40" LCD do 2000zł dla Mamy - pomocy!!!

Ziutken

New member
A ja bym nie brał Soniacza.

Dlaczego ? Odpowiedź prosta - wykonanie.

Radzę sobie obejrzeć ten telewizor przed zakupem - porażka.

Pozdrawiam :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
może i wziąłbym SAMSUNGA niby nowsza technologia LED krawędziowy, energooszczędna sam mam SHARP 820LE i nie do końca jestem zadowolony z matrycy (jakość) podświetlenia... ;(

SAMSUNG ma ostatecznie odświerzanie 100Mhz czy nie? Jedni piszą, że ma inni, że nie ma. Jak z czasem reakcji matrycy w obu TV bo doczytać się nie mogę.

To jednak radzicie SAMSUNGA bo w SONIAKU matryca i tak chyba Samsunga lepsza czy gorsza od tej?:(
 

paeru

New member
Bez reklam
Samsung ma 100hz CMR i nie jest to częstotliwość odświeżania (tylko nowy parametr wymyślony przez Samsunga), jest to zwykła matryca 50hz.

Nie wiem co się nie podoba w wykonaniu EX500, według mnie to bardzo udany model - zarówno pod względem wykonania jak i jakości wyświetlanego przez niego obrazu. Zdecydowanie bardziej bym go polecał, niż model D5000 Samsunga (który ma kiepską płynność, a błyszcząca matryca znacznie odbija światło).
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
jeszcze pytanie KDL-40EX500 vs. TX-L37E30E

właściwie mam kupić SONY KDL-40EX500 ale doczytałem się o gwarancji 5 lat na Panasonic i w tym zainteresował mnie model PANASONIC TX-L37E30E :-?

Czy można je porównać jeden LED drugi LCD krawędziowy Panas chyba ma matryce glar, Soniak matową. Panas chyba nowoczesniejszy tak z opisu wynika no i 5 lat gwarancji.

Poradzcie prosze jakie najważniejszy wady i zalety jeden kosztuje niecałe 2000 drugi 2170zł

Aha użytkownikiem będzie moja mama!

M.:kom:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Wyszło jak wyszło czyli inaczej...

Wyszło jak zwykle czyli zupełnie inaczej. zdecydowałem się na Sony i powiedziałem mamie. Ona znów mówi "synku ty miałeś tyle probemów ze swoimTV, nie jesteś zadowolony z niego do końca a mnie się podoba...
Ostatecznie do mojej mamy pojechał mój kupiony w lutym br. SHARP 40LE820E a do mnie przyjedzie.... plazma Panasonica TX-P42G30E.

Mama jest zadowolona z mojego (lutowego) SHARPA - ja nie byłem, szczególnie z podejścia firmy SHARP Polska do klienta jak kogoś interesuje to w historii moich postów ma całą historię - nie polecam. Nigdy więcej nic SHARPA!!!

Ja będę miał Panasonica G30 którego poprzednika chciałem kupić w lutym ale Bozia mi rozum na chwile odebrała i tego SHARPA kupiłem.

Wszyscy są zadowoleni.

Dzięki za pomoc i dyskusje, wrażeniami nie obiektywnymi Panas vs. Sharp podziele się niedługo.

M. :popcorn:

PS. Matka to Matka i ma się tylko jedną. Kochajcie sowoje Matki forumowicze
 
Ostatnia edycja:

domino49

New member
-odległość 2-2,5 m; nasłonecznieni do godz. 14; większość oglądania TV -wieczorem (17-23);
-no i słaby wzrok :)
-różnica w cenie to ok. 100 pln (tańszy sony)
-teściową nie interesują podłączenia do neta i inne "bajery"
-sygnał z cyfry; dekoder hd
-pokój ok. 15 m2
 
Do góry