40l7335dg problem z wifi

radziunio

New member
Witam Was, to mój pierwszy post.
Tydzień temu kupiłem ową toshibę w sklepie za 2080 złotych. Telewizorek całkiem fajny, mam tylko jeden problem, nie mogę się połączyć z moim routerem, tzn widzi go ale po wpisaniu hasła telewizor przez chwile pracuje żeby wypluć komunikat "nie znaleziono twojego AP". Na infolinii dowiedziałem się że może to być problem z modemem i tv powinien iść do serwisu czyli kiszka bo stary telewizor już pogoniony a kobieta musi oglądać ojca mateusza dlatego chciałem Was zapytać bo być może sam coś źle robię, jak to cholerstwo podłączyć do internetu. Próbowałem wpisywać ręcznie ale to i tak nie przynosi rezultatu.
Czy to może być związane np z tym że hasło składa się z liter i cyfr?
Proszę o pomoc
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Na routerze filtracja MAC, WPS wyłączone? Serwer DHCP włączony i są wolne IP do przydzielania? Tryb pracy radia ustaw na mieszane 802.11 g/n. Jaką masz siłę sygnału w jednostce dBm. Ustaw szyfrowanie sieci wifi na mieszane WPA/WPA2 PSK AES, hasło nie słownikowe, najlepiej powyżej 12 znaków. Możesz spróbować jeszcze zmiany kanału na routerze. Sprawdź czy na połączeniu kablowym internet będzie. Zobacz czy nie ma nowszego firmware do TV.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dzieje się tak głównie kiedy jest zbyt dużo sieci wi-fi w pobliżu, tj. znajduje wszystkich sąsiadów, plus paru którzy są na tym samym kanale. Spróbuj ustawić inne sposób kodowania hasła, może pomoże :>
 

gobee

New member
Ja nie miałem żadnego problemu z konfiguracją.dwie minuty i telewizor
połączony.jednak po kilka razy dziennie gubił zasięg po którym trzeba było wbijać
hasło do rutera.tak mnie to wkurzało ,że połączyłem kablem i mam spokój.
Jednak jeżeli ktoś nie ma tej możliwości to jest problem.
 

Mixmich

New member
Podłącz kablem i poszukaj nowej aktualizacji oprogramowania, powinno pomóc. Jeśli masz stary soft to tam było sporo blędów i wifi się przycinało.
 
Do góry