32PFL4606H z pytaniami.

terlikosiu

New member
Witam jestem nowy na 4um. Jestem zoltodziobem w kwestiach tego calego sprzetu rtv. Dwa dni temu kupilem sobie konsole ps3 160gb oraz tv philips 32PFL4606H. Chciałbym zapytac co myslicie o tym tv jak na ten przedzial cenowy, w neonecie zaplacilem za niego 1499zl. Osobiscie jestem zadowolony z tv bardzo plynne ruchy itp. Mam tylko pytanie. Tv kupilem sobie glownie do gier i gdy gram obraz nie jest zly, i tutaj pytanie do posiadaczy philipsow. Gram sobie gram i klikam czerwony przycisk na pilocie, po lewej stronie tv wyskakuje mi ramka z pixel plus hd, hd natural motion. 120hz clear lcd, active control. Wybieram opcje pixel plus hd, ekran dzieli mi sie na dwie polowy po prawej stronie pisze wyłącz a po lewej włącz. Podczas grania mogę sobie spokojnie porównać obie opcje i jestem pewien ze podczas grania opcja wyłącz wygląda znacznie lepiej lecz nie mogę wyłączyć pixela, jedynie mogę kliknąć ok i wtedy cały ekran przełącza się na opcje włącz. Próbowałem wszystkiego na pilocie lecz nic. Proszę o pomoc. Chciałbym jeszcze dodać ze gdy cofam się wyboru i nie włączam pixel plus hd ekran jest i tak inny niz przy podzielonym ekranie i opcji wyłącz. Pozdrawiam ;-)
 

jery--

New member
Bez reklam
Witaj na forum :)

Powinieneś wejść do głównego menu, u mnie przycisk z "domkiem" i tam w Konfiguracja -> Ustawienia Telewizora -> Obraz, tam możesz zmieniać wszystko. Jak grasz to wszelkie ulepszacze obrazu powinny być powyłączane żeby imput lag był jak najmniejszy.
Najlepiej zmień tryb obrazu - przycisk Adjust -> Tryb Obrazu i ustaw Gra. Wtedy są optymalne ustawienia pod granie ;)
Pod kolorowymi przyciskami są raczej pokazane możliwości Telewizora i szybka regulacja, pełna tylko z menu.
Ja mam Philipsa z serii 7xx6, ale myślę że funkcje przycisków na pilocie i menu są takie same, lub bardzo podobne do Twoich.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Pod granie nie mam jakiś swoich ustawień, po prostu przełączam w tryb "Gra". Ustawienia mam w trybie "Kino" do oglądania telewizji i filmów - ściągnięte z jakiegoś testu mojego modelu. Mamy różne modele i podejrzewam że te same ustawienia nie sprawdzą się u Ciebie.
 

terlikosiu

New member
Ok to ja mam inny problem. Tv mam 32 cale, przy full hd w grach na ps3 nie powinno widać żadnych ząbków na krawędziach budynków itp prawda? Otóż u mnie widać i to jest największy problem, mam straszna grafikę w grach strasznie mnie to razi w oczy. Myślę ze z tv jest wszystko ok bo filmy i telewizja cyfrowa jest w zajebistej jakości. Tylko gry wyglądają dupnie wygląda to jakbym grał po prostu na niskiej rozdzielczości, myślę ze problem jest w konsoli. Może jakieś ustawienia? Oczywiście posiadam kabel hdmi w ustawieniach konsoli gdy ustawiam hd mam kilka opcji przy rozdzielczości 576p, 720p, 1080i oraz 1080p. Rozdzielczość 576p jest zaznaczona i świeci się na siwo (nie można jej odznaczyć) a gdy włączyłem rozdzielczość 720p wygląda tak samo jak w 1080i. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?
 

jery--

New member
Bez reklam
Sprawdź w ustawieniach konsoli Ustawienia Gry. Są tam dwie opcje:
Zwiększanie Rozdzielczości PS
Wygładzanie Grafiki PS
Włącz je jeśli są wyłączone.
Ogólnie gry w PS3 są z reguły w 720p a nie full HD i wyglądają gorzej od filmu czy audycji w telewizji HD. Komputer z dobrym procesorem i kartą graficzną ma o wiele większe możliwości od konsoli w tym względzie. Dopiero następna generacja konsol może nadrobić tą stratę.

pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Nie powiem Ci co myślę bo po prostu go nie widziałem jak gra i nie mam jak porównać np. z moim TV. Ale Ty piszesz że jesteś zadowolony i to jest najważniejsze. Nie szukaj dziury w całym tylko ciesz się z użytkowania :) Chyba że coś się zmieniło i z czegoś jesteś niezadowolony?
 

terlikosiu

New member
W tym momencie jestem w niebo wzięty :D Znalazłem idealna funkcje do grania, posiadasz philipsa wiec również masz na pewno taka sama. Funkcja nazywa się tryb pc, gdy go włączamy wyłączamy wszystkie ulepszacze z pixel plus hd czyli dokładnie to o czym wcześniej pisałem w 5 poście :) Gry po włączeniu trybu pc wyglądają o niebo lepiej, imput laga nie ma w ogóle przynajmniej jest nie odczuwalny. Polecam ta opcje spr to zamiast włączania tryb ''gra'' po prostu za każdym razem gdy chcesz nacieszyć się grami na swojej konsoli najprościej w świecie włącz tryb pc efekt murowany :D. I chodź nie prosiłeś o pomoc mam nadzieje ze pomogłem :) Pozdrawiam.
 

inox70

New member
obraz

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem telewizora philips 32PFL4606h. Mam jednak pewien problem. W czasie oglądania tv co jakiś czas zmienia się podświetlenie obrazu na ciemniejsze, a za chwilę wraca do poprzedniego oświetlenia. Często nie ma to związku z obrazem, czyli koniecznością zaciemnienia obrazu spowodowanego np. dużo jaśniejszym obrazem filmu czy programu. Być może jest to wina jakiegoś ustawienia jednak próbowałem wielu i na nic się to zdaje. Proszę o pomoc kogoś kto miał podobny problem lub wie co z tym zrobić :?
 

inox70

New member
Dzięki wielkie. Pomogło. Jednak tym razem mam inny problem. Posiadam dekoder polsatu i w czasie oglądania programów w jakości hd widzę nie wiem jak to określić, ale najwłaściwszym byłoby "spóźnianie się pikseli". Oczywiście trwa to chwilę ale da się to zauważyć. Wina telewizora czy też dekodera lub konwertera. Proszę o pomoc.
 
Do góry