37Z3030DG czy 40XF350PG

ar2rPL

New member
Witam. Jako, że jestem tu nowy witam wszystkich. Rozważam kupno nowego telewizora i po przeszukaniu netu skłaniam się ku Toshibie. W gre wchodzą dwa wyżej wymienione modele ty że nie moge się zdecydować który z nich wybrać. Telewizor bedzie podłączony do Cyfowego Polsatu i X360. I tu moje pytanie czy warto dopłacić i wybrać miniejszy 100Hz czy tańszy większy bez 100Hz. Obydwa modele posiadają 10 Bit Panel oraz FullHD. Różnią sie natomiast rodzajami matrycy 37Z3030DG posiada S-IPS natomiast 40XF350DG S-PVA. Może toś z was widział w akcji oba telewizorki i będzie w stanie pomóc mi w wyborze będę wdzięczny. No chyba że polecacie innego producenta i inny model. Pozdrawiam.:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale masz je gdzieś na oku - bo nie są produkowane już prawie pół roku . I ja ich dawno nie widziałem w dostępności .
 

ar2rPL

New member
wczoraj w sklepie nie dla idiotow widzialem 37Z3030DG ale cena byla zaporowa w porownanieu z allegro. na allegro znalazlem 37Z3030 DG w cenie 3400 a 40XF350PG w cenie 2750.
 

bobik007

New member
Bez reklam
witam, ja od kilku dni jestem zadowolonym użytkownikiem 40xf350 i mogę ci ten tv polecić.kilka dni miałem plazmę 42pv80, ale niestety okazało się że do moich warunków się nie sprawdza i zamieniłem na tośkę.czerń w toshibie jak na lcd jest na bardzo wysokim poziomie (skorzystałem z ustawień podanych na forum), dobre kąty, dobry dźwięk (głośniki onkyo) no i najładniejszy tv z jakim miałem do czynienia, ta cienka ramka to jest to. dzisiaj albo jutro mogę wrzucić kilka fotek z działania tv w dziale toshiby. polecam xf-a.pozdr
 

Bobok

New member
Bobik007 który to już raz zmieniłeś telewizor w przeciągu roku , czwarty ? Widze że masz duży problem z wyborem .
Bez obrazy , ale jak kupiłeś Z3030 też byłeś zadowolony i podniecony poczym na drugi dzień już Ci się nie podobał i zostałeś przy Panasonicu który notabene też zmieniłeś. Nietwierdze że te TV które miałeś są zły czy dobre ale z twoim doradztwem bym się wstrzymał bo za tydzień napiszesz że jednak czerń jest kicha i brak 100Hz, poczym kolejny raz zmienisz telewizor na inny.
Nie chcę żebyś to odebrał jako oczernianie twojej osoby ale raz piszesz tak a raz siak.
 

bobik007

New member
Bez reklam
spoko nie biorę tego do siebie :) żeby wyjaśnić nie miałem 4 telewizorów, czasem wpada mi coś w łapki to sobie testuję: tak było z z3030 i panasem lz i wtedy Panas u mnie został ze względu na nierównomierne podświetlenie matrycy w tośce (może to tylko mój model) i beznadziejne kąty.później miałem jakiś czas jvc 42p80 (bardzo fajny tv-teraz brat z niego korzysta), no i ostatnio 42pv80 (niestety nie sprawdził się do moich warunków) i zmieniłem go na Toshibę 40xf350, naprawdę tośka jest bardzo dobra w tym przedziale cenowym wg mnie dużo lepiej się sprawuje jak model z3030, sprawa następna ja nie doradzam ja piszę o swoich prywatnych odczuciach i spostrzeżeniach, nikogo nie namawiam bierz ten tv bo to mistrzostwo świata, musisz to mieć!!, jestem zwolennikiem wyboru telewizora własnymi oczami, a nie bo ma kontrast 100000000:1 albo bobik007 czy inny użytkownik napisał bierz to czy tamto, pozdrawiam...
 

ar2rPL

New member
spoczko koledzy. z dostepnoscia z3030d jak sie okazalo nie jest tak jak mi sie wydawalo. sklepy internetowe maja go w ofercie ale jak sie z nimi skontaktuje to sie okazuje ze go nie maja i nie wiedza kiedy bedzie. z xf chyba jest prosciej. a ostatnio poczytalem tez toszke o sharpie LC-37XL8E i tez zbiera dobre opinie tylko cena w sklepie mm 5999 troszke mnie przeraza. chyba ze polecacie cos z szajsungow albo lg bo prawde mowiac nastawilem sie na toske i na nic innego nie zwracalem uwagi.:eek:k:
 

bobik007

New member
Bez reklam
no niestety nikt za ciebie nie wybierze tv :), pogadaj z kikim może ma interesujące cię modele i sobie zamów prezentację, Tomek Koko twoje, a w zasadzie wasze ustawienia wprowadziłem od razu, przypadły mi do gustu i tak zostało :eek:k:
 

ar2rPL

New member
dzisiaj jeszcze znalazlem toske 37RV555DG tylko jakis nowy model ktorego jeszcze nie na polskiej stronie toshiby. na necie mozna go nabyc za okolo 3000. tylko jeszcze zadnych testow nie ma :confused:. jeszcze mam torszke czasu do kupna wiec do tego czasu mysle ze cos sie o tym modelu pojawi.
 
Do góry