40-42 cale - maly budzet duze wymagania

marcin2010

New member
witam serdecznie,

obecnie użytkuje kilkuletni tv lg model 32lc52 i chcialbym go zamienić na 42 ewentualnie 40 cali.
budżet to 2000 max 2500 zl.

moje wymagania to - 42/40 cali, szybki i funkcjonalny smart tv (yt, strony www, itd), wifi, usb (nagrywanie, sprawna obsługa dysku hdd), na 3d mi nie zależy i nie będę używał, filmy z komp. po hdmi i/lub usb/hdd, tv chciałbym użytkować przez 5-7 lat.

i przyznam szczerze ze mam olbrzymi problem z wyborem ponieważ wprowadzając te kryteria do popularnej porównywarki cen otrzymuje ponad 30 modeli...... i wiele znaków zapytania - dodatkowym sitem selekcji miała być częstotliwość odświeżania ale nie każdy tv 200 Hz jest prawdziwą 200 prawda? Nie mniej postara się jakoś to skategoryzować - pomijam te modele z opisem 100 Hz

z miejsca odrzucam tv funai, thomson, tcl - chyba ze ktoś z Was zarekomenduje ze w tej cenie ten 1 model który jest w sprzedażny jest rewelacyjny (poproszę link do testów)
jestem uprzedzony do samsunga przez afera z tranzystorami
sony - gdzieś na forum wyczytałem, że mają problem z obsługą dysków hdd przez usb
bez uprzedzeń ale i entuzjazmu - sharp, toshiba - czy słusznie ignoruję?

tv 4K - nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie dla mnie bo sygnał mam SD z kablówki (rozważam zmianę na HD po zakupie tv) - modele dostepne w sprzedażny w moim budżecie to
na stronie vsbee znalazłem testy tv ale bez opisu jedynie % wiec nie wiem na ile są wiarygodne
lg 40ub800v - przeciętne odświeżanie, brak usb? wifi 3/4 pkt.
lg 42ub820v - jw.
philips 40pvs6809 - jakosc i odsw. super, malo pkt lacznosc usb,
samsung ue40hu6900 - słaba jakość obrazu i odsw. brak pkt usb,
thomson 42uz7766 - słaba jakość obrazu, najsłabszy w teście z ww.
brak opisu i info dot. smart tv, komunikacji itd. wiec taki test nic nie wnosi zasadniczo
jeżeli ktoś chce znaleźć test to wystarczy wpisać w wyszukiwarce bing vsbee marka i model tv

tv hd - 42 cali - które mieszczą się w budżecie
lg 42lb650v
lg 42lb670v
lg 42lb730v
panasonic tx-42as650
philips 42pfh5609
philips 42pfh6109
philips 42pfh6309
i pomijane
sony kdl-42w705 / 6
sharp lc-42le760 / 771

tv hd - 40 cali - w ostateczności - 2 cale jednak robią różnicę.....
jw. tylko dochodzi kilka modeli samsunga (jak z tranzystorami w tych modelach?) + podobno obsługują tylko dyski hdd samsunga (zewnętrzne) - info z forum

pomóżcie wybrać
 

kapewk

New member
Jako człowiek, który sam tv szuka mogę ci trochę pomóc. 4k zupełnie ci się nie przyda przy 40-42". Różnica między fullhd byłaby dopiero przy bliskiej odległości, nie do normalnego oglądania. TV z natywną rozdzielczością 100hz to między innymi panasonic as640 i samsung h6400. To co podają w sklepach, czyli np 1200hz to jest odświeżanie wspomagane sprzętowo. Jeżeli nie chcesz zwiększać rozmiaru do 48" to w twoim zakresie cenowym znajdzie się dużo dobrych modeli. Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę to jest typ matrycy. Czy dla twoich potrzeb lepsza będzie VA czy IPS. Philips jako jedyny ma ambilight, też rzecz warta przemyślenia. Jak zawęzisz swój krąg poszukiwania względem matrycy i potrzeb będzie łatwiej,
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bedąc zupełnie na styku budżetu akurat sięgasz jednego z lepszych tv - tj. Tośki 42L7453.
Z tych które wymieniłeś jedynie LG i Panaś AS650 mają natywne 100hz, ale ich kontrast jak i podświetlenie są bardzo przeciętne. W przypadku tośki masz full led, co przekłada się na dużo mniejsze problemy z podświetleniem i wyższy kontrast niż standardowy tv na IPS.
 
Do góry