40L5435 Brak informacji

papa131

New member
Czy mógłby mi ktoś pomóc w ocenie tego TV?
- Brak informacji o tym produkcie na stronie Toshiby, jest tylko seria L7 i L9
- Brak jakichkolwiek testów tego modelu,
- Brak jakiegokolwiek kontaktu z firmą Toshiba,
- Użytkownicy forum polecają ten TV, czym się sugerują? Czy ktoś ma ten model?
- Brak konkretnej specyfikacji technicznej.

Czy ktoś może skrobnąć coś więcej? Jak z serwisem Toshiby?.
 

papa131

New member
im szybciej tym lepiej, do 14 czerwca mogę się jednak wstrzymać. Zastanawiam się tylko dlaczego na stronie Toshiby brak jest jakichkolwiek informacji o tym modelu.
 

papa131

New member
Telewizorek fajny, z niecierpliwością czekam na test. Ciekawe jaki ma inputlag.
Czy mógłby mi ktoś napisać ile w tym prawdy że aktywne 3D częściej powoduje ból głowy niż pasywne?. Oraz jak wypada serwis Toshiby. Dopadły mnie słuchy że serwis philipsa i Panasonica podobno praktycznie nie istnieje, zastanawia mnie jak jest z Toshibą.
 

Combo1978

New member
Toshiba 40L5435DG

Trochę napisałem na stronie RTV EURO AGD

"Mam ten TV od 2-ch tygodni. Wcześniej mialem Panasonic Plasma 42". Ogólnie jestem zadowolony. Ładne wykończenie z przodu i z tyłu. Stabilny mimo małej wagi 11kg, co jest ważne przy małym dziecku. (plasma ważyła 26 kg więc się nie bałem że strąci z szafki RTV). Podświetlenie LED (na czarnej planszy trochę nierównomierne ale podczas oglądania normalnych programów nic nie widać.
2D do 3D - testowałem ale wygląda to beznadziejnie. Rozdzielczośc się zmniejsza, rozmazane wszystko a efekt 3D mierny,
DVB-T - kreator telewizora prowadzi za rączke i ładnie wyszukuje wszystki dostępne kanały cyfrowej TV naziemnej. Potem sam usuwa zdublowane z innych nadajników, wybiera te najlepszej jakości a następnie sortuje.
3D - bardzo dobrze działa. Nawet filmy mini3D (ok 4GB) wyglądają bardzo fajnie.
WIFI, przeglądarka, SMART - działa bez zastrzeżeń z routerem z UPC.
Dzwięk : słaby ale podpiąłem do gniazda słuchawkowego komputerowy zestaw Logitech 2głośniki+subwoofer i jest git. Dodatkowo przez HDMI podpiąłem kino domowe Panasa jak potrzebuję mocniejszych wrażeń dzwiękowych..
Czyta jak na razie wszystkie formaty filmów, które mu zapodałem przez USB. Nawet mkv (czego Panas nie potrafił)"
 

firekage

New member
Bez reklam
Czy mógłby mi ktoś pomóc w ocenie tego TV?
- Brak informacji o tym produkcie na stronie Toshiby, jest tylko seria L7 i L9
- Brak jakichkolwiek testów tego modelu,
- Brak jakiegokolwiek kontaktu z firmą Toshiba,
- Użytkownicy forum polecają ten TV, czym się sugerują? Czy ktoś ma ten model?
- Brak konkretnej specyfikacji technicznej.

Czy ktoś może skrobnąć coś więcej? Jak z serwisem Toshiby?.

L5 Series Televisions - Toshiba

Na marginesie, sam jestem ciekaw czy one mają natywnie 100Hz matryce. Wersję 48 cali można, stosunkowo, dostać w dobrej cenie, a patrząc na opis ze strony Toshiby to on ma 400Hz AMD, gdy mój 40L7335DG z 200Hz AMR ma natywnie 100Hz, a więc imho i L5 mają natywnie 100Hz, ale nie jestem pewien - gdyby ona miała natywnie 100Hz to poleciałbym od razu po 48 cali.
 

Jakub612

New member
Witam

Na brytyjskiej stronie toshiba.uk w specyfikacji jest podane 50hz,100hz, 400hz ame co może świadczyć, ze ma matrycę 100hz( u nas na polskiej stronie jest napis tylko 50hz). Ponadto według specyfikacji ten model ma aktywne 3d, a z tego co się orientuję telewizory z aktywnym 3d są 100hz. Ja kupuję w lipcu telewizor i poważnie zastanawiam się na tą Toshibą. Mam nadzieje, ze do tego czasu pojawi się jakaś recenzja.
 

firekage

New member
Bez reklam
Witam

Na brytyjskiej stronie toshiba.uk w specyfikacji jest podane 50hz,100hz, 400hz ame co może świadczyć, ze ma matrycę 100hz( u nas na polskiej stronie jest napis tylko 50hz). Ponadto według specyfikacji ten model ma aktywne 3d, a z tego co się orientuję telewizory z aktywnym 3d są 100hz. Ja kupuję w lipcu telewizor i poważnie zastanawiam się na tą Toshibą. Mam nadzieje, ze do tego czasu pojawi się jakaś recenzja.

Sprawdziłem raz jeszcze polską stronę i tak:
40L5435DG - AMR+ 400 smooth picture processing

48L5435DG - AMR+ 400 smooth picture processing

40L5335DG - AMR 200 smooth picture processing



czyli można podejrzewać, że 5435 mają 100Hz, a 5335 ma 50Hz, ale o tym niżej. Dodatkowo, skoro mówisz, że aktywne 3D jest na 100Hz to ostatni mimo AMR 200 też powinien mieć natywne 100Hz, o ile to prawda, o tym również niżej, a i zauważ coś jeszcze - dwa z nich oznaczone są jako AMR+, ostatni jako AMR.

Wracając, w specyfikacji 40L5343DG z AMR+400 jest napisane: 50Hz: Yes. Identycznie w modelu 48L5435DG jest: 50Hz: Yes; zaś model 40L5335DG ma: 50Hz: Yes; 100Hz: Yes. Więc teoretycznie natywnie 100Hz jest tylko 40L5335DG, co by się ewentualnie zgadzało z informacją o aktywnym 3D (u mnie na 7335DG też jest aktywne 3D, natywnie 100Hz i 200Hz AMR i dokładnie taki wpis jest na stronie Toshiby w serii L7 dla 7335DG i modelu 40 calowego).

Edit:

Sprawdziłem coś jeszcze, mianowicie całość serii L7. Każdy, który ma natywnie 100Hz, czyli modele 42L7453, 47L7453 mają w opisie: 50Hz Yes, 100Hz Yes, 1500Hz Yes. Więc imho seria L5 w modelach 40L5435 i 48L5435 to 50Hz z podbitą prędkością.
 
Ostatnia edycja:

Jakub612

New member
Sam już nie wiem. Na kilku stronach toshiby( zagranicznych). jest napisane 100hz więc można myśleć, że telewizor ma natywnie 100hz. Na innych jest z kolei 50 hz, a na pozostałych w ogóle nie ma tej informacji. Oprócz tego są modele 5433 i 5445/3 które róźnią się tunerami( dvb/t, c,s) i mają tą samą specyfikację a np na stronie holenderskiej jest podane amr 200(zamiast 400). innymi słowy niezły bajzel. Myślę, że albo trzeba zadzwonić na infolinię( ale i tu nie ma pewności, że udzielą dobrej informacji) albo czekać na dokładne testy.
 

papa131

New member
Czy ktoś może wymienić jakiś model tv 39-42 cale 3d i smart w cenie do 2000 z natywną matrycą 100Hz. Bo nie wiem już co kupić, liczyłem na tą Toshibę, ale zaczynam się obawiać jak mają taki bajzel.
 

papa131

New member
Ten TV 7335 to model z zeszłego roku, czytał testy, podobno spory clouding, ciekaw jestem jak smużenie pod konsolą. Wie ktoś coś więcej z własnych doświadczeń, czy lepiej ruszyć w jakiś model samsunga?. Widziałem oba w REA, 7335 wydawał mi się ładniejszy od 5435, srebrna belka u dołu jakaś węższa :) i obraz jaśniejszy.
 

firekage

New member
Bez reklam
Sam posiadam 7335DG. Owszem, clouding jest, jednak to jest indywidualna kwestia samego egzemplarza, zresztą, jak w każdym telewizorze edge-led, z podświetlaniem tego typu, to jest krawędziowym. W jednym będzie mniej widoczne, w innym bardziej. Można ew. ustawić tv tak, by to zminimalizować (mówię o opcji bez automatycznej regulacji podświetlania matrycy - sam ściemniłby ją tak, by tego nie było ew. widać, ale mnie denerwuje coś takiego). W dzień problemu nie zauważysz żadnego, w nocy, nie zawsze, może być przy ciemnych tłach/oświetleniu na filmie. Byle jakie źródło światła puszczone na odbiornik rozwiązują problem - tyczy się to każdego TV edge-led.

Pomijając to: 100Hz natywne, panel VA, na ps2 nic mi nie smużyło. Świetne kolory i głęboka czerń.
 

Yamato

New member
kiki mial wrzucic recke na dniach ... do tej pory minal szmat czasu a recenzji jak nie bylo tak nie ma ... zastanawiam sie nad zakupem tego telwizora ale co z tego jak wszedzie malo lub w ogole nie ma informacji ... swoja droga aktualnie fajna jest cena na ten model w euro rtv - 1699zl no ale w slepo kupowac nie bede (jezeli ma ktos doswiadczenia z tym tv prosze o info jak to dziala i wyglada w praktyce, swoja droga ile Hz jest matryca?)
 
Do góry