40W5500 -> przesuniety obraz z PC

didik32

New member
Witam,
Podłączyłem dziś pierwszy raz TV do PC (Kabel DVI-DVI z przejściówką na VGA). Obraz mam bardzo ładny, ale przesunięty w lewo i do góry - na full screen lewa i górna część okna (np przeglądarki www) są obcięte, za to z prawej strony i u dołu są czarne paski na TV. Jak temu zaradzić? Rozdzielczość na kompie mam ustawioną OK
 

Ares78

New member
Masz możliwość sprawdzenia na innym przewodzie? Bo sporo osób miało najróżniejsze problemy, przy zastosowaniu najróżniejszej maści przejściówek (aczkolwiek, trochę innego charakteru niż w Twoim przypadku, ale warto tak czy inaczej sprawdzić).
 

didik32

New member
Masz możliwość sprawdzenia na innym przewodzie? Bo sporo osób miało najróżniejsze problemy, przy zastosowaniu najróżniejszej maści przejściówek (aczkolwiek, trochę innego charakteru niż w Twoim przypadku, ale warto tak czy inaczej sprawdzić).

Niestety nie mam możliwości - komp stacjonarny stoi daleko od telewizora, musiałbym inny kabel kupić, bez gwarancji że akurat to jest przyczyną :(
 

68tom

New member
Witam,
Podłączyłem dziś pierwszy raz TV do PC (Kabel DVI-DVI z przejściówką na VGA). Obraz mam bardzo ładny, ale przesunięty w lewo i do góry - na full screen lewa i górna część okna (np przeglądarki www) są obcięte, za to z prawej strony i u dołu są czarne paski na TV. Jak temu zaradzić? Rozdzielczość na kompie mam ustawioną OK

Z pozycji PC wchodzisz w HOME, następnie wybierasz "ustawienia ekranu" i zaznaczasz "zerowanie". Obraz z PC automatycznie się dopasuje. Mamy jeszcze możliwość ręcznej korekty "przesunięcie poziome i pionowe". Miłej zabawy.;-)
 

Max78

New member
Jeśli porada od 68tom nie pomoże, to spróbuj przeinstalować sterowniki - zwykle też 'zerują' ustawienia.
 

henry5000

New member
Też miałem taki problem tylko na s5600. Okazuje się że to trzeba usatwić w telewizorze u mnie bynajmniej pewnie u CIebie też pobrzeb w opcjach tam zmień z normlanie na co do piksela! Teraz nawet jak gram w gry z kompa na rozdzielczości niższej niż HD mam na całym ekranie! Gra się super:)
 

ARobert

New member
..a u mnie obraz z PC ok ale w przypadku podłączenia dekodera UPC Cisco po HDMI i włączeniu pola wyświetlania "wszystkie piksele" dla HD lub "+1" dla SD z lewej strony powstaje niewielki czarny pasek. Nie ma go tylko dla SD w proporcji 16:9. Nie ma gdzie tego ustawić a obraz generalnie przy takich ustawieniach wydaje się jednak zyskiwać nieco na jakości. Dotyczy to KDL-32W5500.
 
Do góry