40-42" do 3000

spuki23

New member
Prośba o pomoc w wyborze TV. Poniżej wymagania.
1. Odległość od ekranu: 2-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: na tv nigdy
3. Jak duży jest pokój: salonik ok 10-12m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie posiadam
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: prezentacje video dla klientów MPEG, filmy FullHD, sport, NG/Discovery, w przyszłości niedalekiej PS3/Xbox
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 50/50
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: 50/50
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: 50/50
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42"
12. Preferowana marka: ---
13. Czego nie lubisz w telewizorach: wolnego przełączania kanałów, wolnego menu, smużenia obrazu, słabych kątów widzenia, nierównego podświetlenia...
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV-max. 20-30%, pozostałe to prezentacje oraz filmy z zewnętrznego źródła pendrive , dysk usb
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: również z boku
16. Czy ważne jest wifi: koniecznie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: możliwe
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: raczej, ale mało
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: raczej
20. Ma mieć 3D: może mieć
21. Ma mieć slot na karty SD: nie koniecznie
22. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem.... chyba tak?
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: wifi - filmy/zdjęcia z routera, usb - pendrive/hdd filmy/zdjęcia, o ile możliwe to wykorzystanie telefonu jako narzędzia do prezentacji, laptop/tablet (raczej apple)
24. Jaki masz sygnał: na razie żaden - oferty do przejrzenia
25. Ile programów HD: możliwie dużo
26. Ma stać czy wisieć: wisieć na ruchomym ramieniu
27. Rozdzielczość: Full HD
28. Dvb-t: tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, czytanie z USB/hdd (mpeg,mp4, mkv, + polskie napisy i litery) , jakość obrazu z kablówki (Multimedia/UPC) bądź patelni (cyfra/n/polsat)
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3
31. Budżet: 2000zł-3000zł

Myślałem o modelach
Samsung UE40es: 6340, 6570, 6710, 6800, (raczej 6800) - 6800 szybki w obsłudze, czyta media, jakość obrazu wydaje mi się gorsza niż PFL6007
LG 42LM660s - na sklepowej półce słabe kąty widzenia
Phillips 42PFL6007 - w sklepie nie czytał mi pendrive usb 3.0, z innego pendrive czytał plik mpeg ale obraz przycinał i w pewnym momencie urwało muzykę. Nie wiem jak z napisami i polskimi literami.

Nie jestem przywiązany do marki, zależy mi na rozsądnym zakupie.
Jeśli są inne ciekawe propozycje z innych firm to z chęcią wezmę je pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

spuki23

New member
Kiki, wybór stał się trudniejszy niż myślałem.
Dzisiaj znów sprawdziłem TV 40-42":
Phillips 6007, Samsung es6800, Panasonic e5e, Toshiba vl963.
Test z 3 różnymi pendrive w tym jeden na usb 3.0. Zawartość każdego taka sama: 2x film 1080p, mój wygenerowany mpeg, avi napisy txt+ srt, zdjęcia jpg

- Pendrive usb 3.0 działał wszędzie tylko nie na Phillipsie
- Pozostałe pendrive'y działały wszędzie
- Na każdym TV brak polskich znaków
- napisy srt odczytały 6007, vl963
- napisy txt odczytały es6800, e5e

Plik mpeg, który przyniosłem na pendrive na 6007 najpierw ok, po kilku sekundach stracił dźwięk i zaczął delikatnie przycinać (na każdym penie). Na pozostałych płynnie. Avi wszędzie dobrze. Zdjęcia wszędzie dobrze.

Miałem nadzieję, że każdy producent TV uporał się z tym faktem i urządzenia będą łykały polskie napisy i znaki, a tu klops. Do tego jeszcze przycinanie tego mpeg.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie dokupisz za 100 zł system który będzie odtwarzał wszystkie systemy ale nie dokupisz jakości obrazu. Dlatego spokojnie wybrałbym Philipsa dla jakości obrazu.
 

spuki23

New member
Optymalnie i tak mieć osobny media player, dla poprawy jakości.
Western Digital TV LIVE MEDIA PLAYER USB 2.0 HDMI (WDBAAP0000NBK) - Ceneo.pl
Jeśli chodzi o jakość - wybierał bym spośród Philipsa / Toshiby - bo Samsung i Panaś odstają.

No właśnie dokupisz za 100 zł system który będzie odtwarzał wszystkie systemy ale nie dokupisz jakości obrazu. Dlatego spokojnie wybrałbym Philipsa dla jakości obrazu.
Widzę, że jakość obrazu z pfl6007 jest spoko, dopiero daleeeeko na drugim es6800 :)
Właśnie kupowania dodatkowych urządzeń chcę uniknąć. W planach ma być jedno urządzenie. Nie mam dużych wymagań :) Chcę jedno urządzenie :), które sprawnie przeczyta film z USB w formacie AVi, MKV, MP4 (1080p, 720p, mniejsze) + napisy po polsku w txt+srt, przygotowane przeze mnie MPEG-i oraz JPG, w przyszłości do PS3. Telewizja mnie nie rajcuje. Jest taki TV? :)

Tu pojawia się pytanie:
Po jaką cholerę producenci onanizują odbiorców swoimi telewizorami skoro i tak nic nie działa? :evil:
 
Ostatnia edycja:

spuki23

New member
Na placu boju zostają raczej dwa TV
- Phillips 42pfl6007
- Samsung 40es6800
Czy posiadacie informacje o tym jak należy przygotować napisy dla telewizorów?
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Daruj sobie SMASUNG-a i jeśli masz wybierać to skup się raczej na PHIIPS-ie 42PFL6007 lub TOSHIBA 42VL963. Ja osobiście bardziej polecałbym ten drugi.

Pozdrawiam
 
Do góry