37' do 4000pln proszę o podpowiedź

HermaN KorteZ

New member
witam..
Z małżonką ;) przymierzamy się do zmiany naszego starego PFL3312/10 który dodam że kilku dobrych lat nas nie zawiódł. Ze względu na małą odległość od TV około 200 - 220cm i dzieciaki nie mamy zamiaru inwestować w jakieś ekrany kinowe jedynie w dobrej jakości telewizorek. Dla niektórych to będzie pewnie monitor nie mniej ze względu na małą ilość czasu spędzaną przed nim nie oczekuję od niego by był większy niż okno. Chciałbym jednak dodać kilka cali jednak 40' uważam, że będzie za dużo ( teściu ma i przy tej odległości nie skupiam się na obrazie). Dlatego idealnie by było 37 jednak szybko okazało się iż wśród takich wielkości wybór jest znikomy. Miałem smaka na serię HX od Sony jednak tam inżynierowie woleli zrobić mniej modeli a lepiej....popieram jednak mogli zrobić tego 37'modela. Jest jeszcze ES6750 bo cholera 6800 też nie ma w 37' normalnie szlak mnie trafia. Jakie rozwiązanie wybrać....

...zgodnie z receptą..

1. Odległość od ekranu: około 2-2,20 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: telewizor będzie tyłem do okna zachód.
3. Jak duży jest pokój: około 25m
4. Preferowana technologia: plazma nie mniej nie mieszczę się w calówce
5. Jaki masz obecnie telewizor: 32PFL3312/10
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: małżonka seriala lubi odpalić ja wolę dobre kino wieczorem, dzieciak wiadomo baje
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 85% wieczór /noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej stonowany
10. Matryca błyszcząca czy matowa: chyba bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 37'
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: jeśli chodzi o obecnego to braku czerni w czerni ;)
14. Jakie urządzenia będą podłączone: N'ka; DVD; może na Blurajana się skuszę
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% telewizja
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: Chętnie jak takowe będą
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: j/w
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: j/w
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: opcjonalnie być może
22. Ma mieć 3D: Tak
23. Ma mieć slot na karty SD: przydało by się jednak nie jest to mus
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI Nka, skrętka - ruter
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. Ile programów HD: nie pamiętam jest troszku tego
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: chyba bez znaczenia
30. Dvb-t: niekoniecznie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu bez cukierkowych wylizanych jak w PSie twarzy, jak najbardziej zbliżone do natury.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ciężko oszacować czasem nic czasem pół nocy:)
33. Sugerowana cena: 2000-4000

uff...strasznie dużo tego jak pewnie można zauważyć od telewizora nie zależy moje życie w Nce najczęściej odpalam radio internetowe wyłączam TV i muzyki słucham przez zestawik yamahy, natomiast w obecnym sprzęcie brakuje mi opcji FullHD przy tej jakości sygnału to aż grzech go nie wykorzystać, 3Dnie jest opcją konieczną nie mniej fajnie jak bym miał to już z głowy.
Dużo czytałem o cloudingu czy jakoś tak i chciałbym jego uniknąć wydając te pieniądze.
Liczę na podpowiedzi

Pozdrawiam
Darek
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy 37" będzie ciężko, ale na pewno coś ciekawego dobierzemy do Twoich potrzeb. Od razu możesz przekreślić Samsungi, ze względu na 31punkt. Bo to będziesz mieć nawet w ES8000 - modelu flagowym.

Z innych firm natomiast
Philips 37" 6007
Panasonic 37" ET5E
Toshiba 37" UL863/SL863 (bardzo trudno dostępne oba modele, choć oba są bez 3D)

I na tym właściwie można zamknąć porządne TV. Philips ma 3D aktywne, Panasonic 3D pasywne. Pod względem obrazu lepiej wypadnie pewnie Philips, choć go nigdy nie widziałem na oczy, o tak jakoś sklep gdzie pracuję ominęła ta seria :p

Jeśli jednak 40", to albo wymieniony przez Ciebie HX750, albo Toshiba TL933.
Oba będą świetnym wyborem. I na pewno będą pasować.
U teścia jesteś pewnie na teście wojennym, w domu się wyluzujesz i będziesz mógł skupić. Jakbyś spojrzał na katalog Sharpa, to przy tej odległości kwalifikujesz się nawet na 52" :)
 

HermaN KorteZ

New member
Przy 37" będzie ciężko, ale na pewno coś ciekawego dobierzemy do Twoich potrzeb. Od razu możesz przekreślić Samsungi, ze względu na 31punkt. Bo to będziesz mieć nawet w ES8000 - modelu flagowym.
chciałbym jeszcze by ktoś potwierdził tę odpowiedź albowiem byłem prawie przekonany do 37es6750

Z innych firm natomiast
Philips 37" 6007
Panasonic 37" ET5E
Toshiba 37" UL863/SL863 (bardzo trudno dostępne oba modele, choć oba są bez 3D)
u teścia jest właśnie na teście jakiś wypasiony Filip obraz super i też jestem osobiście fanem tego producenta aczkolwiek smart w tym produkcie fatalnie się wlecze. Co do Pana bardzo mi się plazma u jednego znajomego podoba właśnie w wersji 37' niestety takich już nie kupię a kolorystyka, nasycenie i czerń bajka...:(

I na tym właściwie można zamknąć porządne TV. Philips ma 3D aktywne, Panasonic 3D pasywne.
jak wcześniej pisałem nie zależy mi aż tak uważam że są to dopiero pierwsze kroki tej technologi dążące do jakiejś tam doskonałości a co za tym idzie styknie pasywne.


Jeśli jednak 40", to albo wymieniony przez Ciebie HX750, albo Toshiba TL933.
Oba będą świetnym wyborem. I na pewno będą pasować.
powiedz mi jak przekonać żonę albowim w tym przedziale calowym byłby to najłatwiejszy wybór...ale obecnie patrząc na 32 zupełnie mi wystarcza../
U teścia jesteś pewnie na teście wojennym, w domu się wyluzujesz i będziesz mógł skupić. Jakbyś spojrzał na katalog Sharpa, to przy tej odległości kwalifikujesz się nawet na 52" :)
Teściowi właśnie sprawiłem w prezencie bryle 3D na urodziny zobaczymy jak Filip sobie radzi, niestety ma obraz analogowy więc pewnie szłu nie będzie. Natomiast jeśli chodzi o cale i wszelkie przeliczniki to uważam że jest to jakieś szaleństwo gdzieś mi wyszło iż 40 cali mogę spokojnie z 1,3metra postawić wszystko po to by to sprzedać. Potem ludziska przynoszą do swoich m2 50m2 takie 46cali i okazuje się że stół przy którym zasiadała cała rodzina do niedzielnego obiadu staje się stolikiem pod TV...paranoja jakaś..

Wracając ..obawiam się iż nie postawię 40' zastanawiam się jednak nad pozostaniem przy 32 tyle że właśnie HX...???
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak, nagonka za "coraz" większymi przekątnymi jest niestety wszechobecna, nawet na tym forum. Ja staram się to robić rozsądnie, i właściwie nigdy nie miałem problemu z tym że ktoś kupił za duży TV - to że pare osób przyszło po większy da się zrozumieć, ale ogólnie jak od klienta słyszę że około 2-2.5metra, to odradzam mu stanowczo 32" - teraz wydaje Ci się dobry, ale mi wcześniej 29" też wydawał się dobry. Tak samo jak niektórym ich 19" wydawał się dobry i ew. "jakby tak trochę większy, około 22", bo mam do TV jakieś 3.5metra" :) I wychodzili z 40", a potem wracali dziękować za pomoc w wyborze.
40" jest tak dobrym rozmiarem, że według mnie tutaj właśnie skończył się rozwój wielkości matrycy. Jest to format "idealny" - ani nie za mały, ani nie za duży. Oprócz skrajnych przypadków, gdzie ktoś siedzi 1.2metra od TV, lub 6.5metra, to taka przekątna będzie zawsze pasować :)

Samsung miał w zeszłym roku parę ciekawych modeli - D5500 miało obraz dość naturalny, a nie taki przebarwiony jaskrawy jak wyższe modele i cała tegoroczna seria. Ale kupowanie starszego TV rzadko kiedy ma sens.

Jeśli pasywne 3D - to masz ten komfort że na pewno nie będzie problemów z okularami oraz bólem głowy. Zainteresuj się też może Toshiba 42VL963 - tutaj też masz pasywne 3D, a jego wygląd na pewno zachęci żonę :) Pomimo iż dochodza kolejne 2cale, to wygląda jak zwykłe 40".
Jest niemal zupełnie bez ramkowy (klik)
Ja mam spory salon(razem z jadalnią to jest jakieś 40m^2), ale TV 40" go nie przytłacza. Przy 25 też nie musisz się o to bać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym zdecydowanie Philipsa tym bardziej ze już wiesz że gra extra.
A 42PFL spokojnie się zmieści.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

HermaN KorteZ

New member
42 odpada w 100% jeszcze dzisiaj byłem na małych zakupach stanąłem przed kilkoma 40 i cały czas mam wątpliwości. Nie jestem uzależniony od tv mamy prawie 22:30 a ja jeszcze nie odpaliłem swojego odbiornika. Tak więc może lepiej zostać przy obecnym rozmiarze 32' i zaoszczędzić parę talarów?
Dylemat mam straszny albowiem boję się że przytargam tego 40calowego mistrza na chatę i będzie foPa......
chyba 37' byłby ideał...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W ob cenych czasach jest inaczej. Poprzednio słaba jakość obrazu odsuwała użytkownika od telewizora , dzisiaj przysuwa.
Inaczej ,mówiąc jeśli chcesz nasycony wyraźny, ostry obraz z dużą ilością szczegółów w sygnałach obecnej TVP1HD to wielkość ma znaczenie.
Możesz spokojnie przytargać wielkość 40" z extra skalowaniem sygnału :
- Sharp 40 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
- Sony 40HX 850:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/8...ismy-niezwyklego-kroku-skalowania-obrazu.html
- Philips 40 PFL 7007:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-stawiamy-na-najwyzsza-jakosc.html
 

HermaN KorteZ

New member
chyba udało mi się przekonać żonę do max 40' i tem HX850 bardzo nam się podoba tyle że trochę poza zasięgiem finansowym ...jak wcześniej pisałem max to 4K..no chyba że jakieś ratki ładne łyknę, albo HX750 tyle że jak postawiłem te 2 koło siebie to różnica widzialna jest gołym okiem.
1)Dlaczego aż taka różnica?
2) Co za nią odpowiada?
3) I po co ta szyba w 850 przed matrycą?
 

chele

New member
Witam,
odnośnie tego co napisał kiki:

Wybór należy kupującego.
Jeśli ma być 37"-42 To byłbym za PFL 6007.
to jak jest różnica pomiędzy tym modelem podanym wyżej a modelem z testu PFL5507K/12?

Drugie pytanie czy któryś z podanych telewizorów posiada tuner dvbt-s?
 
Do góry