3D mkv +srt > USB > Blu-ray > 3DTV - rozjechane napisy

manyaky

New member
Witam,
mam telewizor LG 47LW570S oraz odtwarzacz Blu-Ray 3D LG BD660.

Sprawa wygląda tak, że TV obsługuje .mkv w profilu max. 4.1 oraz dźwięk tylko w AC3.

Po otrzymaniu Blu-Raya, który odtwarza i DTS, i 5.1 oraz posiada port USB - zamiast odtwarzać moje .mkv przez telewizor, zacząłem przez nowe urządzenie. Nie musiałem wreszcie konwertować dźwięki i obrazu.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie napisy.

45669114.jpg


Niestety są one rozstrzelone.

Sygnał SBS jest wysyłany do telewizora i to tam jest składany z dwóch połówek w 3D. Zastanawiałem się więc jak mają napisy funkcjonować normalnie. Zadałem to pytanie w pomocy technicznej LG i uzyskałem informację, że TV i odtwarzacz 'dzielą się zadaniami' (?!), przy czym Blu-ray wysyła osobno obraz i napisy, a TV te ostatnie sam składa.
Niestety nie byli w stanie mi pomóc osiągnąć ten efekt.

Może Wy pomożecie?

Urządzenia połączone są kablem HDMI no-name (jutro kupuję 1.4, ale nie sądzę, żeby to coś pomogło, przecież blu-ray wysyła SBS 2D) i złączone Simplinkiem.

Próbowałem odpalić i napisy w .srt, i wmuxowane w .mkv, ale efekt jest tak samo niekorzystny. Supów nie czyta.

Po wyjściu z filmu w blu-rayu TEORETYCZNIE powinien się również wyłączać tryb 3D, nie dzieje się tak. Najlepiej by było, gdyby to Blu-ray łączył obraz, a nie telewizor obraz z napisami.

61957537.jpg


Jak to jest u Was w odtwarzaczach?
 
Ostatnia edycja:

alien2004

New member
Witam, mam tv lg42lw570s i bluray samsung bd-c5900 i niestety u mnie jest to samo w 3d sbs. Próbowałem już różnych rzeczy, programów i napisów ale nie udało mi się go zmusić do poprawnego wyświetlania napisów. Myślę, że to wina oprogramowania w odtwarzaczach, zadałem pytanie w pomocy technicznej samsunga ale czekam jeszcze na odpowiedź. Tv oczywiście odtwarza wszystko poprawnie ale nie odtwarza dts. Chyba pozostaje nam czekać na wprowadzenie odpowiedniej funkcji w odtwarzaczach lub zadowolić się tylko dd5.1.
 

goodmaster

New member
Mam ten sam problem, obraz 3D ok, a napisy rozjechane :-/ jezeli uzyskacie jakies info to dajcie znac. Mysle ze wystarczy uaktaulnic oprogramowanie w tym blueray i bedize wszystko ok.
 

mietka

New member
Po wyjściu z filmu w blu-rayu TEORETYCZNIE powinien się również wyłączać tryb 3D, nie dzieje się tak. Najlepiej by było, gdyby to Blu-ray łączył obraz, a nie telewizor obraz z napisami.
To wtedy okulary musiały być zsynchronizowane z bluray'em a przecież są z tv to tylko i wyłącznie wina tv a nie odtwarzacza ja sprzęt mam jak w stopce i mam to samo ale dla mnie to nie problem
Sprawdźcie program 3D subtitler :wink:
jak już przerobi napisy to mkvtoolnix+GUI i kilkanaście minut czasu.
pzdr
Ten pierwszy program nie do końca jest dobry(problemy z konwersją srt,tzn:napisy nie zawsze się nakładają na siebie),niestety nie ma teraz innej alternatywy.
 
Ostatnia edycja:

goodmaster

New member
Mieli na uwadze styczen 2013? ;) Jakis tam soft wyszedl ale nie poprawia dalej tego błędu... już mnie to zaczyna wkurzać, bo tv nie odtwarza dźwięków (napisy OK) a blueray wszystko odtwarza OK... oprócz napisów 3D ;) a nie chce mi sie przerabiac filmow bo to troche chore - placisz za sprzet ktorego nie mozna wykorzystac w 100% - porazka.
 
Do góry