37" do 2500zł

MasstaH

New member
Witam.

Chcę kupić TV do mojego pokoju. Mój budżet na telewizor wynosi 2500zł, mogę go naciągnąć jeżeli naprawdę będzie warto.
Obecnie dysponuję jedynie monitorem 24", który jednak nie pozwala mi docenić w pełni rozdzielczości Full HD.

Wymiary pokoju: dł. 5m 47,5cm ; szer. 4m 55cm

Odległość od TV: ok. 2m

Miejsce na telewizor: szer. 99cm ; wys. 74cm ; gł. 52cm (właśnie z powodu małej szerokości stolika pod TV nie mogę pozwolić sobie na więcej niż 37")

Nasłonecznienie pomieszczenia: Dobre, okna od wschodu i południa.

Źródła obrazu: Xbox 360, zwykła TV analogowa, notebook/netbook do odtwarzania filmów. W przyszłości być może cyfrowa telewizja w jakości HD.

Czego oczekuję: Przede wszystkim jak najlepszy obraz, obsługa 1080p, dobra współpraca z x360, brak smużenia, bardzo ważne jest dla mnie jest też wykonanie i gwarancja, jednak podejrzewam, że w tej cenie raczej schodzą one na drugi plan.
 

suwak

New member
Ja się zastanawiam pomiędzy:

Philips 37PFL5604H a Samsung LE37B551

Są w podobnej cenie, mają podobne funkcje... czy ktoś wie, który byłby lepszy?
 

MasstaH

New member
Właśnie ten model jest moim faworytem (32XV635DG) jednak martwią mnie dwie rzeczy:

1. Nie posiada on DLNA - czy dużo na jego braku tracę?

2. Jeśli nie posiadam HDMI w moim netbooku, to czy jest jakaś inna możliwość odtwarzania na tym telewizorze plików w 1080p zgromadzonych na dysku netbooka? (np. przy pomocy x360)
 

kapsell

New member
Bez reklam
1. Nie tracisz duzo

2. Nie masz takiej mozliwosci (na marginesie, przez lapa i tak by nie byl full)

XV to bardzo dobry wybor i mimo tego na 100% bedziesz zadowolony!
 

kivlov

New member
Czy RV od XV znacznie różni się w rzeczywistości bo na papierze różni się 100Hz i chyba kontraste o ile pamiętam. Co możecie powiedzieć na temat tych tv? Czy może zaoszczędzić i zakupić Samsung'a LE40B551?
 

kapsell

New member
Bez reklam
@MastaH
2. Zle sie wyrazilem sory. Powinno byc: oczywiscie ze mozna. Ale nie przez lapa i x360 do tv
 

kivlov

New member
Jeżeli w laptopie karta graficzna obsługuje rozdzielczość 1920x1080 i ma wyjście hdmi albo DVI to nie ma najmniejszego problemu z wyświetleniem fullhd na tv
 

MasstaH

New member
A więc w takim razie wystarczy, że kupię netbooka z ION'em i po problemie, zgadza się? :smile:

Raczej nie doszukam się lepszego telewizora w tej klasie więc jestem już praktycznie pewny, że kupię 37XV635DG, jednak zaniepokoiły mnie najnowsze komentarze do tego telewizora na stronie Euro.

Ostatni czterej nabywcy są najwyraźniej bardzo rozczarowani zakupem. Co o tym myślicie?
Może jednak lepiej wydać te pieniądze na coś innego?
 

MasstaH

New member
Zadzwoniłem wczoraj do Euro, aby dowiedzieć się, czy w ogóle mają ten TV na magazynie w moim mieście i co się okazuje - dysponują jedynie sztuką z ekspozycji (tv z wystawy mnie nie interesuje), ale jeśli chcę to mogę zamówić nową sztukę, lecz nie są w stanie określić kiedy dokładnie by ona do mnie dotarła.

Czy ktoś może mi rozjaśnić o co mu chodziło? Jak sprzedawca może nie wiedzieć kiedy produkt dojdzie do klienta?
 

Wigash

New member
bo będą go dopiero sprowadzać od producenta.

(jakieś dziwne to forum, wszystko do góry nogami :| )

oglądałem dziś kilka TV, niestety na szybko i widziałem Toshibę 37XV635DG, niestety nie zachwyciła mnie niczym po za wyglądem. Wygląda jak jakiś stary oldskoolowy model LCD sprzed 4 lat i to jest właśnie fajne, bo te designerskie nowości, szybko się przejadają a my zostajemy z jakimiś wygibasami w domu :(
Ale wracając do tej Tośki. Zastosowałem na niej pendrive USB i oczom moim ukazały się menusy jak z mojego kineskopowego LG, to chyba ma być nawiązanie do obudowy, ale o ile obudowa mi się podoba to już to oldskoolowe menu nie bardzo. Z pendrive'a udało mi się odtworzyć divxa w formacie AVI, pliku z kamery HD (made by Toshiba) także w formacie avi niestety nie udało mi się odtworzyć. TV powiedział, że nie odtwarza plików w rozdzielczości HD. Pliku WMV po prostu nie zobaczył, pewnie jest nieobsługiwany. MP3 grają, dźwięk wydał mi się przytłumiony, ale to pewnie da się ustawić. Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie odtwarzanie obrazków HD w formacie JPG, bardzo ładnie się prezentowały, no ale w końcu były w natywnej rodziałce. Czas ładowania kolejnych obrazków już trochę zadziałał in minus.
Jak chciałem zobaczyć obraz z innego źródła to pan sprzedawca włączył mi MTV HD, ale chyba słabo się z tym wstrzelił, bo akurat leciał dziwny teledysk i wszystko wyglądało dość słabo.
Takie były moje wrażenia ze spotkania z tym modelem :( chyba skreślę go z mojej listy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wigash -
nie opowiadaj że że obraz na tym telewizorze w HD jest słaby bo w to nikt Ci nie uwierzy .
Lepiej sprawdź ile telewizorów w owym super sklepie jest podłączonych pod jedno źródło. To Ci da wyjaśnienie.
U nas jest tak samo - obraz z napisem HD nie przypomina HD.
Z sygnałem HD gra rewelacyjnie:

042_P1220130.JPG


043_P1220132.JPG


045_P1220135.JPG
 

Wigash

New member
bardziej mi chodziło o to, że akurat leciał taki teledysk, lekko przerobiony na animowany i tyle. Jak już pisałem fotki w HD wyglądały super.
Najchętniej bym obejrzał zwykły sygnał z kablówki, lub platformy cyfrowej w SD na tym TV, bo podobno bardzo dobrze sobie radzi ten tv z takim sygnałem. Chodzi mi o to skalowanie, żeby obraz w małej rozdzielczości prezentował się dobrze na dużym ekranie. No ale niestety nie dane mi było ocenić tego na własne oczy :|
tak sobie patrze na stronę Toshiby i tam nie ma w tej serii 6VX modelu o przekątnej 37", czy tak jest naprawdę, że modele z tej samej serii ale o mniejszej przekątnej, mają gorsze parametry od ich większych braci? Gdzieś tak słyszałem o SONY
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu masz fotki SD :
064_P1220185.JPG


065_P1220186.JPG


I zapewniam Ze Toshiba w tych modelach ma najlepsze skalowanie z uwagi na Meta Brain i Resolutuion +
 
Do góry