32R82B a DVI - HDMI

Kylo

New member
Witam. W piatek kupilem Samsunga i kable VGA-VGA i DVI-HDMI. Kiedy podlacze TV do laptopa po DVI-HDMI rozdzielczosc na TV jest 1280x1024. Obraz jest strasznie nieostry. Jak ustawie na 1360x766 obraz jest za duzy, nie widze paska narzedzi i bokow ekranu. W opcjach znalazlem jakies automatyczne skalowanie rozdzielosci i przestawia sie na 1176x676, wielkosc obrazu pasuje do ekranu ale ciagle jest nieostry, ciezko cokolwiek przeczytac. Jak podlacze kablem VGA od razu ustawia mi sie rozdzielosc 1360x766 i obraz jest o niebo lepszy, ostry i latwo sie czyta. Wiem ze moglbym uzywac kabla VGA ale z tego co sie orientuje po DVI-HDMI obraz powienien byc lepszy. Na laptopie mam rozdzielosc 1440x900. Z gory dziekuje za pomoc.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Do jakiego wejścia HDMI w telewizorze masz wpięty kabel DVI-HDMI? Gdzieś czytałem, że do dobrej współpracy z kompem tego Samsunga niezbędne jest podłączenia kabla do wejścia HDMI numer 2. Dziwne, ale wielu pisało, że tak tv współpracuje z pc prawidłowo.

Pozdrawiam.
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie widzę w tym nic dziwnego. W instrukcji jest to opisane czyli tak trzeba podłączyć. Kabel DVI do gniazda HDMI 2. Czasami na tym forum odnoszę wrażenie że nikt instrukcji nie czyta.
 

shinay

New member
mataman napisał:
Czasami na tym forum odnoszę wrażenie że nikt instrukcji nie czyta.
swieta racja.!
jak by bylo inaczej polowa tematow (smieci) by znika
jakby jeszcze uzywali "szukaj" to kojeny stos klonowanych tematow by znikl (ze 2 na 3) !
pozdr
 
Do góry