach
14. Jakie urządzenia będą podłączone? audio, siec domowa dlna, tv naziemna, w przyszlosci kablowka albo jakas platforma... czasami komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 60%, Filmy z innego zrodla 40%, sporadycznie PC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Kanapa o szer 3 m dostawiona do sciany bocznej, TV na ktorej wisi TV ma 1,8 m szer. Jesli ktos usiadze na skrajnej czesci kanapy bedzie pod katem ok 30 - 40 stopni
17. Czy ważne jest wifi ? średnio, do TV pociagniety kabel z routera
18. czy będziesz korzystać z widgetów? jesli juz to Youtube aby dziecku bajki wlaczyc
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? TAK - przedewszystkim obsluga plikow mkv najlepiej z dts (ale niekoniecznie, mozliwa konwersja do ac3) z napisami w dowolnym formacie
22. ma mieć 3D? moze ale nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dvb-t bezposrednio z anteny w pozniejszym czasie platforma cyfrowa przez HDMI, PC przez dvi/hdmi
26. Jaki masz sygnał: narazie naziemna
27. ile programów HD? 2? :>
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: 1080+
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak?
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakosc obrazu, pliki z usb/dlna, szybkie przelaczanie programow tv, funkcja PiP jesli mozliwa, wzglednie dobre audio aby nie zawsze kozystac z dodatkowego audio w domu, skype ready bedzie dodatkowym plusem
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-5
33.Sugerowana cena ? najlepiej do 3k, jesli doplata bedzie uzasadniona poczekam i dozbieram...
 

dch9

New member
narazie faworytem jest Panasonic TX-L47ET60E, byla oferta w ero rtv agd za 2999 no ale niestety przeoczylem, musze jeszcze sprawdzic pelna oblusge mkv w salone ale poki co jest moim faworytem. Jestem na dobrym tropie czy powinienem rozejrzec sie za czyms innym?
 

dch9

New member
No i chyba jednak zdecyduje sie na UE46F6500 ze wzgledu na jago mozliwosci odtwarzania plikow z usb/hdd/dlna i szybkiego smarta
 

tdx

New member
Bez reklam
Oj nie jest :D po prostu czasami brak czasu by odpowiedzieć :D

Masz cały wątek o F6500 :D

PS Twój B650 będzie ładniej świecił niż F6500
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Polecam panel 50 cali czyli Panasonic 50ET60. Ma nieco gorsze kąty ale zdecydowanie lepszą czerń.

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Poważnie? :D Bo wg mnie jest odwrotnie lepsze kąty w IPS a czernie i kontrast słabsze

ET60
Kontrast: 1060:1
Czerń: 0.19 cd / m²

F6500
Kontrast: 3,580:1
Czerń: 0.05 cd/m²
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie denerwuj się - widocznie trafiłeś na dziurę informacyjną
Do Twoich potrzeb sięgałbym po :
- Philips 47PFL 5028
- Panasonic 47ET60 z matrycą natywna 100 Hz
- Sharp 50 LE 652
 

dch9

New member
zainteresowal mnie 47PFL 5028 ze wzgledu na ambilight i dzwiek (poki co narazie nie bedzie nic do tv podlaczane), slyszalem opinie serii 5008-6008 ze jest stosunkowo wolny szczegolnie przelaczanie TV naziemnej, jak to sie ma w tym modelu? co ze smartem, jest szybki? cena jest identyczna jak F6500 i ET60

jak w tych 3 tv ma sie obsluga mkv z polskimi napisami srt/txt i obsluga DTS?
 

dch9

New member
Nie denerwuj się - widocznie trafiłeś na dziurę informacyjną
Do Twoich potrzeb sięgałbym po :
- Philips 47PFL 5028
- Panasonic 47ET60 z matrycą natywna 100 Hz
- Sharp 50 LE 652

47PFL5028 3199
47PFL6008 3499 niezla cena w sklepie i znowu się zastanawiam co robic... może ktoś napisac po aktualizacji softu czy te philipsy przyspieszyly przy przelaczaniu kanalow?

Przypominam ze na razie ogladac będę tv naziemna (oprócz danych z kompa) no i jeśli mam czekac za kazddym razem 3 sek po przelaczeniu kanalu to dziekuje bardzo :C Chyba będę musial przycisnąć sprzedawcę aby jakas antene podlaczyl bo przelaczania jednego kanalu z sygnalem reklam sklepowych niewiele daje
 
Do góry