40-42" bez bajerów do salonu

Bigbluee

New member
Witam


1. odległość od ekranu? 4 m
2. jak słońce świeci w pokoju - z prawej, nie świeci bezpośrednio na tv
3. Jak duży jest pokój? sypialnia, ok. 25 m2
4. Preferowana technologia - led lub plazma
5. jaki masz obecnie telewizor? LCD Panasonic 32"
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy i sport
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: zazwyczaj wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Różnie. Jeśli już jest światło to bardzo słabe, kilka W
10. matryca błyszcząca czy matowa? nie ma różnicy
11. preferowana wielkość telewizora? 40-42". Większy się nie zmieści
13. czego nie lubisz w telewizorach? Laga przy reakcji na sygnały z pilota.
14. jakie urządzenia będą podłączone? Tuner HD kablówki po światłowodzie, odtwarzacz Blue Ray, Dysk zewnętrzny
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 90%. Reszta 10%
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? nie
22. ma mieć 3D? niekoniecznie
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB, Cinch RGB lub SCART [aparat Canon IS130x]
25. ile programów HD? 15
26. ma stać czy wisieć? stać
27. rozdzielczość: Full HD
28. na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu tylko i wyłącznie
29. ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
30. sugerowana cena? 1800-2300zl

W skrócie:

Stojący, 40-42 calowy telewizor LCD lub plazma, pozbawiony wszelkich 3d smart bajerów za kwotę 1800-2300zł, używany do oglądania filmów i sportu. Priorytetem jest jakość obrazu.

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze modelu.
 

digitalus

Banned
Witam
W sklepach tesco mozna kupic jeszcze plazme panasonica tx-p42x60e za okolo 1600zl.Telewizor bez apilkacji internetowych.
Bardzo dobra jakosc obrazu,szczegolnie wieczorem.
Jeszcze jedna bardzo duza zaleta kupujesz telewizor z oryginalnym japonskim panelem panasonica.
Kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/99364-tx-p42x60e-czy-tx-p42x50.html
Telewizor bez filtra antyrefleksyjnego ale odblaski nie sa duze.Zalezy w jakim miejscu bedzie stal telewizor.
W czasie wieczornych seansow filmowych -rewelacja

DSCF5296d_nqrxhnn.jpg

DSCF4482d_nwsqsps.jpg

DSCF4892d_nqrxhne.jpg

DSCF5315d_nqrxhnh.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazm raczej już nie kupisz.
Ale wystarczy na dobre modele :
- Panasonic 42As650
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html
- Philips 42PFK6309
- Sharp 42LE761

Za niewielką dopłatą masz:
- Panasonic 48AS640
- Toshiba 42L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
- Sony 42W829
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/1...lni-twoje-potrzeby-test-otwarty-w-klubie.html
- Philips 42PFS 7109
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html
 
Ostatnia edycja:

Bigbluee

New member
Witam
W sklepach tesco mozna kupic jeszcze plazme panasonica tx-p42x60e za okolo 1600zl.Telewizor bez apilkacji internetowych.
Tesco odwiedze i sprawdze. Mam 2 pod nosem. Co do HD Ready i Full HD. Na tej plaźmie nie będzie widać różnicy w jakości oglądając z odległości 4m?

kiki napisał:
Plazm raczej już nie kupisz.
Ale wystarczy na dobre modele :
- Panasonic 42As650
- Philips 42PFK6309
- Sharp 42LE761
...
Jak już pisałem, MAX 42" i nie może przekroczyć budżetu więc oferowanie 47" lub drogich 42" jest poza zasięgiem

Tutaj na tym forum doczytałem, że właśnie Panasonic 42As650zbierał dobre opinie. Samsung nie posiada żadnego godnego polecenia modelu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung nie ma modeli 42" w tej chwili .
Modele te ciut droższe, które podałem, są za niewielką dopłatą za to na matrycy natywnej 100 Hz.
W Panasonic musisz sprawdzić tylko przy zakupie ciemniejsze rogi.
 

jacekcy

New member
Przy Twoich wymaganiach:
- odległość 4 m,
- maksymalna przekątna 42 cale,
- TV włączony około 3 godzin dziennie
to bez zastanowienia kupowałbym wspomnianą wcześniej plazmę.

Jednak z powodu zakończenia produkcji plazm przez PANASONICA prawdopodobnie jej już nie dostaniesz.

W Twoich warunkach (4m odległości) każdy cal matrycy jest na wagę złota i dlatego zostałbym przy matrycy 42 calowej, a nie 40 calach.

Niestety nie da rady kupić TV LED o dobrej jakości obrazu bez zbędnych dla Ciebie bajerów.

Osobiście wybrałbym między dwoma 42 calowymi modelami PANASONICA (nie poszedłbym w kierunku LG, choć firma ta produkuje TV LED w tym rozmiarze):
- Panasonic 42AS650 (matryca 100Hz - IPS, niestety może będziesz musiał odrobinę przekroczyć budżet),
- Panasonic 42AS600 (matryca 50Hz - VA, obecnie kosztuje 1.699,00 zł. w MEDIAEXPERT, bardzo dobre opinie użytkowników, jedynie brak PVR, tj. nagrywania na dysk),
 

digitalus

Banned
Tesco odwiedze i sprawdze. Mam 2 pod nosem. Co do HD Ready i Full HD. Na tej plaźmie nie będzie widać różnicy w jakości oglądając z odległości 4m?
Z 4 metrow na pewno nie zauwazysz roznicy
cytat nizej dotyczy modelu tx-p42x60e
Telewizor kupowałem dla matki która mieszka w innej miejscowości. Już wyjechałem od niej tak ,że teraz już nic tam nie pozmieniam. Jak na razie obraz rewelacja,szczególnie w HD.Sygnał z kablówki poprzez dekoder.Czasami miałem wrażenie ,że obraz w tym telewizorze jest lepszy niż w moim Panasonicu GT30 full HD .Uważam jak na razie,że to dobry zakup.Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

inny przyklad, tez dotyczy tx-p42x60e
Miło mi bardzo i dziękuję za powitanie!
Na pewno będę miał jeszcze pytania co do ustawienia różnych parametrów, na razie prosta, kilkugodzinna "zabawa"....
:)))
Nie omieszkam podzielić się jakimiś uwagami z "testów" - o ile coś godnego napisania będzie...
:)))

Pierwsze wrażenia...

"Przesiadłem się" z Thompsona CRT 29", z tym że fizyczny obraz to 25". Tak zmierzyłem - bo teraz wszystkie programy są nadawane praktycznie jako "panorama"...

Warunki odbioru mam takie. Pokój 5x4,5 m, TV ustawiony w połowie dłuższej ściany. Fotele ustawione naprzeciw w odległości ok 3,5m. Drugi "punkt odbioru" to wersalka z max odległością oglądania ok 4-4,20 m
Oświetlenie naturalne - okno w scianie naprzeciwległej TV na wschód i drzwi balkonowe w ścianie "krótszej" na południe. Oświetlenie sztuczne to lampa stojąca, rozpraszająca światło do góry, ustawioną w kącie pokoju lub/i żyrandol 2+2 żarówki 60W

Po pierwsze - sądząc z dyskusji w różnych miejscach toczonej - obawiałem się odblasków od oświetlenia naturalnego i sztucznego. Ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Żadnych odblasków! Może dlatego że przesiadłem się z TV o bańce szklanej, gdzie do szału doprowadzało mnie przez lata odbijające się światło zawsze i w każdych warunkach!

Po drugie - wielkość dobrałem idealnie - mimo "utyskiwań" rodziny że to za duże "bydle"...
:))))
Nareszcie wszystko, z każdego punktu pokoju widać niezwykle wyraźnie!
W końcu WIDZĘ napisy, nawet najdrobniejsze z odległości 4-4,5 metra!!!!!

Jeszcze eksperyment z obrazem i dźwiękiem mnie czekają bo obie funkcje "do 30cm" i "powyżej 30 cm" - jeżeli chodzi o ustawienie głośników TV są nienaturalne. Ale dopiero jak TV znajdzie swoje miejsce docelowe i podłączę to do wzmacniacza to dam sobie czas na dokładne "zabawy"....

Pozdrawiam
A.

Jeszcze jeden przyklad , ten sam model tylko 50 calowy
Plazmę Panasonic'a P50X60E kupiłem rodzicom po namowach kolegi. Posiadam 2 dekodery HD Vectry. Wcześniej studiując forum kupiłem sobie LED'a Philips'a 40PFL5007K/12 (miał być taki super). Powiem szczerze, że Plazma rodziców wypada dużo lepiej od mojego Led'a. W ustawieniach Plazmy jeszcze nic nie grzebałem. Obraz mam ustawiony na naturalny, Eco wyłączone. Kanały HD wyglądają bardzo dobrze na obu telewizorach. Za to kanały SD dużo lepiej prezentują się na plaźmie, na Ledzie Philips'a istna tragedia. Oglądanie kanałów SD denerwuje. Za pierwszym razem kolega też mi polecał plazmę, ale nie chciałem go słuchać. Drugi TV wziąłem tylko i wyłącznie dla porównania. I powiem szczerze, że Plazma wygrywa. A ponadto była tańsza od mojego Led'a. Następnymi telewizorami jakie zakupię na pewno będą plazmy. Sorki za mały off top, ale tak jakoś mi się zebrało :wink:

Poziom czerni w tx-p42x60e jak w plazmie tx-p42g30
Na zdjeciu nizej moj telewizor hd-ready
DSCF5047J_nqehqnp.JPG
 
Ostatnia edycja:

Bigbluee

New member
A650 dam rade zmieścić w budżecie. Różnica cenowa pomiędzy 650 a 600 dość spora i tu pojawia się standardowe pytanie laika. Czy warto odpłacać te 600zł za matrycę 100Hz ?
 

jacekcy

New member
Możesz jeszcze sprawdzić czy oprócz plazmy Panasonica, będzie dostępna plazma od LG - model 42PN450B . Choć wolałbym PANASA.

Jeśli chcesz LEDa 42 calowego od PANASA, to:
- 42AS650 będzie lepszy od 42AS600 (choć ten jest naprawdę bardzo dobry w swojej klasie)
- poświęć z godzinę czasu i obejrzyj na obu telewizorach, postawionych obok siebie, materiały
i programy, które będziesz najczęściej oglądał w domu
- w sklepie poproś, aby podłączyli Ci sygnał, który masz w domu
- miej świadomość, że w sklepie są inne warunki oglądania niż w domu
- jeśli już tu zdecydujesz się, że widzisz sporą różnicę, to bierz AS650, jeśli nie to bierz AS600
- niestety wiele osób, gdyby nie wyczytało o pewnych przypadłościach danego modelu, to przy
oglądzie telewizora pewnie by ich nie dostrzegło
- inna sprawa, że kupowałbym w sklepie, gdzie można bez problemu oddać TV (tak jest
prawdopodobnie w MEDIAEXPERT i MEDIAMARKT)
- w domu są nieco inne warunki i inaczej się ogląda i jeśli Ci nie spasuje to możesz oddać
(stracisz, co najwyżej czas a nadal będziesz miał NIEWĄTPLIWĄ PRZYJEMNOŚĆ KUPOWANIA
i WYBORU TV)
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Jeszcze jedno:
przed testowaniem w sklepie sprawdź na obu telewizorach ustawienia obrazu.

Raz już to miałem i to akurat na 42AS600. Było to na pierwszy rzut oka widać, że ktoś bawił się pilotem przy ustawieniach obrazu. Wtedy kupowałem z osobą nieco starszą i Panasonic 42AS600 w zupełności ją zadowolił.
 

Bigbluee

New member
Panowie jeszcze jedno pytanie o LG 42LB650V.AEE
Dzisiaj polecano mi ten tv. Nie umiem skonfrontowac Panasa i tego LG. Czy on mocno ustępuje panasowi? Nikogo tutaj nawet nie wymienił w szerokim wahlarzu polecanych modeli.
 

digitalus

Banned
Panasonic wytrzyma dluzej bez usterki .Kliknij na link nizej i obejrzyj film tajemnice korporacji.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1084181-post5.html
Wylaczaj telewizor wylacznikiem sieciowym nie pilotem, jesli to mozliwe ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W czasie burzy wyjmij z gniazdka wtyczke zasilania i wtyczyke od anteny . Telewizor bedzie dzialac minimum 10 lat bez usterki.
Pansonic nie psuje sie tak czesto jak telewizory innych firm
http://serwis-tv.com/telewizor-lcd.html
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Panasonic wytrzyma dluzej bez usterki .Kliknij na link nizej i obejrzyj film tajemnice korporacji.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1084181-post5.html
Wylaczaj telewizor wylacznikiem sieciowym nie pilotem, jesli to mozliwe ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W czasie burzy wyjmij z gniazdka wtyczke zasilania i wtyczyke od anteny . Telewizor bedzie dzialac minimum 10 lat bez usterki.
Pansonic nie psuje sie tak czesto jak telewizory innych firm
Naprawy telewizorw LCD
Rozbawiłeś mnie tym stwierdzeniem na temat usterek, awaryjności. Posiadasz dane serwisowe producentów, jak LG, Samsung, Panasonic? Może masz dane RMA z hurtownii na temat awaryjności modeli? To o czym traktuje ten filmik, posty, to prawda znana każdemu i o praktycznie każdej firmie...cięcie kosztów jest czymś co robi każdy prowadzący działalność gospodarczą.

Dasz mi gwarancję na 10 letnie działanie Panasonica? Jeśli tak, idę jutro kupić...ale w momencie usterki...zwracasz pieniądze?
 

digitalus

Banned
Inne serwisy tez potwierdzaja ze panasonic jest mniej awaryjny.
Prawda jest taka ze samsung wyprodukowal kilka milionow telewizorow - bubli.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Inne serwisy tez potwierdzaja ze panasonic jest mniej awaryjny.
Prawda jest taka ze samsung wyprodukowal kilka milionow telewizorow - bubli.

Prawdą jest to, że nie podajesz nazwy serwisów, ilość sprzedanych odbiorników, ilości zwróconych produktów żadnego z producenta bo nie masz do tego żadnego dostępu - podajesz jedynie nic nie mówiące ogólniki. Według Ciebie ludzie nie powinni jeździć np.:
-Mercedesami, bo A miały problem
-Toyotami za procesy z dywanikami w USA

Tak dla przykładu...ilość zwracanych produktów to dane zastrzeżone, handlowe. Te "inne" serwisy to jakieś przydomowe firemki bo żaden serwis certyfikowany nie udostępniłby danych...
 

piłsudski

New member
Nic nie wymyslilem.
Informacje na ten temat sa w internecie
Na youtube jest nawet film. Ponad 7 milionow telewizorow samsunga ma wadliwe kondensatory.
kliknij na link nizej

Call Kurtis 7 5 Million Samsung TVs Could Be Defective Feb 28 2012 - YouTube

Szczerze, to czytałem co ma do powiedzenia kolega w pokrewnych tematach i przyznaje mu co prawda rację. Niestety co do tego tematu nie jestem zbyt pewien do wygłaszania tak mocnych wyroków co do Samsunga. Powiem szczerze, że spotkałem się z 2 zepsutymi telewizorami tej marki, w której padały kondensatory. Ale ja to wiązałem raczej z dość dużą sprzedażą TV tej marki w porównaniu do innych - dlatego statystyki mogą być druzgocące.

Ze swojej strony powiem tylko tyle, że nie wystarczy być odważnym do głoszenia takich opinii. Samsung jednak mógłby zainwestować w żywotność sprzętu co ciężko uczynić równie dobrze pozostałym. Na tym etapie u wszystkich to loteria, w której statystycznie przegrywa żywotność Samsung, aczkolwiek to jest dość ryzykowny pomyślunek.

Oczywiście nie upoważnia to do siania pańki i osoby, które nadużywają pewnych wzmianek statystycznych powinny być usnunięte na jakiś czas forum :roll: Nie tyczy się to oczywiście kolegi, jednak nad każdą informacją warto się zastanowić przed każdym zakupem.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Nic nie wymyslilem.
Informacje na ten temat sa w internecie
Na youtube jest nawet film. Ponad 7 milionow telewizorow samsunga ma wadliwe kondensatory.
kliknij na link nizej

Call Kurtis 7 5 Million Samsung TVs Could Be Defective Feb 28 2012 - YouTube

Dwie kluczowe informacje:
-mieli za to sprawę w amerykańskim sądzie, przegrali, musieli za to wypłacić odzkodowanie swoim klientom. Każdemu kogo dotknął problem, czyli przy twoich 7.000.000 wyprodukowanych oznacza mniej więcej, że za to firma musiała wypłacić odszkodowanie w wysokości 700.000.000 dolarów bowiem każdy zepsuty odbiornik kosztował ich dodatkowe 100 lub 150 dolarów. Myśleć!
-podajesz dane za modele produkowane w latach bodaj 2008-2012, przy produkcji taśmowej ten przełom czasu jest ogromny, a i dziś mamy 2014. Przy produkcji taśmowej żywotność kondensatorów, sama w sobie, w każdym sprzęcie może mieć podobny przedział czasowy, bez żartów.

Pisałem o Mercedesie i Toyocie? Jakoś klienci tych firm nie narzekają...
 

piłsudski

New member
Dwie kluczowe informacje:
-mieli za to sprawę w amerykańskim sądzie, przegrali, musieli za to wypłacić odzkodowanie

Sprawa robi się dość drażniąca, bo widzę że kolega Digitalus wziął sobie do serca walkę z Samsungiem. Przeważnie, kiedy pada jakaś wzmianka na temat Samsunga, jest dokładnie słowo słowo kopiowana wiadomość jw.

Szkoda trochę, bo zamiast wyciągać wnioski wyczerpujące znamiona zdrowego rozsądku zaczynamy się zasypywać pobożnymi życzeniami, siejemy zamęt, wyciągamy sprawy trudne i mało wnoszące do tematu po pewnym czasie. Emocje biorą górę jednym słowem, a to kiepski doradca.

Proponowałbym nie kontynuować dalej wątku z żadnej ze stron, aby nie skończyło się na obelgach. Przecież do tego czasu wiele się zmieniło.
 
Do góry