40ES8000 - problem z WiFI

Puniek

New member
Witam!
Posiadam ten telewizor od chyba 2 czy 3 lat i nie było żadnych z nim problemów i dopiero teraz pojawił się z działaniem bezprzewodowej karty sieciowej. Mam sieć w domu działającą w pasmach 2.4 i 5GHz. Telewizor był zawsze skojarzony z 5GHz. Okazało się że przestał widzieć mój router 5Ghz. Poszukałem w sieci i znalazłem opis, ze trzeba zrobić Factory reset. wykonałem kombinacje klawiszy info>Menu>mute> Power i wykonałem Factory reset. Po resecie podczas konfiguracji telewizora widzi sieci 2.4 i 5ghz ale za chiny ludowe nie mogę się z nimi połączyć. Dodatkowo okazuje się, ze sieć 5Ghz raz widzi a raz nie widzi - no pełen odjazd. No i teraz nie wiem co robić :(
Dodatkowo w internecie w jednym opisie kazali ustawić Region WiFI. Tam była UK i był to region A a u mnie po Factory resecie jest E - no i nie wiem czy to właściwy region czy też coś się tu przestawiło przy factory resecie.

Uprzejmie proszę o pomoc,

Pozdrawiam,
Piotr

EDIT: Pytanie dodatkowe - czy jak ściągnę firmware do tego telewizora z polskiej strony Samsunga i wgram go przez USB to czy będą fabryczne ustawienia dla Polski wgrane wraz z tym firmwarem?

Uzupełniając - po wgraniu Firmware ze strony samsunga nadal nie mogę sie połączyć z siecią.

Czy spotkał się ktos z takim problemem i mogłby cos doradzić?
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Miałem też problem z 46es8000 i kupiłem na znanym portalu kartę wi-fi [sto parę zł ponad rok temu] i sam ją wymieniłem i problem zniknął.
 
Ostatnia edycja:

Puniek

New member
Oczywiście że oryginalną.
Tzn część zamienna (zamiast tej, ktora jest w TV) do tego telewizora?
jak ją sie wymienia?
I jak mogę znaleźć ja skoro nie wiem czego szukam..tzn gdzie kupić (tzn. do 40ES8000) ?
A może to jednak soft....?
 
Ostatnia edycja:

Puniek

New member
Jest to proste jak budowa cepa [raptem 20 min]
Czyli odkręca się ten wuwnętrzny/mniejszy dekiel nie dochodząc do mocować matrycy?
No do dobrze ale sadzisz, ze u mnie padło to sprzętowo?
Aktualnie mam tak, że Widzi mi 2.4 Ghz ale za chiny nie loguje się do routera 2.4 choć go widzi a sygnał jest silny.... Udało mi sie zalogować do routera smartfona, ktory był 1,5 od tv...ale tez co chwila zrywał.... natomiast co do stacjonarnego wogóle sie nie łączy, nie widzi Ip...etc...
Co do 5Ghz to widzi przez chwilkę po factory resecie a potem nawet nie widzi...
Czy myslisz po objawach, ze to jednak padła ta plytka tzn hardware wifi?
 

zzabek

Member
Mój tv nie wykrywał [sieci] routera i nie mogłem wpisać hasła.
I jeszcze gdy włączałem tv to po chwili się wyłączył sam się włączył.
To był największy problem jak zaprogramowałem jakieś nagranie, bo wtedy się resetował tv.


Obecnie mam połączony tv z routerem za pomocą kabla [jest to jednak najlepsze rozwiązanie]
 
Ostatnia edycja:

Puniek

New member
Mój tv nie wykrywał [sieci] routera i nie mogłem wpisać hasła.
I jeszcze gdy włączałem tv to po chwili się wyłączył sam się włączył.
To był największy problem jak zaprogramowałem jakieś nagranie, bo wtedy się resetował tv.
U mnie problemy z wifi bo nie mogę sie zalogować do routera a do tego czasami nie mogę wpisać hasło bo przy 3 literce gaśnie zamyka się okno hasła...
 

Puniek

New member
To jednak tylko [moja ocena] wymiana karty wi-fi.
Ok, dziękuję.
Uzupełniając: router przenioslem i postawiłem koło telewizora i loguje tzn łączy się z routerem ma 2.4 ale 5 w ogóle nie widzi.. tak jakby 5Ghz całkiem padło....
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Ja mam co prawda 40ES8000 a Ty 46' ale chyba nie ma róznic więc chiałbym się spytać o umiejscowienie płytki. Z tego co widzę to to "gówienko" jest pod tą szerszą ramką :(
U góry ekranu czy u dołu?

Nie ma różnicy nawet możę być do es7000.
Znajduje się z tyłu w okolicy dżojstika.
 

Puniek

New member
Nie ma różnicy nawet możę być do es7000.
Znajduje się z tyłu w okolicy dżojstika.
Dziękuję bardzo. Zauważyłem, ze gdy pukam w tej okolicy to jakby na chwilę zaczyna działać (nawet 5Ghz zobaczył) ale po chwili znów pada. Chyba nie ma co liczyć na brudny styk i kupić nową płytkę bo rozbieranie jest pracochłonna a efekt z czyszczeniem styków niepewny....
Co o tym sądzisz?
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Dziękuję bardzo. Zauważyłem, ze gdy pukam w tej okolicy to jakby na chwilę zaczyna działać (nawet 5Ghz zobaczył) ale po chwili znów pada. Chyba nie ma co liczyć na brudny styk i kupić nową płytkę bo rozbieranie jest pracochłonna a efekt niepewny....
Co o tym sądzisz?
To jest kostka o wymiarach 7x35x35 mm mocowana na jeden wkręt i połączona wtyczką [mam starą
uszkodzoną]
 

Puniek

New member
Próbowałeś połączyć TV z routerem za pomocą kabla?
Nie ponieważ mam kilka metrow od internetu. Problem jest w tym, ze albo nie widzi 5Ghz, albo nie może się zalogować do 2.4 ale jak się zaloguje to na chwilkę. Nie problem, ze nie działa w nim internet ale chodzi o to, ze jest problem z fizycznym polączeniem/zalogowaniem do routera.
 
Do góry