42 cale jaki wybrać LCD ??

gacopl

New member
zdecydowanie philips!

witam jesli chodzi o lcdeka w 42 calach zdecydowanie philips 42pf7621d chociazby ze wzgledu na pixel plus 2 hd, uznany najlepszym na swiecie systemem poprawy jakosci obrazu, osobiscie zaufalem temu tvkowi, naprawde obraz z najbardziej parszywego sygnału wyglada całkiem całkiem w porownaniu do innych marek, pozatym cena jest całkiem całkiem, noi tak jak mowie w 42 calach nie ma za duzego wyboru. Jesli chodzi o moje osobiste wrazenia to nie zauwazylem aby smuzył, wybarwienie kolorow po prostu swietne nawet na sygnale z naziemnej. jesli chodzi o HD tak jak kazdy lcdek REWELACJA. no ale tak jak mowie glownym jego atutem jest pixel plus, mialem go w crtku i postawilem na niego miesiac temu w tym lcdeku nie zawiodlem sie obraz BRZYTWA

pozdrawiam
 

Hotest

New member
gacopl napisał:
witam jesli chodzi o lcdeka w 42 calach zdecydowanie philips 42pf7621d chociazby ze wzgledu na pixel plus 2 hd, uznany najlepszym na swiecie systemem poprawy jakosci obrazu
Nie no prosze .... philips i najlepszy na swiecie system ;)

Moim zdaniem Samsung F71 albo Sharp XD1 w rozsadnych pieniadzach oczywiscie. Na pewno w PL na dniach spadna do tego poziomu cenowego.

Jezeli nie zalezy Ci na Full HD to zapominj o LCD i pojdz w plazme. Minimum Panasonic PV60/600 lub Hitachi 9700 / Pioneer 4270/427
 
Ostatnia edycja:

cinek

Member
Gdyby nie absurdalna cena poleciłbym Samsunga M91 z LED backlight. Zdecydowanie najlepszy obraz jaki do tej pory widziałem. Może stanieje za parę miesięcy.
 

Romanoff

New member
Hotest napisał:
Nie no prosze .... philips i najlepszy na swiecie system ;)

Moim zdaniem Samsung F71 albo Sharp XD1 w rozsadnych pieniadzach oczywiscie. Na pewno w PL na dniach spadna do tego poziomu cenowego.

Jezeli nie zalezy Ci na Full HD to zapominj o LCD i pojdz w plazme. Minimum Panasonic PV60/600 lub Hitachi 9700 / Pioneer 4270/427

Dla niektórych smutna prawda bo go nie mają a dla niektórych radosna rzeczywistość bo posiadają tv z takim systemem:).
Co do Sharpów, to rzeczywiście ceny zachęcają, parametry również,napewno są to dobre telewizory. W kwocie 6-7tyś spokojnie 37 " Xd1 lub Ge1 można kupić.W porównaniu do wyżej wymienionego Philipsa ma na plus wejście VGA i 6ms.Philips bryluje w słabszych sygnałach , tam naprawde działa Pixel Plus 2HD oraz poprawa płynności ruchu-kolosalna róznica na korzyść Philipsa. Porównaj również autoformatowanie obrazu, np z 4:3 na 16:9-Philips robi to dużo lepiej. Za to Ge1e ma obracaną i regulowaną w pionie podstawkę.
Wybieraj:)

Pozdrawiam
 

Hotest

New member
Romanoff napisał:
Dla niektórych smutna prawda bo go nie mają a dla niektórych radosna rzeczywistość bo posiadają tv z takim systemem:).

Thx Romanoff za opinie ale niestety zaden Philips do mnie nie przemowi ;)
 

Phalanx

New member
Witam!

Na wstępie przepraszam jeśli postem naruszam tutejszą netykietę - jak widać jestem tutaj nowy... Nie wiedziałem też gdzie tego posta napisać (kategoria), jednak cały sprzęt opierać się będzie na LCD 42" więc wstawiam go tu. Starałem się w miarę możliwości przejrzeć wszelkie dotyczące mojego problemu posty, zagubienie jednak i ogrom wiadomości przerósł mnie i nie potrafię sobie wszystkiego poukładać - w związku z tym mam kilka pytań i zacznę od początku:

  1. Zamierzam zakupić sprzęt, jego częścią napewno będzie LCD 42" - rozważałem:

    Bravię 40W2000 lub Sharpa 42XD1E

    i w zasadzie na tych modelach mój aktualny wybór się opiera. Co polecacie z tych dwóch, ew. jaki inny ? Lektura forum lekko mnie skonfudowała i raczej na zasadzie rzutu monetą (no i większego rozmiaru panela w przypadku sharpa wybrałbym właśnie XD1E).
  2. Telewizor w zamierzeniu służyłby do
    TVSat (aktualnie Cyfra+, w przyszłości może + N/polsat)
    Czasami DVD/DIVx
    PC(internet)
  3. W związku z powyższym, pojawia sie pytanie odnośnie pierwszego: czy jakiś sprzęt umożliwiłby podłączenie do jednego tunera dwóch lub więcej dostawców? Aktualnie korzystam z C+, ale brak czasem polsatu i chciałbym w niedalekiej przyszłości mieć komplet, a przynajmniej takiej możliwości sobie nie blokować.
  4. Czy jakiś sprzęt (nie licząc samego lcd) byłby w stanie poprawić jakość sygnału z tvsat ?

    Nie planuję na razie surround i na audio dużego nacisku nie kładę. Mam stare kolumny tonsila i te na razie (chyba) wystarczą, więc nie chcę kupować od razu highendowego amplitunera, zależy mi (powiem oczywiste rzeczy) na dobrej jakości video zarówno przy DVD jak i TVsat, a nie wiem czy/ew. jaki sprzęt pomógłby w poprawwie parszywej przecież jakości niektórych kanałów TV (tym bardziej że 4KPLN za highendowego denona to nieco przydużo :))
  5. Z powyższego też wynika wybór dvd - jak rozumiem upscale do 1080 w dvd (np opisywanych denonach) dotyczy tylko dvd i nie ma się to nijak do poprawienia wizji tvsat ? Chciałbym wybrać również w miarę dobry dvd, ale też zastanawiam się czy to ma sens jeśli do TV byłby podłączony PC. Czy byłaby widoczna różnica w jakości obrazu stacjonarnego DVD a tego z komputera?

Przepraszam za tą litanię, jest to jednak dla mnie ostatnia deska ratunku bo w głowie totalny mętlik a na dniach coś trzeba kupić :)


Pozdrawiam
Phalanx
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w tej klasie jesli wybór padłby na lCd - to koniecznie sprawdziłbym najpierw Sharpa 42 Xd1. Pojawiła się już seria poprawiona .
Porównałbym koniecznie w klasie niższej Sharpa Sa 1 .
W wielkości 40" - sprawdziłbym koniecznie JVC 40 s 70, Sony 40 V 2500,
jeśli masz więcej kasy - to Loewe 40 Indywidual
Nie lekceważyłbym też plazm.

Phalanx -
http://hdtv.com.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1052
tu masz porównanie wyższego modelu Sony z Sharpem / na targach w Berlinie/ . Więc Sony odpuszczam.

Można wykorzystać tuner Humaxa 2000, który czyta sporo kart.

Sygnał z kabla poprawia - separator galwaniczny.
Określ klasę cenową
pozdrawiam
 

Phalanx

New member
Serdeczne dzięki Kiki za odpowiedź;

Co do TV, półka cenowa to ~8tys - tak jak wymienione modele LCD, na dodatkowe sprzęty pozostaje do równego 10K albo niewiele więcej (ew. nie licząc humaxa, ten zdecydowanie być musi a też tani nie jest, a jeśli coś byłoby niezbędne do dobrego wykorzystania możliwości TV to kaska się znajdzie :) Co do humaxa jeszcze - pytanie: jak wygląda przejście pomiędzy ofertą przykładowo cyfry a np polsatu ? Wyczytałem że ma on 2 wejścia na moduły, tzn jak rozumiem dla użytkownika byłby to jeden zestaw dostępnych kanałów bez żadnych kombinacji kartowo-kabelkowych? :)

Poszukam informacji nt. wspomnianego separatora galwanicznego; Spytam tylko jeszcze - czy na moje potrzeby (aktualny brak potrzeby audiofilskiego dźwięku) coś zmieniłby-poprawiłby amplituner czy to niekonieczny zakup? Ten telewizor byłby raczej tymczasowym sprzętem do czasu organizacji salonu, nie chcę więc przesadzać z zakupami - to wszystko musiałbym powtórzyć za jakiś czas, gdy ceny będą już zapewne bardziej atrakcyjne, a tam zamierzam zorganizować konkretne już kino - projektor lub plazma/lcd >60" i wszystkie zabawki :) Ale to dopiero za rok, może dwa.

Z drugiej strony tylko w tej sytuacji TV będzie podpięty do PC, zatem jeśli DVD odpalane byłyby z kompa, może lepiej byłoby przepuszczać to przez jakiś wzmacniacz i upscaler ? Czy raczej odradzacie DVD z komputera a raczej stacjonarny?


Pozdrawiam i dzięki za pomoc,
Phalanx
 
Ostatnia edycja:

Phalanx

New member
OK. Przejrzałem informacje na temat tego JVC, cena dość jest - nie ukrywam - atrakcyjna. Ale co przemawia poza tym na korzyść tego akurat panelu w stosunku do Sharpa 42XD1E?

Patrzyłem też na plazmy zgodnie z sugestią kikiego, i trafiłem na rekomendację modelu Hitachi 42PD9700. Mam w związku z tym modelem pytanie - w specyfikacji podają rozdzielczość panelu 1024x1080. Dlaczego akurat taką, a nie 1920x1080 ? To chyba świadczy na niekorzyść tego panelu w stosunku do LCD sharpa, czy tak?


UPDATE: Przeglądałem też amplitunery, wypatrzyłem że te ze skalerami (np AVR-4306) zaczynają się od wyższych kwot >4KPLN więc z tym szaleństwem się raczej wstrzymam do czasu organizowania porządnego kina :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry