37" HD czy czekac na 37" HDFull??

Stefanon

New member
Witam

Przymierzam się do zakupu 37" , będzie to chodzilo na "n".
Pytako jest takie : czy warto dołożyć ( = zaczekać) i kupić hdFull. Czy będzie widać różnicę w jakości obrazu na "n" ?
Odległośc od TV to 3 metry

Popzdrawiam
 

_tata_

New member
CZEKAJ.Ja czekałem aż będę miał kasę i kupiłem soniaka KDL46x2000 HDFull.Wszystkie inne niż HDFull nie mają 1080 a i rozdzielczość jest o wiele mniejsza! 720 jest to żenada. Wystarczy zobaczyć niemieckie czy francuskie programy 1080 -BAJER!!!!Przecież wszystkie platformy będą zmuszone do nadawania w HD tylko najwyższej jakości programów.Nikt nie kupi badziewia nawet za grosz. Czekaj i kup sprzęt przyszłościowy.Szkoda kasy na przejściówkę.Pozdro
 

viValdi

New member
Bez reklam
Przyszedł dla mnie czas na fullHD

Podłączę się do tematu bo interesuje mnie ten sam rozmiar.

No więć zmieniam telewizor, stary kineskopowy Philips już chyba dochodzi swych dni.

Popatrzyłem sobie w sklepach na różne telewizory - pewnie nie wszystkie - i zrobiłem listę (nieuporządkowaną):
Sharp LC-37XD1E
Samsung LE40F71B
Philips 37PF9731D/10
Sony KDL-40X2000B

Moje wymagania:
- oglądam Cyfrę+ z satelity (nie zmieniam na n), mam też zwykłą antenę ale używam jej sporadycznie.
- czasami oglądam DVD, ale nie namiętnie, nie wypożyczam najnowszych filmów
- nie mam konsoli i nie przeszkada mi to
- mam kamerę HDV z HDMI, filmuję i montuję, zgrywam na razie do DVD i te oglądam z umiarem ;)
- jak pojawią się nagrywarki i odtwarzacze HD w rozsądnej cenie to kupię, żeby moje "produkcje" prezentowały się jak najlepiej (standard nie jest istotny dla mnie, chociaż skłaniam się do HD DVD)
- nie chcę wielkiego telewizora - 40" to raczej max jak dla mnie
- chciałbym podłączyć do tv dysk 100GB po USB2 z moimi produkcjami po to żeby zobaczyć jak mój produkt wygląda w docelowych warunkach prezentacji (ekran komputera to nie jest najlepsze miejsce do odtwarzania HD)

Oczywiście ma być to tv dobrej jakości, z dużą ilością czerni w czerni, naturalne ciepłe kolory i bezpretensionalny design :D

Czy moja lista jest kompletna? Jeśli są jakieś inne propozycje to prosze wskazać który model usunąć z listy i dlaczego?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
viValdi napisał:
Sharp LC-37XD1E
Sony KDL-40X2000B

wybieraj z tych dwóch
a ja ze swej strony dodam GE1E

a dlaczego te 2
jak poczytasz trochę forum pewnie sam dojdziesz do tego /nie chcę wytykać błędów tych TV co usunąłem bo zrobi się zaraz wojna z ich właścicielami/
ps
ja osobiście nie mam żadnego z tych co Ci polecam a mam tego co dopisałem do listy

pozd
 

viValdi

New member
Bez reklam
Czytam to forum i czytam i do niczego nie dochodzę.

Dlatego ruszyłem do sklepów.

Akurat te dwa które zostawiłeś na liście to chyba nie spełniaję kryterium podłączenie dysku za pomocą USB a to jest dość ważne dla mnie. Jeśli brak USB się potwierdzi to akurat te modele spadną z mojej listy :sad:

GE1E nie jest wymienione na stronie Sharpa - czy to model minionego sezonu czy jakaś nowość?

Nie chodzi mi o wytykanie błędów tylko stwierdzenie czy proponowany model spełnia moje kryteria.

W ciemno kupię telewizor który jest w stanie czytać filmy HD zapisane na dysku 2.5" USB z NTFSem. Marka nieistotna.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
viValdi napisał:
W ciemno kupię telewizor który jest w stanie czytać filmy HD zapisane na dysku 2.5" USB z NTFSem. Marka nieistotna.
niestety to z zakupem musisz sobie jeszcze dać na wstrzymanie
ps
swoją drogą dziwne masz kryterium - nie obraz ,jego jakość itp tylko USB :D

pozd
 

viValdi

New member
Bez reklam
Wcale nie dziwne kryterium.
Jakość to kwestia gustu, bardzo subiektywna.
USB to kwestia techniczna, łatwo mierzalna i doskonale nadająca się na kryterium.
Jeśli jakaś firma włoży duży wysiłek żeby sprostać moim wymaganiom to nie s******y tego byle jaką jakością obrazy - tak sądzę :rolleyes:

Po prostu chciałbym mieć kawałek "snazio" zintegrowany z telewizorem. To chyba nie jest rocket science.
 

Pansłonic

New member
Kup sobie poprostu DVD HD128 USB lub HD228 USB za 170 zł i jedno kryterium jak widzę najważniejsze masz spełnione. Oba modele posiadają wejścia USB a samo DVD łączysz z ekranem i załatwione!!! Choć nie sprawdzałem tego pod sygnałem HD ale ten sprzet pomimo ceny to prawdziwy kombajn, może i z HD sobie poradzi (jak wynikałoby z modelu;) )
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
i to jest dobry kierunek
z małym ale - ten player Obsługuje HDTV (16:9 1280 x 720p) a @viValdi chodzi pewnie o 1920-1080
i tu polecać można Windows Media Center lub Xboxa360

ale o gustach i upodobaniach się nie dyskutuje i trzeba się z tym pogodzić i czekać na to co kolega wybierze.
Mam tylko nadzieję iż nas o tym poinformuje

pozd
 

mystic

New member
Poza, którymś z modeli Amoi lub Xoro, nie pamiętam dokładnie którego, bo ten szczegół nigdy nie był dla mnie kryterium do wyboru TV, żadem z paneli posiadających USB nie jest net playerem. Montowane w TV łącze USB ma za sadanie ułatwić obsługe serwisową urządzenia, tzn. np w teori producent udostępnia na swojej stronie nowe FW dla danego sprzętu, a np Ty sobie ściągasz z netu, wrzucasz na pena i podłączasz do TV, a ten automatycznie zmienia oprogramowanie. Np panowie z serwisu Sharpa od dawna proszą inżynierów o takie łącze w sprzęcie, co w dużym stopniu by ich odciążyło od roboty. Takżę nie liczył bym na to by Twoje życzenia się spełniły. Zauważ, że produkcja takich kombajnów w znacznym stopniu ograniczyła by sprzdaż innego sprzętu, a chyba nie o to chodzi producentom, więc to czysta ekonomia. Tacy producenci jak Xoro czy Amoi mają dość wąską skalę produkcji, stąd takie
hity w ich ofercie.

A wracając do tematu to z powyższych TV, polecam 40X2000, jeśli masz kasę to naprawdę warto dołożyć te 3k w stosunku do sharpa, napewno będziesz zadowolony.
 

Jussi

New member
Bez reklam
_tata_ napisał:
CZEKAJ.Ja czekałem aż będę miał kasę i kupiłem soniaka KDL46x2000 HDFull.Wszystkie inne niż HDFull nie mają 1080 a i rozdzielczość jest o wiele mniejsza! 720 jest to żenada. Wystarczy zobaczyć niemieckie czy francuskie programy 1080 -BAJER!!!!Przecież wszystkie platformy będą zmuszone do nadawania w HD tylko najwyższej jakości programów.Nikt nie kupi badziewia nawet za grosz. Czekaj i kup sprzęt przyszłościowy.Szkoda kasy na przejściówkę.Pozdro

Z tego co wiem to zadna stacja nie nadaje w 1080p (jesli zle pisze prosze o poprawe) a jedynie 720p i 1080i, wiec jesli chcesz uzywac LCD glownie do N czy tam cyfry z kanalami HD to nie bedziesz mial roznicy pomiedzy fullHD a HDready. Zrodlami pelnego HD beda odtwarzacze filmow HD, komputery i konsole (nie wiem jak wyglada sprawa z twoja kamera, ale one chyba tez nagrywaja gora w 1080i).

Pozdrawiam
 

mystic

New member
Jussi napisał:
Z tego co wiem to zadna stacja nie nadaje w 1080p (jesli zle pisze prosze o poprawe) a jedynie 720p i 1080i, wiec jesli chcesz uzywac LCD glownie do N czy tam cyfry z kanalami HD to nie bedziesz mial roznicy pomiedzy fullHD a HDready.
Czy aby napewno ? 1080i to jednak 1920x1080, tyle tylko, że nie progressive (p) a interlaced(i). Jednak jeśli matryca ma rozdzielczość FullHD-1080(p), to jak myślisz co lepiej wyświetli ? Downscaling do 720p czy naturalną dla niej rozdzielczość tyle tylko że z przeplotem(i).

pozdrawiam
 
Do góry