40W5740 a 40W5500

snopcio

New member
TV dostalem, zaczalem bawic sie i ku mojemu zdumieniu okazalo sie ze w modelu 5740 w pilocie dolaczonym jest funkcja SCENE!! Dziala i mozna zmieniac rozne tryby obrazu. Ale nie to mnie najbardziej dziwilo tylko odpowiedz z Dzialu obslugi klienta SONY, do ktorego wyslalem zapytanie jeszcze przed kupnem TV:
 

adamboro

New member
Piszecie o przycisku SCENE, że jeden pilot ma inny nie ma, a działa na wszystkcih TV, czy w tych TV które na pilocie nie mają takiego przycisku można dojśc do tych samych funkcji poprzez menu telewizora?
 

u_b_e_k

New member
Wczoraj zakupiłem 40W5740 i na pilocie jest przycisk SCENE (obok przycisku THEATRE). Dodatkowo pilot ma podświetlenie trwające ok. 10 sekund.

Pozdrawiam.
 

adamboro

New member
W TV 37W5710 przycisk SCENE jest.

Mam jednak pytanie, czy Sony praktykuje coś takiego jak poprawki firmware do swoich TV? (tak jak robi to np. samsung?) Rozczarowało mnie, że Sony "W" odtwarza pliki filmowe ale tylko formatów mpeg-1 i AVCHD...
 

u_b_e_k

New member
emihar napisał:
u_b_e_k
napisz pls jaki numer posiada twój pilot (RM-ED019 ?) oraz w jakiej sieci dostępny jest ten model?

Pzdr

Numerek pilota to faktycznie RM-ED019. A telewizor zakupiłem w olsztyńskim sklepie VideoLux (zakup przez internet, a następnegodnia odbiór osobisty).
 

Ares78

New member
adamboro napisał:
W TV 37W5710 przycisk SCENE jest.

Mam jednak pytanie, czy Sony praktykuje coś takiego jak poprawki firmware do swoich TV? (tak jak robi to np. samsung?) Rozczarowało mnie, że Sony "W" odtwarza pliki filmowe ale tylko formatów mpeg-1 i AVCHD...
Jeszcze chyba mpeg-2 chodzi, ale tutaj głowy nie dam co do uaktualnień to owszem są praktykowane, tylko póki co polityka w stosunku do divx oraz mkv jest jaka jest i nie wiadomo czy samym oprogramowaniem da się wzbogacić odtwarzanie tych formatów. Zawsze pozostaje DLNA ewentualnie odtwarzacz z wejściem USB
 

adamboro

New member
Ares78 napisał:
Jeszcze chyba mpeg-2 chodzi, ale tutaj głowy nie dam co do uaktualnień to owszem są praktykowane, tylko póki co polityka w stosunku do divx oraz mkv jest jaka jest i nie wiadomo czy samym oprogramowaniem da się wzbogacić odtwarzanie tych formatów. Zawsze pozostaje DLNA ewentualnie odtwarzacz z wejściem USB
Niestety się mylisz co do mpeg-2. Zarówno instrukcja, infolinia SONY jak i moje doświadczenie praktyczne wykazują, że tylko mpeg-1 - trochę się plików na konwertowałem w ubiegły weekend :) mpeg-2 pliki TV widzi, ale ich nie odtworzy...
 

kri100s

New member
Numerek pilota to faktycznie RM-ED019. A telewizor zakupiłem w olsztyńskim sklepie VideoLux (zakup przez internet, a następnegodnia odbiór osobisty).

Jesli chodzi o piloty do to tych modeli dodawane sa dwa rodzaje pilotow RM-ED019 - ten pilot ma guzik scene i pilot RM-ED012 - ten pilot nie ma tego przycisku - i najlepiej pytac przy zakupie tivika jaki jest pilot -- taka odpowiedz dostalem z centrali SONY
 

Ares78

New member
Jesli chodzi o piloty do to tych modeli dodawane sa dwa rodzaje pilotow RM-ED019 - ten pilot ma guzik scene i pilot RM-ED012 - ten pilot nie ma tego przycisku - i najlepiej pytac przy zakupie tivika jaki jest pilot -- taka odpowiedz dostalem z centrali SONY

Dokładnie, aczkolwiek modele z późniejszych dostaw mają już nowszy pilot z przyciskiem scene (taki jak w z5500), do pierwszych modeli dodawane były piloty takie jakie są dostępne w z4500. Tak jak wspomniałeś zawsze można się spytać sprzedawcy.
 

tomeko12

New member
Niestety się mylisz co do mpeg-2. Zarówno instrukcja, infolinia SONY jak i moje doświadczenie praktyczne wykazują, że tylko mpeg-1 - trochę się plików na konwertowałem w ubiegły weekend :) mpeg-2 pliki TV widzi, ale ich nie odtworzy...
Sony odtwarza MPEG1, MPEG2 i AVCHD (w pierwszych wersjach instrukcji obsługi było o tym napisane, ale później zostało tylko MPEG1). Mi osobiście udało sie odtworzyć filmy w MPEG2 i MPEG4 AVC (AVCHD), ale muszą one mieć ściśle określone parametry.
 

AdiSim

New member
Sam zakupiłem model Sony KDL 46W5740 i jestem bardzo zadowolony - po prostu telewizorek WYMIATA.
Co do oglądania filmów z Pendr'aka niestety lipa, formaty takie jak MPEG 4 ; Avi ; RMVB nie odpalają ale muzyczka gra a zdjęcia pięknie wyswietla.
Co do oglądania za pomocą PENDRIV'a to zostaje zakup odtwarzacza USB lub innego DVD z dodatkowym gniazdem na USB.
Bardzo ładne choć lekko wolno działające MENU ( wiele opcji= wiele czasu na poznanie i ustawienie wszystkiego na Tip-Top)
za to Obraz po skalibrowaniu MIODZIO.
Nawet po nie wielkiej kalibracji programy HD oraz filmy wyglądają NICE.

Serdecznie polecam ten Telewizorek
 

adamboro

New member
tomeko npiasz jakim programem konwertowałeś pliki do mpeg-2 i jakie parametry musi mieć plik wynikowy by TV go odtworzył.
 
Do góry