4,5 m do tv

Solius

New member
witajcie, w sumie po roku czasu ponawiam temat. Mam w tej chwili sharpa le820 40 cali i od jakiegoś czasu muszę oglądać obraz z dużej odległości, od dłuższego czasu myślę o nowym telewizorze i zastanawiam się co wybrać. Szczerze mówiąc najchętniej poszedłbym w technologię OLED, ale mam trochę obaw...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4.5m,
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1- 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? bezpośrednio na telewizor (rolety pomagają)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 820 LE 40 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? świetny obraz,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? upc
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tylko kino domowe i dekoder upc,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 5 godzin w przybliżeniu, w weekendy więcej, natomiast stosunkowo często mam wyjazdy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mam szybę w sharpie i rolety dają radę przy słońcu, chociaż nie zawsze...
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (głównie piłka nożna), filmy i seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? do tej pory nie miałem takiej możliwości, raczej rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie częściej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? chyba musi być najmniej 65 bo te 40 już mi przeszkadza...
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, problemy z dynamicznymi scenami
19. Preferencje co do marki ? zawsze kupowałem sharpa, ale chyba musiałbym poczekać zanim wróci na właściwą pozycję na rynku...
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? wolałbym wydać jak najmniej, ale realnie patrząc między 5 a 9 tysięcy.
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? raczej tak, ale interesuje mnie przede wszystkim świetny obraz przy transmisjach sportowych i filmach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli faktycznie 4,5 metra do raczej 75" - tym bardziej , że mieścisz się w dobrych ofertach:
- Philips 75PUS8303 za 7999 zł z kalibracją profesjonalną, wtyczkami, uchwytem, montażem, dostawą.

Jeśli 65" to łapiesz się na Oledy :
- Hitachi 65HL9700 za 6599 zł
- LG 55B8 za 6999 zł
- Philips 65Oled 803 za 7999 zł
- LG 65C8 za 7999 zł
- Philips 65Oled 903 za 9999 zł
Plus pakiet dla niebieskich członków forum.

Nie musisz się obawiać do oglądania typowego TV.
 
Do góry