32RL939 problem z połączeniem z siecią

Rafael8911

New member
Witam,
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 32RL939 i nie potrafie połączyć się z siecią.

Wyszukuje sieć, znajduje ją wpisuje hasło, IP zostawiam automatyczne, wszystko niby działa ale gdy zrobie test połączenia to wyskakuje, że połączenia nie mozna nawiązać.
Gdy wejde w informacje bezprzewodową to pokazuje, że telewizor jest podłączony do sieci. Tylko, że połączenie nie działa. Sygnał z routera jest 'silny'

Próbowałem podpiąc telewizor kablem i uzyskałem ten sam efekt.

Domysłam się, że po prostu mam coś źle ustawione w ustawieniach routera albo coś w tym stylu ale juz nie mam pojęcia co zrobic.

Z góry dzięki za każdą pomoc, podpowiedź ;)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany tym modelem telewizora i ma jakies pytania to chętnie odpowiem ;)
Pozdrawiam Rafał
 

gutek071

New member
Miałem ten sam problem rl938... Dopiero gdy wybrałem opcję wspomaganego połączenia (lub jakoś podobnie) w kreatorze szybkiej konfiguracji i po wybraniu sieci, wpisaniu hasła itp wpisałem ręcznie ustawienia ip, maski, i bramy to zadziałało. Wygląda to tak jakby tv nie pobierał danych z dhcp. Co ciekawe dnsy był sobie w stanie pobrać. Po ustawieniu wszystkiego "z palucha" sieć zaczęła działać jak powinna. Teraz jedynie się bije z aplikacją toshiba remote bo nie wykrywa mi tv a nie da się ręcznie zmienić puli adresowej i nie ogarnąłem dodania nowego urządzenia. Toshiba wyszła z założenia że każdy ma sieć za natem ustawioną w puli 192.168.x.x bo po co mieć 10.0.x.x ...
 

jontek11

New member
tośka

Ja mam problem bo nie działa mi ten toshiba places tv polączył się z siecią przez wi fi
przewodnik programowy ten sieciowy działa normalnie dane pobiera
a jak chcę wejść w TPlaces to kupa wyskakuje tylko napis

unable to load page
problem occurred while loading the URL
Couldn't resolve host name (6)
try again / close

nie może załadować stronę
Wystąpił problem podczas ładowania URL
Nie można rozpoznać nazwy hosta (6)

normalnie w programie rutera widać jak tv wysyła /odbiera pakiety

może ktoś pomoże ,coś w ruterze (tp-link tl-wr841nd) żle ustawione czy co...

toshiba RL 938 32 cal
 
Ostatnia edycja:

jontek11

New member
co nikt sie nie orientuje może u nich coś nie trybi z tym TPlaces...
no nic poradziłem sobie brakowało w routerze
8.8.8.8
8.8.4.4
 
Ostatnia edycja:
Do góry