42" dla DVB-T

Paviator

New member
Witam,
poszukuje telewizora dla rodziców. Dużo czytałem o plazmach i ledach postanowiłem kupić Panasa TX-P42G30E. Tylko czy to dobry wybór do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T ? Telewizor nie będzie raczej służył do innych celów, oprócz okazjonalnego obejrzenia filmów z kompa lub usb, wyświetlenia zdjęć. Oczywiście telewizor kupuje się na lata więc fajnie jak ma dodatkowe bajery....które się przydadzą jak przyjadę do nich w odwiedziny i odpale gre lub net :)
macie jakieś inne sugestie? typy?
a co powiecie o LEDach do DVB-T? np. seria Samsunga d5000 - d6100
Ledy są jaśniejsze, ale czy nie bolą od nich oczy po dłuższym oglądaniu? Szczególnie że będą oglądać osoby starsze?
Dużo pozytywnego piszecie o Panasonica, ale może waszym zdaniem inna firma lub inny model Panasa najlepiej się sprawdza do DVB-T?
Zgodnie z praktyką dołączam dane:
odległość od ekranu ?
3-4m
jak słońce świeci w pokoju ? dwa okna, ogólnie bardzo jasny pokój, korzystam z ciemnych zasłon, a planuje zamontować rolety
Jak duży jest pokój ? 28 m
jaki masz obecnie telewizor? 15 letni Sony prawdopodobnie 37"
jakie programy najczęściej oglądasz? telenowele, programy informacyjne, publicystyczne, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? zawsze popołudniu, przeważnie wieczorem i w nocy
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Przy zapalonej "energoszczędnej" 30W
wolisz obraz ostry czy łagodny ? łagodny
matryca błyszcząca czy matowa? błyszcząca ładniejsza, ale chce oglądać filmy nie siebie :)
preferowana wielkość telewizora? 42"
preferowana marka ? panasonic
czego nie lubisz w telewizorach? słabego obrazu
jakie urządzenia będą podłączone ? okazjonalnie laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90/10 %
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
wprost i kąty boczne - max 45 stopni
czy ważne jest wifi ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? w obecnej chwili nie, ale w przyszłości...
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? dobrze byłoby
ma mieć 3D ? a kiedy będzie to powszechne?
ma mieć slot na karty SD ? tak
jaki masz sygnał ? będzie DVB-T
ile programów HD ? 0
ma stać czy wisieć ? stać
 

jaro-x

New member
Witam.
Powyzej 3 metrów odl. to kup rodzicom hdready np lg 42PT353, doradziłem szwagrowi ten model. Ten tv jest stworzony do dvb-t .

pozdr
 

Paviator

New member
Kiki - myślałem by przeznaczyć ok. 2500 pln
Jaro-X - ten model LG widze że po ok. 1600 stoi. To ze względu na brak FullHD? jakość obrazu? czerń?
 
Do góry