40" Toshiby czy moze cos innego?

exodus1984

New member
Odległość od ekranu? ----------------------~3,5 m
Jak słońce świeci w pokoju? ----------z prawej (+- jest to wschod - po poludniu juz nie ma slonca)
Jak duży jest pokój? -------------------- ~4x4 m
Preferowana technologia: ---------------LED
Jaki masz obecnie telewizor? -------------21" thomson (bardzo old)
Jakie programy najczęściej oglądasz? -------------wszystko - nie ma czegos konkretnego (sportu malo)
Oglądasz w dzień czy wieczorem: -----------------poza weekendami to wieczorem
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? -------przy
Wolisz obraz ostry czy łagodny? -----------------------50/50
Matryca błyszcząca czy matowa? ----------------------bardziej podchodzi mi matowa, ale w tym momencie jestem bardziej za kupnem blyszczacej - opis nizej
Preferowana wielkość telewizora? -----------------------40"
Preferowana marka? ------------------------------------toshiba/sharp/samsung
Czego nie lubisz w telewizorach? -----------------------jak widze smuzenie / zle podswietlenie
Jakie urządzenia będą podłączone? ---------------------laptop, kiedyś odtwarzacz b-r, sygnal z dlna
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? -----------60% tv, reszta 40%,
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? ---------na wprost
Czy ważne jest wifi ? ----------------------------------------nie
Czy będziesz korzystać z widgetów? --------------------------nie wiem
Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? ------niekonieczne
Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen, VOD ------niekonieczne (chodziaz gdyby dzialalo to dlaczego nie - podsumowujac, to tylko dodatek)
Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? -----------tak
Ma mieć 3D? ---------------------------------------------------nie
Ma mieć slot na karty SD ? --------------------------------------nie musi
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? ---------------------hdmi (laptop, potem blueray), ethernet
Jaki masz sygnał: -----------------------------------------kablówka analogowa
Ile programów HD? -------------------------0
Ma stać czy wisieć? ------------------------stac
Rozdzielczość: -----------------------------full hd
Dvb-t: ------------------------------------tak
Na czym najbardziej Ci zależy: -------------jakosc obrazu z analogowej kablowki
Ile osób ogląda:----------------------------2 do 4
Jaka klasa cenowa ? -----------------------do 3k

Tv będzie służył do odbioru analogu z vectry. Z tego tez powodu jako pierwszy kandydat pojawia się Toshiba 40VL748. Pytanie do obeznanych w tematyce czy isc w ten tv ze względu na posiadanie Resolution+ ? Nie wiem jak to wygląda w innych tv, jednak z tego co czytałem to tylko toshiba ma taka "fajna" funkcje.
Co do filmów z usb/ethernet to jak będą działać to będą - jak nie to będę podłączał laptopa. Z usb zależy mi na oglądaniu jak wpadnie rodzina zdjęć (czy ta funkcja jest w miare dopracowana? czy moze trzeba sie natrudzic aby cokolwiek zobaczyc? czy mozna ogladac zdjecia po ethernecie - np. katalog ze zdjeciami udostepniony po sambie).
Myślałem na początku nad Toshiba 40WL768 dlatego, że ma 200Hz a ww model 100.. proszę o info czy to jest jakaś duża różnica jakości.
Problemem w ww. modelach jest podobno nierownomiernie podswietlona matryca - czy problem nadal wystepuje i czy bardzo przeszkadza np. przy ogladaniu czego wieczorem?
Bardzo ważne aby tv nie przekroczył szerokości 97 cm - poprostu większy mi nie wejdzie między szafki (max jest 99 wiec chce miec jeszcze minimalny zapas).

Z racji, ze ten model jest slabo dostepny np. w rtvagd (mam blisko) to chcialem zapytac czy jest jakis inny tv (inna firma), ktory w podanej cenie posiada cos na miare resolution+ ?

Proszę o Wasze opinie, może ktoś posiada i może porównać z innymi producentami. Oczywiście jestem otwarty na inne marki.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

exodus1984

New member
zamówiłem toshibe - akurat pojawily sie w euro po 2400 nowki (nie z wystawki).

dzieki za tak ogromne wsparcie i mase waszych opinii - z pewnoscia bede polecal to forum jako wzor szybkiego wsparcia przy wyborze sprzetu.
 

marekdbr

New member
Napisales o 9 rano a potem o 15 juz dziekujesz... :eek: czlowieku nie kazdy siedzi przez 24h na kompie.

Wysłane z HTC HD2 używając Tapatalk
 

exodus1984

New member
oprocz 52 osob ktore przejrzaly ten temat (tyle bylo wyswietlen w momencie dodawania przeze mnie odp) ... no to w sumie nikt..

nie wazne...
 
Do góry