42 cale do 3500

feder

New member
Witam szanownych forumowiczów.
Od dłuższego czasu (ponad 2 tyg.) siedzę nad wyborem telewizora. Byłem już nawet zdecydowany na zakup LCD Sharpa 42X20E, jednakże po obejrzeniu kilku sztuk działających w sklepach ochota mi przeszła - w porównaniu do innych tv obraz przez niego generowany jest mało kontrastowy. W chwili obecnej mam straszny mętlik w głowie i dlatego proszę szacowne forum o pomoc w doborze odbiornika. Warunki mam takie:
Sygnał UPC cyfrowy, 70% to oglądanie seriali przez żonę, reszta to filmy z kompa/DVD i niedługo także pewnie jakiś odtwarzacz BlueRay.
Od tv siedzę zwykle w odległości 2,5 - 3m, pokój mam raczej jasny, ale dokładnie na przeciw TV mam okno - ale na szczęście znajduje się ono od północnej strony.
Na chwilę obecną nie mam żadnych preferencji dotyczących marki TV ani technologii (plazma/LCD). Za wszelkie rady bede niezmiernie wdzięczny.
 

walczy

New member
Stoję przed takim samym wyborem. Nawet kwotę przeznaczam taką samą.

Pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać, to: FullHD czy HDReady. Odpowiedź to Full HD. Choć obecnie dostępnośc sygnału 1920x1080 jest bardzo nikła, to za rok, czy półtora może zdarzyć się, że FullHD zacznie stawać się standartem i bedziemy żałować, że nie kupiliśmy FullHD.

Drugie pytanie, to LCD, czy plazma. Kwesta ta jest wałkowana obszernie w innym miejscu tego forum. Jest tam nawet podwieszony wątek na ten temat. Ja wybieram plazmę będąc świadomym plusów i minusów każdej z technologii.

Podsumowując: do kwoty 3,5k i uwzględniając powyższe warunki, wybrałem plazmę Panasonic TH-42PY8. Zakupu dokonam w ciągu 2-4 tygodni.
 

maxus3000

New member
nieglupim rozwiazeniem jest 42PV80 . oczywiscie nie ma full hd ale i tez 99% osob nie wykozysta tej rozdzielczosci , wiec poco przeplacac . A ten telewizor kosztuje ok. 2500 wiec 1000zl jest na blue raya albo na nowy sprzet audio:eek:k:
 

feder

New member
walczy napisał:
Podsumowując: do kwoty 3,5k i uwzględniając powyższe warunki, wybrałem plazmę Panasonic TH-42PY8. Zakupu dokonam w ciągu 2-4 tygodni.

Też się nad tą plazmą zastanawiałem - ale recenzja na hdtvmania . pl mnie odstraszyła :(
 

walczy

New member
Feder dzięki za info, przystępuję do czytania.
edit:
No i przeczytałem, jeszcze nie wiem, czy ta recenzja zrewiduje mój wybór. NIepokojące jest m.in zdanie "Klasyczna i na stałe zintegrowana z telewizorem podstawa" bo przewidziałem zawieszenie na ścianie. Wg specyfikacji producenta podstawa jest demontowalna....hmmmm.
Z jednej z aukcji ellegrowych cytat:

* Wymiary bez stojaka
(szer. x wys. x głęb.) 1048 x 679 x 99,7 mm
* Wymiary ze stojakiem
(szer. x wys. x głęb.) 1048 x 727 x 327 mm


Resztę muszę przemyśleć.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Podejrzewam, że autorowi testu chodziło o to, że podstawa jest zamontowana od razu do telewizora. Nie znam przypadku, aby takiej podstawy nie można było zdemontować. Jednak najlepiej upewnić się w sklepie lub u właścicieli.

ArtS :)
 

walczy

New member
No i zmieniłem decyzję. Rezygnuję z FullHD. Ciągle uważam że Panasonic 42PY8 mógłby się okazać mimo swoich minusików dobrym wyborem. Ale włączyłem zdrowy rozsądek i stwierdziłem:
- do tej pory oglądałem PAL 720x576 i w sumie brakowało mi tylko panoramy, więc 1024x768 będzie aż nadto, nawet w przyszłości jak będą kanały HD, po prostu nie przywiązuję aż takiej wagi do szczegółowości obrazu
- nie mam żadnych źródeł HD. Gdy kupię TV FullHD, to będą mnie męczyć kolejne zakupy: notebook zdolny odtworzyć materiał HD (obecny nie da rady), odtwarzacz BlueRay (a tak zostanie poczciwa Wiva DVD/Divx) itd. Kupując HD Ready nie będzie mnie to męczyć.
- TV używam głównie do kablówki SD i do divx-ów 700MB
- no i HDReady wychodzi 1100zł taniej niż najtańszy Full HD.
Zrezygnowałem więc z Panasonica 42PY8 i kupuję 42PV8 w cenie 2160 zł na marketmedia.pl
Zamówienie złożyłem, ale nie mają na stanie (stara śpiewka ale za tą kwotę im wybaczę i poczekam), więc max 14 dni oczekiwania. Mam nadzieję że dostarczą i nie będę musiał wycofywać zamówienia.
 

Krakauer

New member
Zmiłujcie się dobrzy ludzie.

Na telewizorach LCD nie znam się absolutnie. Nie mam o tym zielonego, ba nawet minimalnie bladego pojęcia.

tymczasem w moim gospodarstwie domowym zapadła decyzja o kupnie takowego.

ponieważ mamy dość duży salon to według mnie mniejszy niż 40 cali odpada.

pomyślałem więc nad 42 calowym.

pytania są takie.
jakiej firmy?
na co zwrócić uwagę?

poza tym nie potrzebuję telewizora z 3 479 263 funkcjami, których nigdy nie wykorzystam.
generalnie dla mnie telewizor powinien wyświetlać obraz i emitować dziwięk.
miło będzie, jak obraz będzie odpowiednio kolorowy i ostry.

acha - rzecz podstawowa - wyłącznik czasowy. Bo telewizor może trzymać nawet goła baba, a ja i tak zasnę oglądając cokolwiek :)

mała wskazówka.
do 2500 pln.

:hmm:

będę wdzięczny za wskazówki.
 

piooter

New member
i ja także mam podobny kłopot :/ 3500zł i telewizor 42 cale. Dzisiaj byłem w saturnie. Na każdym z tamtejszych LCD obraz był o niebo lepszy od tego na Panasonicu 42PY czy to 8 czy 80. Podjąłem dlatego też decyzję, że plazma odpada. Zwłaszcza, że pokój jest dość oświetlony. Teraz LCD, czy znajdzie sie jakiś 100hz (sport będzie pewnie sporo oglądany :) ) do 3500 zł? taki, który ma tutaj dobre opinie a ponadto nie jest zbytnio stary? ...Czytam po kolei te wątki i dochodze do wniosku, że w dziale Samsunga, większość chwali Samsunga, w dziale Sony, tak samo. Sony...i wszędzie gdzie indziej jest to samo :/ ...(no chyba, że nie czytam właściwych wątków :) )...
po tym co wyczytałem, chciałbym aby telewizor miał:
100hz
najlepiej obsługiwał mpeg4 ;)
będzie używany do sygnału najpierw analog z kablówki, później cyfrowy z kablówki MM
ma mieć 42 cale
cena 3500 ew. minimalnie w górę :)
i pytanie dodatkowe. 2 pytania dodatkowe. Czy wg Waszych informacji telewizory na zimę będą dalej taniały, czy jednak może zdrożeją na Święta ?
Czy to nie jest tak, że tylko maniacy zobaczą różnicę na telewizorach fullHD różnych marek? będąc w saturnie, przyglądaliśmy się z siostrą i nijak nie widzieliśmy różnicy pomiędzy sony za 5tys zł, sony za 3 tys zł, samsung za 2,5 tys czy innych. Jak pisałem, tylko plazma Panasonica PY8(0) wyglądała co najmniej źle...

dziękuję za ew. odpowiedź i pozdrawiam :)
 
Do góry