40w5500 czy 40ex500

michaelangel

New member
Witam. Proszę o wypowiedź w sprawie tematu posta. w5500 ma dużo pozytywnych opinii a ex500 dopiero wchodzi. Czy warto ryzykować w jego zakup? A może jeszcze jakieś alternatywy do rozważenia?
Moje preferencje:
odległość od ekranu 2,5-3m (czy 40 cali to nie będzie za dużo?)
jak słońce świeci w pokoju: nie świeci (okna na wschód)
Jak duży jest pokój: 4 na 5 m
jaki masz obecnie telewizor: 26cali elemis crt
jakie programy najczęściej oglądasz: wszystkiego po trochu
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 37-40
preferowana marka: sony
czego nie lubisz w telewizorach
jakie urządzenia będą podłączone: cyfrowy polsat, pc przez hdmi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv 20% reszta
jakimi złączami: HDMI
jaki masz sygnał: cyfrowy polsat
ile programów HD: niedużo
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: max 3500pln
 

Ares78

New member
3 metry nawet przy słabszym sygnale SD wystarczą spokojnie do komfortowego oglądania w przypadku 40 cali, także tutaj nie ma żadnego problemu, mniejszego nie ma sensu kupować bo będziesz się chciał po kilku miesiącach przesiąść na większy. Co do samego dylematu to o ex500 jest stosunkowo niewiele opini, z drugiej strony obraz jest praktycznie taki sam jak w przypadku w5500 + dodatkowe możliwości multimedialne których starszy model nie ma. Cena z tego co się orientuje praktycznie ta sama.
 

omas

New member
Witam. Proszę o wypowiedź w sprawie tematu posta. w5500 ma dużo pozytywnych opinii a ex500 dopiero wchodzi. Czy warto ryzykować w jego zakup? A może jeszcze jakieś alternatywy do rozważenia?

miałem ten sam problem.. mój 40'' w5500 już był nawet do odebrania, jednak zrezygnowałem na rzecz ex500 i mam nadzieję ze to trafny wybór, w końcu nie po to człowiek wydaje tyle kasy by potem żałować.. więc mam nadzieję, że już jutro go zamówię :) a czemu tak zrobiłem..specem nie jestem ale jeśli chodzi o różnice, które ja zauważyłem to:
-ex500 znacznie szybciej reaguje (np w trakcie poruszania się po menu czy przeglądania fotek z usb)
-usb w ex500 jest bardziej funkcjonalne, bez problemu odpaliłem plik avi., w5500 nie widzi tego pliku
-wg mnie solidniej wygląda
-ex500 bez problemu odtworzył mi plik avi. gdy podłączyłem do niego dvd przez kabel hdmi (obraz i dźwięk), w5500 tylko obraz

to co wyczytałem z innej stronki www:
-ex 500 lepsza czerń i kontrast
-ex 500 dobre kąty, lepsze niż w ex700
minusy ex500:
-występuje clouding, przynajmniej w testowanym modelu..
-BE3 w ex500 słabiej obrabia sygnał SD niż w przypadku w5500, dopiero po odpowiednich ustawieniach jest znacznie lepiej.

pozdrawiam.
 

Spioch1

New member
wg. mnie BE3 spisuje się świetnie w ex500
świetna jest ta listwa ze szczotkowanego aluminium, nie jakis plastik
równiejsze podświetlenie chociaż czerń znacząco nie poprawiona
 

Ares78

New member
wg. mnie BE3 spisuje się świetnie w ex500
świetna jest ta listwa ze szczotkowanego aluminium, nie jakis plastik
równiejsze podświetlenie chociaż czerń znacząco nie poprawiona

Czerń jak dla mnie jest na takim samym poziomie w przypadku obu telewizorów, ale to już moje odczucia. Wygląd zewnętrzny to sprawa indywidualna. osobiście tak jak przedmówcą wolę design zaprezentowany w ex500. Dochodzi oprócz tego duża multimedialność na korzyść wchodzącego modelu, na plus w5500 jest to, że na temat tego telewizora wiadomo praktycznie wszystko zarówno zalety jak i wady.
 

Spioch1

New member
ex500 raczej nie zawiedzie w tym porównaniu
Jestem tylko ciekaw jak W5500 wygląda w środku
Bo w 32V5500 była upchnięta elektronika wyższej jakości...
Masz racje, czerń nie jest jakaś wspaniała, trochę lepsza niż w 32v5500 (stały w pokoju obok siebie chwilę)
za to podświetlenie... nie to co W5500
 

xgrzesx2

New member
Czy w przypadku oglądania telewizji SD z odległości 2m 40EX500 też będzie dobry ? Zdecydowane częściej będą oglądał z odległości 2,5-3m ale czasami będzie to właśnie tylko 2m. Czy lepiej nie ryzykować i kupić 37EX500 ?
 

Ares78

New member
Z 2 metrów przy 40 calach i słabym sygnale SD ja bym miał jednak opory, obraz nie będzie zbyt przyjemny, tutaj takie optimum jak dla mnie to jest właśnie 2,5 metra chociaż niech wypowiedzą się jeszcze inni użytkownicy. Nie masz możliwości wygospodarować trochę więcej miejsca, na przykład przez małe przemeblowanie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu i sam najlepiej sprawdzić. Ale ja zostałbym przy 40EX 500
024_P1080688.JPG
 

xgrzesx2

New member
Z 2 metrów przy 40 calach i słabym sygnale SD ja bym miał jednak opory, obraz nie będzie zbyt przyjemny, tutaj takie optimum jak dla mnie to jest właśnie 2,5 metra chociaż niech wypowiedzą się jeszcze inni użytkownicy. Nie masz możliwości wygospodarować trochę więcej miejsca, na przykład przez małe przemeblowanie?

Przemeblować się nie da. Tak jak napisałem odległość zależy od miejsca gdzie się siedzi i wynosi od 2m do 3m. Najczęściej będzie to około 2,5 ale czasami będzie to właśnie 2m.
 

Ares78

New member
Ok, a jaki dokładnie będzie źródło sygnału, platforma cyfrowa z dekoderem HD, zwykła kablówka? Generalnie dobrze jakbyś miał możliwość czy to w centrum Sony, czy w sklepie sieciowym na sprawdzenie telewizora przy słabszym sygnale na odległości 2m, wtedy miałbyś rozeznanie, bo na pewno sporo osób tak ogląda, ale jednak wypadałoby ocenić pod własnym kątem, żeby potem nie żałować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobry obraz w SD nawet jest extra na EX 500 i masz modele i 37 i 40" :
022_P1080750.JPG


z dvd - nawet z divix - rewelacja:
011_P1080783.JPG


tu masz SD z 1 metra :
025_P1080841.JPG

Oczywiście z tych dwóch wybrałbym EX 500 i w razie obawy 37"
 

xgrzesx2

New member
Ok, a jaki dokładnie będzie źródło sygnału, platforma cyfrowa z dekoderem HD, zwykła kablówka? Generalnie dobrze jakbyś miał możliwość czy to w centrum Sony, czy w sklepie sieciowym na sprawdzenie telewizora przy słabszym sygnale na odległości 2m, wtedy miałbyś rozeznanie, bo na pewno sporo osób tak ogląda, ale jednak wypadałoby ocenić pod własnym kątem, żeby potem nie żałować.

Źródło sygnału to analogowa kablówka Aster oraz dekoder cyfrowy Aster, który mogę wymienić na wersję HD chociaż w większości będą oglądane kanały SD.
 

Mlodyasg

New member
Ja mam 37W5500 i z reguły oglądam z odległości około 2-2,5m ale zdarza mi się oglądać (bardziej zerkać kątem oka) z 1,5m jak siedzę przy komputerze i nie narzekam. Sygnał to zwykły analogowy aster.
Na Twoim miejscu nawet nie myślałbym o 37" :) bo przy 40" i sygnale HD to nawet z 2m będzie bajer, a te 3 cale to naprawdę mała różnica.

Bierz 40EX500 bez zastanawiania :D


pozdr.
 

adamnik

New member
wczoraj odebrałem 46ex500, więc jestem świerzynka, moje pierwsze wrażenia z zabawy telewizorkiem, do porównania mam 40w5500 bo taki telewizor kupiłem rodzicom, i stał u mnie przez dwa miesiące. Sygnał cyfrowy nadawany w Warszawie, analogowego nawet nie próbowałem, a na N'ke czekam. Jak na razie czekam też na internet, bo jestem po przeprowadzce i też czekam na tepse aż mi telefon przełączą.

- obrazu oceniać nie będę bo nie stoją obok siebie, ale wydaje mi się że SD lepiej odbiera od 5500
- rewelacyjna zabawa z tzw GUIDE, nie wiem czy jak miałem 5500 w domu to nie nadawali w sygnale info, ale teraz ta funkcja mnie rozwaliła
- jak na razie podczepiłem dysk twardy i odczytałem z niego filmy i zdjęcia, w zdjeciach brakuje mi zoom, chyba że nie znalazłem, co do filmów to czyta aviki, mpeg i format zapisu filmów w kamerce SONY HDR-TG3, fajn asprawa, bo wcześniej trzeba było konwertować, a teraz tylko przewalam z karty na dysk i mam na dysku wszystkie fimy
- pilot fajny, przycisk na plecach jest chyba kwestią przyzwyczajenia,

A teraz najważniejsze, kupiłem w jednym ze sklepów internetowych i nie mam pojęcia czy się pomylili czy nie, ale za KDL-46EX500 zapłaciłem ~3600zł, dostałem fakturę itp, mimo że na ich stronie widnieje 4200zł. Wiarzcie czy nie. Pozdrawiam i polecam ex500 bo to naprawde fajny telewizorek z wieloma multimedialnymi funkcjami, mimo że jeszcze nie wszystko zbadałem. Jak macie jakieś pytania postaram się odpowiedzieć w ramach możliwości.
 

Ares78

New member
A teraz najważniejsze, kupiłem w jednym ze sklepów internetowych i nie mam pojęcia czy się pomylili czy nie, ale za KDL-46EX500 zapłaciłem ~3600zł, dostałem fakturę itp, mimo że na ich stronie widnieje 4200zł. Wiarzcie czy nie. Pozdrawiam i polecam ex500 bo to naprawde fajny telewizorek z wieloma multimedialnymi funkcjami, mimo że jeszcze nie wszystko zbadałem. Jak macie jakieś pytania postaram się odpowiedzieć w ramach możliwości.

Jeśli udało Ci się dostać w takiej cenie to tylko pogratulować bo to nie lada okazja, chociaż nie zdziwiłbym się jeśli byłaby to jakaś pomyłka :) Swoją drogą 4100-4200 za wersję 46 calową to i tak niezły wynik, ceny stosunkowo szybko spadły.

Mlodyasg tak, ale 40stka jest już na granicy odległości którą podał, także dobrze zobaczyć samemu.
 

Sych

New member
Między tymi telewizorami nie ma dużej różnicy. Jest parę nowinek zastosowanych, ale nie spodziewałbym się znacznej różnicy w jakości obrazu. Głównie różnią się funkcjami multimedialnymi. Ci którzy nie myślą o podłączaniu telewizora pod internet nie zauważą tych zmian, ale cała reszta tak. Oglądanie yt z poziomu telewizora to coś wspaniałego.
 

sirius98

New member
... ex500 bez problemu odtworzył mi plik avi. gdy podłączyłem do niego dvd przez kabel hdmi (obraz i dźwięk), w5500 tylko obraz

Głupoty piszesz że aż boli.
W5500 jest zgodny ze standardem HDMI v1.3 i odtwarza dziwęk i obraz po HDMI.

Czy EX500 odtwarza najpopularniejsze wersje formatów z napisani (txt,srt) przy odtwarzaniu divx'ów, xvidów itp formatów ... czy jest to następny krok SONY i za rok zobaczymy dopiero full obsługę tego "starego" formatu? W takim tempie na obsługę DivX Plus HD przyjdzie poczekać 3-5 lat.

W jakim czasie EX500 wczytuje przez USB pliki *.jpg o rozmiarach 4-5MB??
 
Do góry