37lg3000 i kino a obraz z filmowl

theo24

New member
Witam
posiadam tv 37 LG3000 i kino domowe lg HT552 TH

i powiedzcie mi czy to jest normalne, że obraz tak wygląda przy oglądaniu filmów avi z kina ? - tez tak macie
Pasy góra dół no zgadza się - ale chodzi mi o te czarne pasy pionowe po bokach obcinające obraz -to trochę dziwne

specyfika pliku
Info:
Video:
Rozdzielczość: 624x352 (16/9)

i tak jest tez z każdym np. amerykańskim serialem jaki ściągnę z netu
a to przecież wszystko 16/9


abe749cc60.jpg
 

JohnyMo

New member
Niestety te telewizory mają skopany soft. Nie potrafią prawidłowo rozpoznać formatu obrazu i przez to wyświetla się takie coś :-/
Wg mnie to jest jakaś kpina żeby wypuścić na rynek taki produkt. Przecież oni to produkują w milionach sztuk a firmware w tych TV wygląda jak by był napisany przez jakiegoś informatyka który jeszcze studiów nie ukończył.
 

theo24

New member
czy to znaczy, ze mozna to poprawic
reklamacyjnie aby wgrali poprawnie soft?

skad takie masz informacje i czy to jest pewne
 

viera

New member
obraz kinowy /avi

to jest normalnosc ,gdybys mial na calym ekranie to napewno bylbys bardziej niezadowolony z jakosci obrazu..tak musi byc jak masz..
 

JohnyMo

New member
bueheeheh te rozpłaszczone ryje nazywasz normalnością? Czy po to ktoś kupuje 37 calowy telewizor żeby oglądać 2 razy mniejszy obraz otoczony czarnymi pasami?

theo24 weź pokombinuj w ustawieniach samego odtwarzacza DVD bo w tych TV nic się nie da ustawić.
 

maruco

New member
samą wielkośc obrazu będziesz mógł zmienic w opcjach - pytanie czy jakośc samego filmu pozwoli na to żeby go ładnei wyświetlic na 37 calach?
 

theo24

New member
jak normalnosc?

bylem u kolegi i wsadzilem ten film u niego na tv poprzez jego kino i normalnie ladnie wszystko rozciagnelo nawet na wysokosci poszlo

moje kino u niego tak jak umnie czyli paski

Pan na infolinii w LG calkowicie nie kumaty wciskal mio ze divixy tak maja

no ale jak jest uwas? co nikt nie oglada filmow czy seriali na kinie sciaganych z netu
no nie wierze
 

maniq78

New member
Witam . mam taki tv ale 32 cale u mnie niekiedy też nie ukazuje prawidłowo obrazu tzn niekiedy przy zmianie obrazu z 16:9 na zoom2 lub inny zakodowany w menu tv nie zmienia taki jaki jest wybrany , ale po kilku próbach przeważnie zaskakuje . Spróbuj pobawić się tymi nastawami może zaskoczy .
 

prez8s

New member
Mam pytanie do kolegi theo24 czy mogłbyś zrobić fotki tego telewizora z jasnym tłem ekranu? Na twojej fotce zauważyłem że lewa strona ekranu świeci Ci bardziej niż prawa i jest delikatnie różowawa. Ja mam co prawda 47LG5000 ale mam podobnie, lewa strona ekranu jest delikatnie bardziej różowa niż prawa, nawet patrząc na wprost ekranu, widoczne jest to zwłaszcza na jasnych jednolitych tłach i ustawieniu ekranu na "standardowy", na "żywy" już mniej to widać, ale przyznaje że mnie to niekiedy irytuje, szczególnie jak sie mocno wpatruje. Na dniach chciałem go reklamować, bo myślałem że jest to jakaś wada podświetlenia, ale widze że u Ciebie (chyba) też tak jest. Czy też masz ten typ matrycy która ugina sie gdy ją dotykasz ręką? Kiedyś mnie to dziwiło, ale sprawdziłem w sklepie i droższa seria LG7000 też ma taką (ruchomą) matryce. Ale najbardziej zastanawia mnie to podświetlenie, z lewej strony ma cieplejszy odcień niż z prawej. Mógłby ktoś to zweryfikować?
 
Do góry