37W5500 czy 37EX500?

snoopdogg_tg

New member
Witam :) Mam do wyboru te 2 TV i nie wiem który wybrać? Który jest lepszy i jakie są miedzy nimi różnice? Głównym zastosowaniem tego TV będzie Playstation 3 ;)
 

Ares78

New member
Witam :) Mam do wyboru te 2 TV i nie wiem który wybrać? Który jest lepszy i jakie są miedzy nimi różnice? Głównym zastosowaniem tego TV będzie Playstation 3 ;)
Zdecydowanie ex500, a odpowiadając na pytanie w następnym Twoim poście:
Poprawiono motionflow w stosunku do w5500 jest to widoczne zwłaszcza w przypadku filmów na blu ray (24p), po drugie dodano obsługę divxów przez USB, tak samo po zakupieniu adaptera wifi można korzystać z DLNA bezprzewodowo. Co do samego obrazu nie ma dużej rewolucji, ale według mnie (właściciela w5500) jest lepiej niż w starszym modelu. Na dodatek porównując ceny ex500 jest za te same pieniądze a czasami nawet taniej :)
 

snoopdogg_tg

New member
Zdecydowanie ex500, a odpowiadając na pytanie w następnym Twoim poście:
Poprawiono motionflow w stosunku do w5500 jest to widoczne zwłaszcza w przypadku filmów na blu ray (24p), po drugie dodano obsługę divxów przez USB, tak samo po zakupieniu adaptera wifi można korzystać z DLNA bezprzewodowo. Co do samego obrazu nie ma dużej rewolucji, ale według mnie (właściciela w5500) jest lepiej niż w starszym modelu. Na dodatek porównując ceny ex500 jest za te same pieniądze a czasami nawet taniej :)

No właśnie w euro jest dużo taniej :) A co to jest to DLNA? Tak na chłopski rozum, bo to co jest napisane na wiki dużo mi nie daje :p
 

Ares78

New member
No właśnie w euro jest dużo taniej :) A co to jest to DLNA? Tak na chłopski rozum, bo to co jest napisane na wiki dużo mi nie daje :p

DLNA umożliwia podłączenie kablem ethernetowym komputera do telewizora i udostępnianie zasobów filmów, zdjęć, muzyki z poziomu TV, co równie ważne w tym samym czasie można na PC normalnie pracować. Ex500 po zakupieniu adaptera ma możliwość połączenia przy wykorzystaniu wifi- bezprzewodowo co jest sporym ułatwieniem, zwłaszcza jak oba urządzenia są oddalone od siebie :)
 

snoopdogg_tg

New member
DLNA umożliwia podłączenie kablem ethernetowym komputera do telewizora i udostępnianie zasobów filmów, zdjęć, muzyki z poziomu TV, co równie ważne w tym samym czasie można na PC normalnie pracować. Ex500 po zakupieniu adaptera ma możliwość połączenia przy wykorzystaniu wifi- bezprzewodowo co jest sporym ułatwieniem, zwłaszcza jak oba urządzenia są oddalone od siebie :)

A to można połączyć przez router? :)
 

Ares78

New member
Oczywiście chociaż czasami potrzeba sporo zachodu w przypadku niektórych routerów, ale jak dla mnie warto. A i może najważniejsze obsługiwane formaty przez DLNA pokrywają się z tym co możesz oglądać przez USB, aczkolwiek do divxów trzeba zainstalować darmowy program PS3 media server, mam nadzieje, że trochę rozjaśniłem sprawę.
 

ksebas

New member
Trzeba dodać, że EX ma gorszą obrókę SD niż W - taka panuje opinia.
To co widziałem sam to modele 32 i 37 cali mają inna matrycę niż te z większą matrycą - w sklepie stały obok siebie trzy, każdy ustawiony tak samo i różnica w wyświetlaniu czerni była widoczna na niekorzyść tych mniejszych (czerń była bardziej rozjaśniona, granatowa).
 

Ares78

New member
Trzeba dodać, że EX ma gorszą obrókę SD niż W - taka panuje opinia.
To co widziałem sam to modele 32 i 37 cali mają inna matrycę niż te z większą matrycą - w sklepie stały obok siebie trzy, każdy ustawiony tak samo i różnica w wyświetlaniu czerni była widoczna na niekorzyść tych mniejszych (czerń była bardziej rozjaśniona, granatowa).

Co do tej obróbki sygnału SD to owszem zgodzę się, ale tylko i wyłącznie jak porównujemy telewizory wyjęte z pudełka, po włączeniu ulepszaczy obrazu w ex500 wynik jest zgoła odmienny. Przynajmniej w mojej ocenie- właściciela w5500 :) chociaż przy aktualnych cenach człowiek ma ochotę na 55 cali :D
 

Ares78

New member
Subiektywnie czerń nieznacznie lepsza wydawała mi się na ex500 (i co istotne według użytkowników bardziej równomierne podświetlenie). W kwestii input laga nie pomogę, zapewne jest taki jak w w5500 procesor obrazu jest przecież ten sam, więc odchyleń specjalnych być nie powinno, a na zmierzoną wartość trzeba poczekać na recenzje...
 

Sławo

New member
jeśli mogę coś skromnie wtrącić....

jestem właścicielem 46EX500 i powiem tak: w stosunku do serii W55 ma o niebo lepszą matrycę (pod kątem nie zniekształca ani kolorów ani ostrości, pomimo, że jest to matrix Samsunga), możliwości ustawień podobne, wizualnie wszystko wyglada lepiej niz w starym oprócz tandetnych podatnych na porysowanie ramek z chamskiego odpustowego błysk-plastyku. Rozszerzono gamę możliwości a'la obsługi internetowych i takie tam duperelki z których rzadko sie korzysta(myślę o sobie). Mam go od lutego i jestem b. zadowolony. Dwie kwestie: 1. niech Cię broni ręka Boska i partjna przed czyszczeniem panela ścierami do komputera- do tego trzeba załatwic ultra delikatną tkaninkę do okularów-nie czyścimy niczego na sucho; 2. między bajki można włożyć odległości do oglądania sugerowane przez Sony dla 46 min. odległość to nie 1,7 ale min 3-4 m. No chyba, że masz kilka par zapasowych oczu. Pzdr.
 

ksebas

New member
2. między bajki można włożyć odległości do oglądania sugerowane przez Sony dla 46 min. odległość to nie 1,7 ale min 3-4 m. No chyba, że masz kilka par zapasowych oczu. Pzdr.
Ja też nie stosuję się do tych zaleceń i mam takie samo zdanie co do kupowania takich wielkich landar, zwłaszcza do normalnych blokowych mieszkań. Już na tym forum się nasłuchałem, ale napiszę to jeszcze raz. Swój 32 calowy W5500 ustawiłem na 5m i mi pasuje. W najlepszym razie mógłby to być 37 calowy i uważam, że na tym powiniem być definitywny koniec. Taka jest moja opinia;-)

ps. niedocenianą zaletą 32 cali na 5m jest superostry obraz.
 

Ares78

New member
Dwie kwestie: 1. niech Cię broni ręka Boska i partjna przed czyszczeniem panela ścierami do komputera- do tego trzeba załatwic ultra delikatną tkaninkę do okularów-nie czyścimy niczego na sucho; 2. między bajki można włożyć odległości do oglądania sugerowane przez Sony dla 46 min. odległość to nie 1,7 ale min 3-4 m. No chyba, że masz kilka par zapasowych oczu. Pzdr.

Ale te odległości są podawane do sygnału HD gdzie trzeba siedzieć maksymalnie do około 2,5m inaczej gubimy szczegółowość którą standard oferuje (niedoskonałość oka ludzkiego), a oczywiście dla sygnału SD te odległości powinny być większe, jak duże to już zależy od samego użytkownika, ja np. nie dałbym rady siedzieć tak daleko jak Ksebas dla takiej przekątnej, ale jak komu wygodniej.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ja np. nie dałbym rady siedzieć tak daleko jak Ksebas dla takiej przekątnej, ale jak komu wygodniej.

Ja też nie. Mam 46"-odległość 2,8m ( HD+SD ) i jest (prawie) super. Z tym,że przy programach HD odnoszę wrażenie,że telewizor się złośliwie zmiejsza :D. Zdecydowanie. Zaczynam już szukać wiekszego. I przy okazji... model Z5500 ma bardzo kiepskie opinie na AV Forum,chciałem kupić EX'a ,ale ten jest tylko w rozmiarze 55"- ja szukam 52". To jaki model wybrać ? "LED" nie wchodzi w rachubę.
 

Ares78

New member
Modelem zastępującym z5500 jest hx700 tylko z tego co się orientuje nie jest produkowany w przekątnej, którą jesteś zainteresowany, a to jest drugi wraz z ex500 najciekawszy model z klasycznym podświetleniem świetlówkami produkowany aktualnie przez Sony. Co do z5500 to trochę dziwnie u nas telewizor cieszy się całkiem dobrymi opiniami, w testach też wypadał dobrze.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Modelem zastępującym z5500 jest hx700 tylko z tego co się orientuje nie jest produkowany w przekątnej, którą jesteś zainteresowany, a to jest drugi wraz z ex500 najciekawszy model z klasycznym podświetleniem świetlówkami produkowany aktualnie przez Sony. Co do z5500 to trochę dziwnie u nas telewizor cieszy się całkiem dobrymi opiniami, w testach też wypadał dobrze.

Chyba nie, bo tu: jets napisane "...... Od razu nasuwa się pytanie czy HX700 może rywalizować z Z5500 skoro posiada technologię EDGE-LED, która z natury jest skłonna do nierównomiernego podświetlenia. Z5500 pod tym względem też do ideału nie należy...." że ma EDGE-LED !?
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/4...asa-srednia-opinie-test-wszystko-o-serii.html

Cholera, pytanie więc ciągle aktualne: jaki model ( w podobnej cenie ) 52"-55" jest dla mnie ?!
I jeszcze do tego dochodzi jeden warunek: WCG-CCFL.
Bo,jak gdzieś przed chwilą wyczytałem w internecie " Podświetlacze oparte na lampach CCFL mają dosyć krótką żywotność, rzędu 10–20 tys. godzin, a do tego są wrażliwe na zmiany temperatury i wibracje " . Ale to poza głównym, moim, pytaniem. Wczoraj chyba dość dokładnie przeanalizowałem obecną ofertę Sony w kontekście moich oczekiwań: na placu boju zostaje :
52W5500 i Z5500- na teraz obstawiam ten drugi, bo.... 52" ;-) . 55" W5500 to już chyba za dużo. Ona w pokoju miałbym miejsze ,ha,ha,ha. Ważne,choc może naiwne pytanie :czy Z5500 jest duuuużo lepszy od W5500 ?

Co do Z5500, to na AV Forum wyczytałem,że są problemy z wygasaniem obrazu w trakcie oglądania TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry