3D - jak to działa

Wizzardius

New member
Witajcie. Dzisiaj nabyłem telewizor PANASONIC TX-L42E60E.
Chciałbym odwtorzyć film w 3D. Mam próbke Avatara. Problem polega na tym, że w żaden sposób nie wiem jak to 3D działa - bo ja żadnego 3D nie widze. Po pierwsze mam dwa obrazy, jeden na górze drugi na dole, oba takie same. Włączyłem w TV opcje 3D i nic. Ciągle dwa takie same obrazy 2D. Różne opcje tego 3D próbowałem, ciągle to samo. Wciąż widze 2 obrazy, porozmazywane niezależnie czy mam okulary czy nie. W jednej chyba opcji obraz (ola Boga!) zrobił się jeden na cały ekran, ale wciąż 3D nie było.

Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego pisze do was i pytam sie - jak to jest z tym 3D? Ja myślałem, ze takie filmy jak awatar, już same w sobie był nagrywane specjalnymi kamerami pod 3D i nie musze sztucznie robić poprzez funkcje telewizoru 3D (co i tak nie działa). I po jasną cholere mi 2 takie same obrazy jeden na dole drugi na górze? Tego najbardziej nie rozumiem ; oo

PS. Jak włącze 3D na zwykłej telewizji cyfrowej, to efekt jakiś tam marny, ale jest.

I jeszcze jedno mnie intreresuje. Szukam i szukam ustawień tego 3D, żeby to było bardziej widoczne, głębsze i coś znaleść nie moge. Jak odpalam jakis zwykly film w 720, w telewizorze włacze 3D, to efekt jest, ale wciąż słabo go widać...
 
Ostatnia edycja:

bogbrush

New member
Witaj,

Ja mam Panasa GT ale chyba piloty podobne zatem. Włącz film, naciśnij przycisk 3D na pilocie, potem szybko CZERWONY guzik na pilocie (ręczne przełączanie 3D) i wybierz GÓRA I DÓŁ-3D.

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam

czy na pewno masz TX-L42E60E, a nie TX-L42ET60E ?
Wizzardius ... instrukcje masz ?
Czytałeś ją ?
Jeśli nie masz to na stronie Panasonica jest do pobrania (do TX-L42ET60E)i na str. 54 jest napisane to co napisał bogbrush.
Ciężko poszukać, no chyba , że masz model TX-L42E60E (takiego nie znalazłem).
 

Wizzardius

New member
Już sobie poradziłem. Wyszło na to, ze próbka 3D która próbowałem odwtorzyć była jakaś nie taka jak trzeba. Poszukałem innych i wszystko działa jak należy. Dzięki za pomoc. :)
 
Do góry