40" Philips czy alternatywa...

xaatzs

New member
...jeśli tak, to jaka?
Rozważam właśnie zakup tv. Mała rewolucja w domu, zmiana operatora mediów, mebli, ścian i psa :D
A poważnie to zmiana mediów pociągnęła za sobą decyzję o kupnie tv, a to (w oczach żony) kwalifikuje się do wymiany całych mebli.
Bywa.
Ale do rzeczy, na początek seria pytań standardowych:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać, wisieć.. obojętne, szafka rtv z panelem - ale pewnie stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno południowe...
7. Jaki masz obecnie telewizor? 21" crt - ale wymiata mimo swoich lat :D
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie ma co szaleć, to ma być tv...
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowe UPC
10. Jakie urządzenia? DVD(hdmi) i dekoder UPC może PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Nie wiem, czasem pudło szumi od rana... ;)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Okno od południa, światło pada na tv od prawej... więc chyba mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? kreskówki :D, discovery, czasem muzyka. Żona cała resztę papki (najczęściej TVN - newsy, seriale itp.)
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Tablet, PC, smartfon jeszcze tv... czemu nie ;)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 2h max, gram sporo, ale na pc
16. Preferencje co do marki? Mam Philipsa, pisałem że wymiata? :D
17. Preferencje co do wielkości? 40"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak obraz jest przejaskrawiony, przekolorowany i głupoty typu logo w rogu ekranu się rozłazi
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Ja wieczory, ale to ma służyć też rodzinie.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2-3tys?
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie wymagane. Nie wiem jak się spisuje konwersja, bo najprędzej to by było wykorzystywane

No właśnie, tyle z pytań ogólnych. Od siebie dodam że byłem przekonany do Philipsa 5507 albo 5007, jednak po wizycie w 2 sklepach, gdzie w obu pogoniłem przedstawicieli róznych marek... Tego modelu, jak i marki Philips nie znalazłem. Ok, znalazłem jeden model, właśnie 5507 ale jego ekspozycja na tle innych biła po oczach. No i obraz... Taki wytłumiony, bez życia... Nie wiem czemu, czyżby sklepy były sponsorowane? ;)
Czytam tu różne opinie, moje spojrzenie jest jakby ukierunkowane, ale może zasugerujecie coś czym również warto się zainteresować. Albo powiecie że decyzja moja jest słuszna i mam nie kombinować :D

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli był "wyraźnie" gorszy od konkurencji, to możesz mieć pewność że coś przy nim majstrowali. Różnie jest obecnie w sklepach, są często nastawione na sprzedaż tylko kilku firm, a reszta "a niech będzie, może się sprzeda".

Jeśli nie koniecznie ten - daj znać to postaram Ci się coś znaleźć podobnego w podobnej cenie :p
 

xaatzs

New member
Moje ostatnie zdanie sugeruje że jestem skłonny wysłuchać wszelkich za i przeciw, oraz propozycji ;)
Może to nie musi być to na czym wyrobiłem sobie opinię (w sumie 20lat przygód z jedną marką)

Jeśli był "wyraźnie" gorszy od konkurencji, to możesz mieć pewność że coś przy nim majstrowali. Różnie jest obecnie w sklepach, są często nastawione na sprzedaż tylko kilku firm, a reszta "a niech będzie, może się sprzeda".

Wyraźnie. Oj bardzo :) Reszta półek to S. Zarówno wysp jak i półwysep.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb
sharp 40le830
panasonic 42 et5
Philips 40pfl 5507
Masz obowiązkową jedynie Kalibrację
 

xaatzs

New member
O, dzięki :) to już jakiś wybór. Sharpa brałem pod uwagę, lecz cena przekracza troszkę budżet.
Zawsze mam już jakąś alternatywę ;) Myślę dalej ;)
 
Do góry