3x Geforce GTX 780 z ACX od EVGA !

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lycone, nie mędrkuj.
Wziąłem 980Ti z prostej przyczyny, do drugiej 780Ti musiałbym jednak dokupić nowy zasilacz, a to jest ostatnia rzecz w którą mam ochotę inwestować. Gdyby nie to, to brałbym następną 780Ti, ale też wyrażnie pisałem, że wahałbym się jeszcze nad jedną GTX980Ti
To raz.
Dwa, doszedł wczoraj dodatkowy czynnik, mianowicie wyrwałem gniazdo z płyty głównej. Zostało jedno sprawne. Siłą rzeczy, zwyczajnie odechciało mi się dwóch kart. W miedzy czasie postanowiłem, że kupię GTX980Ti i wrzucę do sprawnego gniazda. Chociaż i ten argument po kilku godzinach padł i kupiłem nową płytę (ryzyko zwarcia itp.)

Co do kosztów, 780Ti można kupić za 1300zł.
Gdyby nie zasilacz, czy nieszczęsna płyta, to byłby całkowity koszt.

W przypadku 980Ti, za kręconą EVGE trzeba dać 3000zł.
Po sprzedaniu mojej (1300zł) zostaje do dopłaty 1700zł
Rachunek jest prosty, 1700zł vs 1300zł.

Jak widać, sporo mnie ta zabawa kosztowała. Owszem, 980Ti to mniej ew.problemów i wyniki bardzo podobne, ale 400zł piechotą nie chodzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty pisałeś wcześniej, a ja to wiem od lat.
SLI zawsze wiąże się z ryzykiem. Ja się go jednak nie boję, a jak widać jest całkiem sporo użytkowników którzy stosują takie rozwiązania z powodzeniem.
Równie dobrze można napisać, że co dwie karty to nie jedna.
Pierwsza pada, druga działa. Proste.
W przyszłości i tak pewnie dorzucę drugą 980Ti, czyli co, mam się już bać? ;)

Płyta nie była argumentem za bardziej wydajnym rozwiązaniem, a wyjaśnieniem Ci dlaczego zdecydowałem się w danym momencie na 980Ti.
Gdyby płyta nie padła, a zasilacz był wydajniejszy to (powtarzam), dziś miałbym 780Ti SLI.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W przypadku 980Ti, za kręconą EVGE trzeba dać 3000zł.
Po sprzedaniu mojej (1300zł) zostaje do dopłaty 1700zł
Rachunek jest prosty, 1700zł vs 1300zł.

No ale że Ty na szybko sprzedałeś za 1300 zł,to nie znaczy że za tyle samo byś na szybko kupił...;)
Dodatkowo jak z gwarancją ? ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale że Ty na szybko sprzedałeś za 1300 zł,to nie znaczy że za tyle samo byś na szybko kupił...;)
Dodatkowo jak z gwarancją ? ;)

Przedwczoraj poszła za 1175zł, brałem udział w licytacji (bez ciśnienia).
Rozmawiałem też z innymi sprzedawcami.
Teraz jest druga, licytacja stoi na 1025zł. Zakończy się pewnie na max 1250zł.
To są stosunkowo niewielkie pieniądze za taki przyrost (do SLI), odpada też zabawa ze sprzedażą swojej (ja przy wyciąganiu do sprzedaży, a raczej wystawienia "testowo" - wyrąbałem gniazdo w płycie).
Gdybym nie kombinował i wygrał tą pierwszą, to miałbym 600zł w kieszeni za płytę i za 1200zł drugą 780Ti. ;)
Ba, przy dobrych wiatrach, dołożyłbym jeszcze trochę i miałbym 3-cią 780Ti, ale tu znowu zasilacz i pewnie płyta + kocioł w obudowie ;)
 
Do góry