32" za do 1400zł

ReaperDG

New member
Widzę, że tematy na tym forum szybko umierają więc otwieram nowy.

Odległość od ekranu: 1,5 - 3M
Jak słońce świeci w pokoju: okno na zachód, prostopadle, 0.5m od TV
Jak duży jest pokój: 3,5x4
Preferowana technologia: LCD
Jaki masz obecnie telewizor: CRT 21" Daewoo
Jakie programy najczęściej oglądasz: podstawowe
Preferowana wielkość telewizora: 32
Preferowana marka: brak
Jakie urządzenia będą podłączone: PC
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 75% filmy (50/50 tv/pc), 25% gry (raczej wyścigi).
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: raczej na wprost, do 1m w dół
Jaki masz sygnał: Kablówka
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB (jak już jest USB to fajnie by było gdyby odtwarzał z niego filmy)
Jaka klasa cenowa: do 1400zł

Pytanie 50Hz czy 100Hz? Za 1400 100Hz chyba nie kupię.
HD Ready czy Full? Podobno Full'a widać dopiero powyżej 37".
Firma... Samsung (le32c450 - "totalna pomyłka"), Toshiba (lv - "częsty gość w serwisie"), Sony ("czerwone gęby")... w sumie dowolna, na temat każdej są podzielone zdania.

Do całości podłączona będzie klasyczna Diora serii 500, ale wbudowane głośniki mogą grać ładnie ;)

Prosiłbym o porady/propozycje do piątku. Aha, preferowane sklepy (okoliczne, internetowe raczej odpadają): Media, Avans, Euro, Komputronik, Proline + jakieś lokalne (jak ktoś ma namiary) w okolicy Zagłębia.
 

ReaperDG

New member
za 1,5k możesz mieć 42' z usb

42" jest zdecydowanie za duże. Chcę 32, max 37" (chociaż nie wiem, czy taki nie będzie już za duży).

Chyba dołożę parę groszy i kupię, podobno najlepszego w tej klasie, Samsunga LE32C650. Chyba wart te 1599zł ?

Pojechałem po niego, niestety po dłuższej rozmowie na jego temat pracownik stwierdził, że w sumie to oni mają tylko z wystawy (za te same pieniądze), a nowy można zamówić (będzie za tydzień lub dwa) ale nie wiadomo czy będzie na magazynie jeszcze.

Pozostaje mi chyba tylko szukanie okazji jutro w saturnie. Lub kupienie czegoś normalnego z drugiego postu.
 

don111

Banned
42" jest zdecydowanie za duże. Chcę 32, max 37" (chociaż nie wiem, czy taki nie będzie już za duży).
każdy tak mówi a potem żałuje... sam zmieniałem kiedyś 21' na 37', teraz mam 46' i chętnie zmieniłbym na 50' (mam 2,5 - 2,7m do ekranu)
nie wiem jaką masz odległość od tv bo napisałeś bardzo nieprecyzyjnie, ale z 2m spokojnie można tego LG oglądać i wyglądać będzie i tak lepiej od 32' lcd na sygnale zwykłej tv (wiem bo siostra ma właśnie ten model oraz drugiego mniejszego LCD)
trzeba pamiętać że obecne tv są panoramiczne, na wysokość 32' będzie porównywalne ze standardowym 25' kineskopem, więc jakiegoś dużego przeskoku wcale nie będzie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrze że dodałeś , póki co.
Ale już za tydzień poczujesz że to nie to.
Szczególnie jak się położysz na sofie.
 
Do góry