37PV8 i wejscie antenowe

Status
Zamknięty.

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam! Zakupilem wlasnie plazme 37PV8 i jestem po pierwszych testach i od razu mam pytanie czy sprzet jest sprawny czy moze ponizszy problem wystepuje na wszystkich tv plazmowych. Sygnal SD z kablowki analogowej, podlaczenie poprzez nagrywarke DVD zarowno przez EURO (AV1) jak i poprzez kabel antenowy. Sygnal z euro jest zadowalajacy natomiast ten sam kanal ogladany poprzez kabel antenowy posiada ukosne paski. W pierwszej chwili myslalem ze to wina kabla antenowego laczacego DVD z TV jednak test na podlaczonym kablu z kablowki bezposrednio do TV daje taki sam rezultat (wciaz te ukosne paski). Moje pytanie brzmi czy cos jest nie tak z tym wejsciem antenowym w TV? W sumie przeciez to ten sam sygnal a przez euro obraz jest duzo lepszy niz poprzez wtyk antenowy. Czy mam reklamowac ten TV czy po prostu tak ma byc? Tomek
 

zbyszek264

New member
Witam,podepne się pod temat bo to podobny problem.
właśnie planuje kupić plazme Panasa(PY85lubPZ85)ale co zajde do sklepu to widze w wiekszości sklepów też te pasy w różnych wersjach ukośne lub pionowe,jakiś mądry pan w sklepie mi powiedzial że to inne telewizory go zakłucają.Czym to jest spowodowane za słaby sygnal czy to jakaś wada Panasów(w LCD też to widziałem),czy naprawde zakłucenia?,a może jakś zła konfiguracja?
 

szachu_pl

New member
Też widziałem takie pasy w sklepie na moim 37PV80. W domu obraz jest idealny.
W domu masz "pasy", bo:
1. Masz bardzo słaby sygnał kablówki SD.
2. Zakłócenia może wprowadzać DVD. Odłącz na razie zupełnie DVD i podłącz tylko kablówkę do TV.
3. Sygnał po EURO jest oczywiście dużo lepszej jakości niż przez kabel antenowy.
 

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
szachu_pl napisał:
1. Masz bardzo słaby sygnał kablówki SD.
2. Zakłócenia może wprowadzać DVD. Odłącz na razie zupełnie DVD i podłącz tylko kablówkę do TV.
3. Sygnał po EURO jest oczywiście dużo lepszej jakości niż przez kabel antenowy.
1. UPC analog czyli tragedia. 2. Testowalem tylko na wylaczonym guzikiem power ale nie odpinalem z pradu ani kabla euro (brak poprawy) 3. Tylko czy wpinajac ten sam sygnal do DVD i wypuszczajac go przez euro do TV moze mi ten sygnal sie w DVD w jakis sposob poprawic? Wiem ze euro to lepsze rozwiazanie ale tak jak pisalem na poczatku na podpietym kablu z kablowki bezposrednio do TV sa takze te same zaklocenia. Czyli wychodzi na to ze sygnal traci na jakosci na wtyku antenowym TV a nie ze jest juz taki slaby podany przez kablowke bo przeciez dvd sam w sobie chyba nie jest w stanie poprawic jakosci obrazu wypuszczanego na euro. W efekcie niepotrzebnie jest zapuszczona nagrywarka dvd tylko dlatego ze podaje lepszy sygnal na wejsciu euro :(
 

empel64

New member
Ja miałem to samo , kazałem memu nadawcy od kablówki " Vectra " poprawić sygnał na kablu . Wiadomo płacę za programy , później się okazało że samochód wjechał w skrzynkę zasilającą , która mieści się na trawniku. Uważam że takie skrzynki powinny być schowane pod ziemią.
'
 

szachu_pl

New member
123tomek napisał:
...Czyli wychodzi na to ze sygnal traci na jakosci na wtyku antenowym TV a nie ze jest juz taki slaby podany przez kablowke bo przeciez dvd sam w sobie chyba nie jest w stanie poprawic jakosci obrazu wypuszczanego na euro.

A mi się wydaje, że właśnie tak jest, tzn. sygnał jest wzmacniany przez DVD.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja miałem to samo u siebie z dvd Wiwa jak była włączona to dawała takie zakłócenia na obraz antenowy że cho cho takie pasy jak przebicia. Jak ją wyłaczyłem głównym włacznikiem znikneły problemy.
Spróbuj tak bo to wyglada na jakieś zakucenia, a może któryś kabel masz za słabo ekranowany ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
1 temat odnośnie PV8 wystarczy, proszę wypowiadać się w wątku ogólnym.
 
Status
Zamknięty.
Do góry