42 ,46 a może 50---Potrzebna Rada.

Wxm

New member
Witam
1.Pokój duży około 35m ale część telewizyjną urządzam tak ,że Plazma będzie wisiała na ścianie a oglądanie będzie możliwe tylko z odległości 2,8 -2,9.
( będzie taki układ mebli Tv nie będzie widziany z innego miejsca)

2.Sygnał t n-ka i odtwarzacz sieciowy popcorn(divx,mkv) i tylko to.
Co radzicie:
- TH-42PX80 za 2499,- HR
- TH-42X10 za 3190,- HR
- TH-46PY8 za 3999,- FH
- TH-50X10 za 4449,- HR
Albo się szarpnąć i "nic nie jeść przez pół roku" na TH-50PZ800 za 6 999,-
Korci mnie 50 ale czy to nie przesada?
A może inne typy , amoże poczekać na G10 (mam w głowie niezły mętlik)
Powtórzę telewizor będzie widziany tylko z jednego miejsca sofa 3os. (2,8-2,9 m) w innym miejscu zobaczę tylko jego boki.

Pozdrawiam a za pomoc PIĘKNIE DZIĘKUJĘ.
 
B

burz

Guest
Mniej więcej w takiej odległości mam 42, ale ja do filmow uzywam projektora. Jesli mialby to byc tylko tv, to szarpnął bym sie na 50" full HD, bo lubie kino:)
 

Remik

New member
Warto w sklepie sobie ocenić z jakiej odległości dasz radę oglądać TV bez problemu. Moją plazmę np. dam radę oglądać siedząc bardzo blisko. Osobiście zamiast tej 50' kupiłbym mniejszy, ale lepszej firmy, chyba, że musi to być właśnie ta marka, rzecz gustu.
 

Wxm

New member
Też mnie 50 kręci.

Powiedzcie tylko czy full czy starczy ready (szkoda mi tyle kasy)

Ciekawe jak wygląda tvp1 na 50 z 2,8 m ( w sklepach tragicznie) A ODSUNĄĆ SIĘ NIE MOGĘ
Boje sie że przegnę

A może mi ktoś powiedzieć coś o - TH-46PY8 za 3999 -
DOBRY TO POMYSŁ:hmm:

WYBÓR TV TO JAKAŚ MASAKRA:D POWOLI MAM DOSYĆ
 

Axl2000

New member
Wxm napisał:
Witam
2.Sygnał t n-ka i odtwarzacz sieciowy popcorn (divx, mkv) i tylko to.
Co radzicie:
- TH-42PX80 za 2499,- HR
- TH-42X10 za 3190,- HR
- TH-46PY8 za 3999,- FH
- TH-50X10 za 4449,- HR
Albo się szarpnąć i "nic nie jeść przez pół roku" na TH-50PZ800 za 6 999,-
Korci mnie 50 ale czy to nie przesada?
A może inne typy , a możę poczekać na G10 (mam w głowie niezły mętlik)
Powtórzę telewizor będzie widziany tylko z jednego miejsca sofa 3os. (2,8-2,9 m) w innym miejscu zobaczę tylko jego boki.

Od wczoraj od godziny ~11:00 posiadam Panasa 42PX8, model troszkę starszy ale był w miarę tanio (2399,- w MM) więc wziąłem bez szukania taniej, choć wiem że 200-300zł bym może wycisnął. 42" w pokoju 10m2 z kawałkiem, oglądam z odległości trochę ponad 2,5m. Na początku tv był OGROMNY, dzisiaj rano przed wyjściem do pracy popatrzyłem sobie na niego i...jest już normalny ;) 50" sobie nie wyobrażam z takiej odległości, to już wzrokiem trzeba latać po obrazie. Na odległość ~3m myśle, że 46" to idealne rozwiązanie.
 

oli1975

New member
Ja mam 50X10 maksymalnie moge ogladac z 3.5 metra i jest o.k.Im lepsza jakosc sygnału tym lepiej.Probki w HD to spokojnie z 2 metrow pozdrawiam i polecam 50:)
 

gaspar

New member
Nie zastanawiaj się, tylko bierz 50" - ja mam 2,5m do PZ800 - po miesiącu twierdzę, że jest optymalnie, choć momentami (zwłaszcza w HD) mógłby być większy :D
 

kowal801

New member
Bez reklam
gaspar napisał:
Nie zastanawiaj się, tylko bierz 50" - ja mam 2,5m do PZ800 - po miesiącu twierdzę, że jest optymalnie, choć momentami (zwłaszcza w HD) mógłby być większy :D
Z taką przekątną przy takiej odległości, bedziesz płakał na starość i nosił okulary z denkami od butelek jak Stępień z 13 posterunku :mrgreen:
kolego @wxm zwróć uwagę na poniższą tabelkę;
 

Attachments

  • tabela1.jpg
    tabela1.jpg
    42,8 KB · Wyś: 245
Ostatnia edycja:

Wxm

New member
kowal801 napisał:
Z taką przekątną przy takiej odległości, bedziesz płakał na starość i nosił okulary z denkami od butelek jak Stępień z 13 posterunku :mrgreen:
kolego @wxm zwróć uwagę na poniższą tabelkę;

Z tego wynika że dla mnie raczej 46
 

broda1725

New member
Bez reklam
kowal801 napisał:
Z taką przekątną przy takiej odległości, bedziesz płakał na starość i nosił okulary z denkami od butelek jak Stępień z 13 posterunku :mrgreen:
kolego @wxm zwróć uwagę na poniższą tabelkę;
Ta tablica to i tak pic na wodę bo nic się nie ma do obrazu w proporcji 1:2,35 bo wtedy mamy obraz z pasami (góra/dół) i wtedy robi się z np.42"->37".
 

Wxm

New member
Pytanie do użytkowników 50 cali Hd-ready :
Jak wygląda TVP1 z cyfry lub n-ki z odległości 2,5-2,8m ?
Da się oglądać? Czy porażka?
Pomóżcie bo dostaję już świra :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są to wyłącznie osobiste preferencje . Znam wiele osób które mają taka plazmą w takich warunkach i są bardzo zadowoleni.
Sprawdź w domu przed zakupem.
Będziesz wiedział na 100 % czy to to o co Ci chodzi :D
 

don111

Banned
w moim przypadku (2,5m do ekranu) i wg moich preferencji
- obraz pełnoekranowy - 42' byłby idealny, 46' to naprawdę max (wydaje mi się jeszcze ciut za duży ale wiem że powoli się przyzwyczaję bo dokładnie tak samo było gdy przesiadałem się z 21' na 37')
- obraz 2,35:1 (pasy na dole i u góry) 46' jest teraz idealny
wybrałem więc 46' (Panasonic 46py8 - bardzo polecam przy okazji),

na 2,9m na pewno nie brałbym 42', 46' wydaje się najodpowiedniejszy, nieco mniej chyba 50' ale warto sprawdzić wg własnych preferencji - wszystko zależy od tego na ilu calach do tej pory oglądałeś
 
Do góry