4 kamery, jaką wybrać (do 3k pln)

GiantE23

New member
Witam wszystkich serdecznie!

Od kilku tygodni chcę kupić kamerę. Byłem na różnych forach, aż wreszcie na trafiłem na ów hdforum ;P. Przeczytałem wiele tematów ale nie jestem do końca pewien co do zakupu. Chciałbym na kamerę przeznaczyć do 3 tysięcy. Najlepiej żeby starczyło na dodatkową baterię i karty pamięci, bo z tego co czytałem, większość ludzi poleca jednak karty pamięci a nie wbudowany dysk. Niestety nie znam się na kamerach, mogę jedynie porównać parametry. Dużo tematów jest o HF10 i HF100, a zastanawiam się czy nie watro kupić może HV30, w cenie by się zmieściła. Jeszcze była mowa o HG20 ale raczej zauważyłem więcej negatywnych niż pozytywnych opinii ;). Chciałbym prosić o pomoc w wyborze jednej z tych 4 kamer. Komputer mam dobry, patrząc na uwagi kolegów co powinien mieć w środku.
Pozdrawiam!
 

bemx2k

New member
GiantE23

Jakie to negatywne opinie slyszales o HG20 ??? ;) sciemniaczu :)
cena ??? bo z w/w jest najdrozsza ??

HG 20 to prawie to samo co HF100 + dysk twardy
tez posiada mozliwosc zapisu na kartach SDHC
no i dodatkowo dodali mozliwosc zapisu z bitrate 24Mbit/s

Wiec jedyna negatywna cecha
szczegolnie dla mieszkancow wschodniej europy to cena .
 

GiantE23

New member
Znaczy się, możliwe, że pomyliło mi się i czytałem coś negatywnego na innym forum :D

Czyli rozumiem, że z tych co wymieniłem (hf10, hf100, hg20, hv30) to hg20 jest najlepszym wyjściem tak ?:p



Właśnie od kilkudziesięciu minut oglądam testy kamer w hd na mefeedia.com i zauważyłem, ze bardzo ładnie prezentuje się hv30 :D, przypadł mi do gustu. Tylko właśnie teraz nie wiem czy zdecydować sie na nośnik w postaci kart pamięci, czy kaset DV. Chyba raczej karty pamięci byłyby wygodniejsze. Co z kwestią jakości nagrania na tych 2 nośnikach?
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Posrod HF10 HF10 i HG20 ta ostatnia jest najlepsza ,bez gdybania .
HV30 jedna z najlepszych kamer w tym segmencie cenowym ,wedle wielu servisow najlepsza ! ! jedyny minus ,bynajmniej dla mnie TASMY
i czas potrzebny na zrzucenie materialu . 1h/1h
Mnie zrzucenie 1h nagrania video przy bitrate 12MBit/s
zajmuje okolo 9 minut .
 

GiantE23

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Widziałem, że dużo osób decyduje się na hf 10, hf 100 ale jak mniemam chodzi o cenę, że nie wybierają hg20. Jeszcze spróbuje znaleźć jakieś nagranie zrobione przez tą kamerę i chyba się na nią zdecyduję ;). Może mógłbyś mi polecić jakiś inny akumulatorek/baterię do tej kamery, bo pewnie jak we wszystkich ten który jest wytrzymuje mało.

A właśnie chciałbym jeszcze się dowiedzieć o najlepszą kamerę do 4 tysięcy, bo z tego co widzę jest canon hg21, pewnie nowsza od hg20. Ale czy inne marki się nie liczą? Canon to najlepsza opcja?
 
Ostatnia edycja:
Do góry