42 cale - GT50 czy ST50

emer

Member
Bez reklam
Różnica w cenie to około 1300zł - czyli jeden ok 3000 drugi 4300.

Przepraszam za punktowanie moich pytań (może to wyglądać jakbym ... żądał czegoś ;) ) , ale tak może wygodnie jest odpowiadać (gdyby ktoś był tak miły i coś podpowiedział).

1. Najwazniejsza sprawa - jakość obrazu , jakość obrazu w ruchu - czy widać ewidentnie różnice między GT i ST ?
2. Funkcjonalność ... np w łączności z internetem sa różnice? Jest pełna możliwość "internecenia" ?
3. Takie NAJważniejsze róznice, faktycznie odczuwalne i zauważalne jakie są ?
4. Czy różnica w jakości obrazu, funkcjonalności (czyli w/w) uzasadnia dołożenie 1300zł ?
5. Ponieważ jestem zwolennikiem plazm - czy w tych cenach jest coś konkurencyjnego dla tych modeli (lub poprzednie wersje Panasa)

Mam aktualnie 42PY80 i najbaardziej przeszkadza mi "kaszanka" obrazu w ruchu i zielona poświata na obrzeżu konturów (szczególnie widoczna przy słabej jakości sygnału) - czy dzisiejsze technologie widocznie poprawiają tą wadę ?

Za wszelkie uwagi podpowiedzi, rady będę wdzięczny dozgonnie (no może troszke przesadzam ... ;) )
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
nikt nie pomoże ....
Czytałem cały wczorajszy dzień po forum o tych modelach, ale w tak konkretny prosty sposób nikt nie pisał czy widac w różnice jakości obrazu ...
Infinite Black Pro albo Ultra , 2,000 Hz Focused Field Drive czy 2500 - czy są widoczne efekty poprawy jakości obrazu (i obrazu w ruchu) ?
Bo chyba te dwa elementy to najważniejsze różnice w obróbce obrazu ...
Pozostałe róznice:
Smart VIERA Engine Pro
Pure Image Creation
Retusz twarzy
1080p Pure Direct
Tryb isf

czyli jest w GT50 a nie ma w ST50 - to widoczna poprawa obrazu ?
A w kontekście "małych" przekątnych (czyli 42 cale), może nie dają tak widocznego efektu jak w przypadku dużych przekątnych ?
 

emer

Member
Bez reklam
nikt nic nie napisze ...
Ale jak widzę, w wielu wątkach pojawia się to pytanie - GT50 czy ST50, za i przeciw ...
Czasem ktoś napisze - "bierz xxST50" , ale raczej nic więcej, nie ma uzasadnienia ...

Wiem, że różnice w obrazie mogą być nieduże (2,000 Hz FFD czy 250 FFD), ale jakie ?
Na ile widoczne, w jakich sytuacjach?
Czy mogą być np mniej zauważalne w mniejszych przekątnych ...

Najprościej i najbardziej miarodajne, jest samemu zobaczyć ... ale byłem w kilku sklepach i niestety nie ma jednocześnie ST50 i GT50 ...

Bardzo proszę aby ktoś cos powiedział o tych róznicach między ST50 i GT50 w kontekście jakości obrazu czy jakości obrazu w ruchu ...
 
Ostatnia edycja:

Monaro

New member
Nikt nie pisze, bo nikt nie ma jednoczesnie dwoch takich telewizorow w domu.
Tutaj w linkach ponizej masz wlasciwie wszystko napisane.

GT50
Panasonic GT50 (TX-P50GT50B) 50 Inch Full HD 3D Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online
ST50
Panasonic ST50 (TX-P50ST50B) 50 Inch 3D Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online

Jesli sygnal jest kiepski to jakosc obrazu bedzie slaba.Jesli sygnal bedzie bardzo dobrej jakosci hd lub full hd, to obraz bedzie piekny.

Wiekszosc chyba robi tak,ze zamiast doplacac do GT50 kupuje wiekszy ekran ST50.Obraz jest plynny. Wszystko dziala jak trzeba.

Pamietaj tylko,ze tv kupujesz na kilka lat.Jesli kusi Cie GT50, to kupuj :)
 

marin81

New member
Też rozważałem taki zakup.
Widziałem obraz z GT50 42" i nie powalił mnie.

Odniosłem wrażenie że na ST50 50" był ładniejszy - oba nowe, obraz Film, bez kalibracji.

Czy jest znacząca różnicy, moje oko tego nie wychwyciło,
GT ma więcej bajerów m.in Dual Core, Bluetooth.

GT przez to że ma 2 rdzeniowy procesor troche szybciej reaguje w SmartTV.

W GT poraził mnie efekt 50mhz "fałszywego konturu"
W ST aż tak bardzo mi się to w oczy nie rzuciło ale istniało


Ja wybrałem 51e8000
 

Xisiek

New member
1. Najwazniejsza sprawa - jakość obrazu , jakość obrazu w ruchu - czy widać ewidentnie różnice między GT i ST ?
2. Funkcjonalność ... np w łączności z internetem sa różnice? Jest pełna możliwość "internecenia" ?
3. Takie NAJważniejsze róznice, faktycznie odczuwalne i zauważalne jakie są ?
4. Czy różnica w jakości obrazu, funkcjonalności (czyli w/w) uzasadnia dołożenie 1300zł ?
5. Ponieważ jestem zwolennikiem plazm - czy w tych cenach jest coś konkurencyjnego dla tych modeli (lub poprzednie wersje Panasa)

Mam aktualnie 42PY80 i najbaardziej przeszkadza mi "kaszanka" obrazu w ruchu i zielona poświata na obrzeżu konturów (szczególnie widoczna przy słabej jakości sygnału) - czy dzisiejsze technologie widocznie poprawiają tą wadę ?

Ad.1 nie ma ewidetnej roznicy w jakosci obrazu pomiedzy gt50 a st50,
Ad.2 nie sprawdzalem, wiec sie nie wypowiem
Ad.3 interesowala mnie tylko jakosc obrazu, wiec patrz punkt 1
Ad.4 roznice sprowadzaja sie glownie do wyposazenia, wiec latwo je wylapiesz porownujac specyfikacje na stronie producenta
Ad.5 Jezeli idzie o jakosc obrazu, w cenie st50 moim zdaniem nie ma zadnej konkurencji - samsung ma gorsza czern, moze vt30 ? ale ja osobiscie i tak wolalbym st50 (szczegolnie 65 cali) - choc nie ukrywam denerwuje mnie filtr, ktory ogranicza katy pionowe

Ogladalem bodaj pv80 swego czasu i 'kaszanki' w ruchu nie odnotowalem, podobnie jak zielonej 'poswiaty'. Dla jakosci efektu na ekranie oceniam mniej wiecej, ze w 90% kluczowa bedzie jakosc dostarczonego sygnalu i jezeli bedzie on kiepski niewiele pomoze wysoki model tv.
 

emer

Member
Bez reklam
Ja w swoim 42PY80 (wyższy model od PV80) widziałem np murawe boiska na meczu piłki nożnej w czasie przesuwającej sie kamery po niej ... kaszanka a nie murawa :D
A co do zielonej poświaty - również podczas ruchu prawa krawędź obiektów miała zielona poświatę (nawet jak zjechałem kolorami do zera).
I nie miała wpływu na to jakość sygnału - było - mniej przy HD, ale bylo ... ;) (no i mam, bo mam jeszcze 42PY80)

A co do meritum topica - czy 51E8000 Samsunga (pomijając to, ze to 51 cali a nie 42), oprócz czerni ma (organoleptycznie) lepszą/gorszą jakość obrazu od ST/GT 50 ? Czy po prostu porównywalna ?
 
Do góry