3D aktywne i pasywne

inahurry

New member
Kupiłem Samsunga 6400 40` i trochę jestem zawiedziony 3D w tym telewizorze. Jak oglądam programy testowe (zaimplementowane fabrycznie w tv), to 3d niejako odbywa się wewnątrz telewizora. Natomiast, jak oglądałem materiały 3d w sklepach na ekspozycyjnych tv, np. LG, to obraz 3d `wychodził` z ekranu, nie siedział tylko w nim.
Czy to norma, czy kwestia materiału, który jest odtwarzany. Niestety w żadnym sklepie nie mieli takieg otv odpalonego żebnym mógł przetestować to przed zakupem. Zastanawiam się nad zwrotem, bo przy pasywnym można też grać na jednym ekranie (po jednym pełnym dla każdego) w 2 osoby.

Proszę o podpowiedzi i Wasze doświadczenia!
 

jurass

Banned
Deja vu? Wydaje mi się, że wczoraj widziałem już taki wątek.
Jakbyś poszukał to znalazłabyś na forum odpowiedzi na te pytania. W skrócie: większe wrażenie przestrzenności uzyskuje się w technologii aktywnej, wrażenie przestrzenności zależy od danego materiału 3D, w technologii pasywnej rozdzielczość obrazu jest o połowę mniejsza.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zawsze bajki i animacje wypadają lepiej niż prawdziwe filmy w 3D. A najlepiej właśnie dema :)
najlepiej ściągnij sobie coś w 3D zobacz na samsungu i poleć do sklepu i odpal na LG :)

Żebyś z TV nie musiał 2 razy latać ;)

Dual play to nic innego jak split screen rozciągnięty na cały ekran...
 

BLACK_KNIGHT

New member
plus jak sobie kupisz tego tv z 3d pasywnym to dostaniesz go na matrycy ips z kontrastem poniżej 1000 do jednego a samsungi inne tv z 3d aktywnym są na matrycach va i dlatego mają lepsze kontrasty jak dla mnie to chcesz zamienić lepszy tv na gorszy no ale co kto lubi
 

BLACK_KNIGHT

New member
plus jak sobie kupisz tego tv z 3d pasywnym to dostaniesz go na matrycy ips z kontrastem poniżej 1000 do jednego a samsungi inne tv z 3d aktywnym są na matrycach va i dlatego mają lepsze kontrasty jak dla mnie to chcesz zamienić lepszy tv na gorszy no ale co kto lubi
 

inahurry

New member
Zakładałem wątek, ale dziś go już nie było, nie wiem o co kaman:/

Czyli pewnie te materiały były podkręcone na LG :)
No ale wydawało mi się że Samsung też dał wypasione materiały żeby to jakoś `na start` wyglądało. A Wy jakie macie 3d u sioebie?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To zalezy kto jaki ma tv... generalnie pasywne 3d jest w lg i w nizszych modelach innych firm wyjatek stanowi panasonic z tego roku bo u niego jest pasywne 3d zarowno w serii dt jak i wt... a tak jesli chodzi o sama technologie to kto co woli kwestia gustu i zdrowia bo niektorym zle sie oglada aktywne 3d... do tego dochodzi jak jest film nagrany i tak jak avatar to wymiata czy hobbit a z innymi roznie bywa , jedne lepiej inne gorzej..I ostatnia spraw ana malym tv 3d to porazka takze majac maly rozmiar nie ma tez co sie nastawiac na efekt wow- jesli chodzi o 3d...
 

Krzysiek1024

New member
Zobaczyć i porównać nie zaszkodzi. Dual Play to fajny bajer, szczególnie dla osób które uwielbiają grać na podzielonym ekranie. W tej wersji podziału jeden gracz widzi inny obraz na całym ekranie niż ten drugi także na całym ekranie. Zabawa gwarantowana.
 

inahurry

New member
zdecydowałem się na aktywne, bo będę oglądał max. 1 film tygodniowo więc głowa nie rozboli;)
mam samsunga 6400 40" i odległość od oczu - 2 metry. Tak zalecano. Ale w demówkach wgranych fabrycznie słabo 3d wypada, a w sklepie na demówkach LG uchylało się głowę przed latającymi obiektami:)
 

kini0

New member
Bez reklam
Raczej kwestia materiału, a nie technologii...
-a ten "jeden film tygodniowo" to będzie przez pierwszy miesiąc.... ;)
 

inahurry

New member
kini0, a później więcej czy mniej? Bo póki co ktoś mi podpowiedział trzy filmy, w których dobrze sprawdza się 3D, więc mam na 3 tygodnie;)

ktoś w ogóle zna jakieś forum, miejsce gdzie można znaleźć opinie na temat filmów 3d - chodzi o wypowiedzi osób, które oibejrzały coś na swoim tv w 3d, a nie recenzują Avatara z kina;)
 
Do góry