40w4000 czy 40w4500

cisuk

New member
witam !
mam kabel cyfrowy z upc i n juz od dlugiego czau zastanawiam sie co kupic , napewno bedzie to sony tylko ktory z tych dwoch nie moge sie zdecydowac , czy faktycznie przy moim sygnale z ty jest taka duza roznica w obrazie ? dodam ze do tv bede mial okolo 3 metrow warto dolozyc do 100hz czy lepiej kupic za ta kase blureya ?
sport bedzie ogladany w hd w wiekszosci c+hd nsport i polsat sport hddzieki za podpowiedzi
pozdrawiam!
 

ortax360

New member
3 metry to lepiej 46 cali .

Nie tak do konca 100hz daje rade i widac jak ładnie pracuje przy szybko por. 2 planie . Nie jest rozmyty tylko stabilny dodatkowo poprawia płynnosc . Na sygnale SD widac zdecydowną poprawe . Tak samo w grach .

Moje zdanie jest takie warto dopłacic ok 500-600zł do w4500 ,ale juz 1000zł to nie :D . A kiedys taka była róznica w cenie między w4000 a w4500 .

Zresztą 100hz to nie jedyny plus w4500 np: Opcja gry zmniejsza input lag do 25ms.

Nie ma kłopotu z niezapamiętywaniem ustawienia podswietlenia i w4500 lepiej wyswietla obraz z PC przez wejscie VGA.



Jak masz kaske to smiało wez 40w4500.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
3 metry to lepiej 46 cali .

Nie tak do konca 100hz daje rade i widac jak ładnie pracuje przy szybko por. ...

Jak masz kaske to smiało wez 40w4500.

Całkowicie popieram jak ktoś ma wątpliwość to niech pojedzie do jakiegoś MM lecą tam materiały z blureya

może mam kiepskie oczy ale na materiale z blureya różnicy dużej nie ma , na SD już to wiedzę ale
napisy końcowe na 40W4000 to już idą schodami na 4500 bliżej im płynięcia :-D
 

serif

New member
100 Hz lepsze

"Nie tak do konca 100hz daje rade i widac jak ładnie pracuje przy szybko por. 2 planie . Nie jest rozmyty tylko stabilny dodatkowo poprawia płynnosc ."

Racja. Widać oczywiście różnicę - potwierdzam. Widać to np. w markecie gdy obok 100Hz stoi zwykły lcd. Kiedyś widziałem koncert (chyba z satelity) - perkusista na 100Hz (Samung) był normalny - nadążały oczy - super wrażenie, na zwykłym lcd ruchy rąk, pałeczka - były dość niewyrażne i męczące oczy. To samo sport - wyścigi ,mecze.
 

majk!

New member
Akurat w przypadku W4000 układ 100Hz nie jest niezbędny. Ten TV bardzo dobrze radzi sobie z ruchem. Oglądam na nim dużo piłki nożnej i nie zauważyłem smużenia. Blu-Ray to już opad szczeny. Brak układu 100Hz widać tylko w przypadku bardzo szybko przesuwających się napisów końcowych (i to nie zawsze). Nie zapomnij jednak, że 100Hz to nie tylko zalety. Działanie tego układu powoduje, że ruch jest bardzo nienaturalny, a obraz taki jakby "teatralny". W dodatku wokół poruszających się obiektów często tworzą się artefakty. Aktualnie mam 2 LCD, jeden ma 100Hz, a drugi nie i muszę przyznać, że wole obraz na tym drugim. To jednak jest kwestia indywidualna i napewno nie każdy tutaj się ze mną zgodzi.

P.S. Nie słuchaj pseudo specjalistów, którzy "byli w MM czy w Saturnie i tam widzieli". Najlepiej przekonać się samemu, poprosić o pilota pobawić się ustawieniami itd.
 
Do góry